WOŚP zebrała 53 miliony. Pieniądze znów trafią do seniorów

onad 53 miliony złotych zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podsumowanie akcji odbyło się wczoraj. Warto zauważyć, że po raz trzeci z rzędu pieniądze trafią również do seniorów.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się rekordowy. Podczas zbiórki na ulicach, aukcji i różnych dodatkowych akcji zebrano łącznie 53 mln 109 tys. 702 zł i 83 gr - to o ponad 600 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Pieniądze te zbierano na opiekę dla pacjentów geriatrycznych oraz diagnostykę dzieci. Powędrują one na oddziały onkologii i kardiochirurgii dziecięcej, ale również - po raz pierwszy - wsparte będą reumatologia i pulmunologia. Dla seniorów pieniądze zbierane były już po raz trzeci. Dzięki dotychczasowym akcjom wymieniono przestarzały sprzęt na wszystkich oddziałach geriatrycznych w kraju. Pieniądze mają powędrować teraz do zakładów opiekuńczo-leczniczych, w których przebywają starsze osoby.

Podczas konferencji podsumowującej tegoroczny Finał WOŚP Jurek Owsiak podziękował zarówno wolontariuszom, jak i wszystkim tym, którzy zdecydowali się wesprzeć w inny sposób akcję.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!