WOŚP zebrała 53 miliony. Pieniądze znów trafią do seniorów

Ponad 53 miliony złotych zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podsumowanie akcji odbyło się wczoraj. Warto zauważyć, że po raz trzeci z rzędu pieniądze trafią również do seniorów.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się rekordowy. Podczas zbiórki na ulicach, aukcji i różnych dodatkowych akcji zebrano łącznie 53 mln 109 tys. 702 zł i 83 gr - to o ponad 600 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Pieniądze te zbierano na opiekę dla pacjentów geriatrycznych oraz diagnostykę dzieci. Powędrują one na oddziały onkologii i kardiochirurgii dziecięcej, ale również - po raz pierwszy - wsparte będą reumatologia i pulmunologia. Dla seniorów pieniądze zbierane były już po raz trzeci. Dzięki dotychczasowym akcjom wymieniono przestarzały sprzęt na wszystkich oddziałach geriatrycznych w kraju. Pieniądze mają powędrować teraz do zakładów opiekuńczo-leczniczych, w których przebywają starsze osoby.

Podczas konferencji podsumowującej tegoroczny Finał WOŚP Jurek Owsiak podziękował zarówno wolontariuszom, jak i wszystkim tym, którzy zdecydowali się wesprzeć w inny sposób akcję.
Więcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Przeczytaj artykuł
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Przeczytaj artykuł
Rośnie zadłużenie polskich seniorów
Powiązane artykuły
Rzeźby lodowe w Poznaniu - zdjęcia
Masło orzechowe pozwoli wykryć Alzheimera?
Masz podwyższony cholesterol? Zobacz, co radzi Ci lekarz
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!