104-letni pływak pobił światowe rekordy

W ostatni piątek 104-letni Kanadyjczyk dzięki ukończeniu dwóch konkurencji na zawodach pływackich ustanowił dwa nowe światowe rekordy.

Jaring Timmerman brał udział w zawodach w pływaniu na grzbiecie oraz stylem dowolnym, w obu na dystansie 50 metrów. Pierwszą konkurencję ukończył z czasem 3:09:55, a drugą 2:52:48.

Choć zawodów nie wygrał, sam fakt ich ukończenia przez obchodzącego w lutym 105. urodziny mężczyznę spowodował automatyczne utworzenie nowej kategorii wiekowej dla mistrzów pływackich w wieku 105-109 lat. Ponieważ nie ma w tej kategorii konkurencji, dwa światowe rekordy należą już do niego.

Dziarski senior w zawodach pływackich zaczął brać udział dopiero w wieku 79 lat. Od tej pory trenuje dwa razy w tygodniu i już wcześniej pobił cztery światowe rekordy w kategorii wiekowej 100-104 lata.

Gdy miał około 100 lat, uszkodziły mu się więzadła na ramieniu. To częsta kontuzja pływaków. Lekarze zalecali mu wówczas rezygnację ze sportu, ale on po prostu zmienił stosowany styl pływacki i trenował dalej.

Jego syn wyjaśnił tajemnicę sukcesu 104-latka: - Myślę, że długowieczność dało mu to, że zawsze ma cel i pracuje nad tym, by coś osiągnąć.

 

fot. screen z nagrania CBC News

 

Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Przeczytaj artykuł
Krzysztof Baranowski: pływający Holender
Przeczytaj artykuł
73-letnia Polka zdobyła światową koronę maratonów
Powiązane artykuły
Kozak nad Kozaki!
96-latek, który zdobywa kolejne tytuły sportowe!
95-latek bije rekord świata w biegu na 200 metrów [FILM]
Polscy Weterani biją rekordy! 104-latek z nowymi rekordami świata