104-letni pływak pobił światowe rekordy

W ostatni piątek 104-letni Kanadyjczyk dzięki ukończeniu dwóch konkurencji na zawodach pływackich ustanowił dwa nowe światowe rekordy.

Jaring Timmerman brał udział w zawodach w pływaniu na grzbiecie oraz stylem dowolnym, w obu na dystansie 50 metrów. Pierwszą konkurencję ukończył z czasem 3:09:55, a drugą 2:52:48.

Choć zawodów nie wygrał, sam fakt ich ukończenia przez obchodzącego w lutym 105. urodziny mężczyznę spowodował automatyczne utworzenie nowej kategorii wiekowej dla mistrzów pływackich w wieku 105-109 lat. Ponieważ nie ma w tej kategorii konkurencji, dwa światowe rekordy należą już do niego.

Dziarski senior w zawodach pływackich zaczął brać udział dopiero w wieku 79 lat. Od tej pory trenuje dwa razy w tygodniu i już wcześniej pobił cztery światowe rekordy w kategorii wiekowej 100-104 lata.

Gdy miał około 100 lat, uszkodziły mu się więzadła na ramieniu. To częsta kontuzja pływaków. Lekarze zalecali mu wówczas rezygnację ze sportu, ale on po prostu zmienił stosowany styl pływacki i trenował dalej.

Jego syn wyjaśnił tajemnicę sukcesu 104-latka: - Myślę, że długowieczność dało mu to, że zawsze ma cel i pracuje nad tym, by coś osiągnąć.

 

fot. screen z nagrania CBC News

 

Więcej z kategorii Ludzie
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Coraz więcej stulatków w Polsce
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
W czym tkwi sekret udanego związku?
Piosenki Hanki Ordonówny
Telefon wsparcia dla Seniorów
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
84-letnia Polka podbija świat autostopem!