Wyszkol się na ratownika!

W ramach ogólnopolskiej akcji „Starszy Ratownik” seniorzy zrzeszeni w różnych organizacjach mogą szkolić się z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji „Starszy Ratownik” jest Program 60+ (www.program60plus.pl), celem akcji, jest edukacja seniorów w zakresie elementarnych zasad pierwszej pomocy. Akcja ma pomóc seniorom poczuć się pewniej w niecodziennych sytuacjach.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się m.in.:

• jak postępować w przypadku zranień, ataków padaczki, omdleń itp.,
• jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas akcji udzielania pierwszej pomocy,
• jak rozmawiać z dyżurnym pogotowia,
• jakie czynności należy podjąć, czekając na przyjazd pogotowia.

Wszystko po to, aby w razie niebezpieczeństwa umieć zachować się w sposób odpowiedni i nie tracić zimnej krwi. Zadaniem akcji nie jest przekwalifikowanie jej uczestników w ratowników medycznych czy przekazanie szczegółowej wiedzy na temat ratownictwa medycznego, ale pokazanie podstawowych kroków, jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś z najbliższego otoczenia będzie potrzebował pomocy.

Ogólnopolska kampania „Starszy Ratownik” jest realizowana przez Program 60+ od kwietnia br. we współpracy z partnerami m.in. firmą Falck Medycyna i lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz osób starszych, np. Uniwersytetami Trzeciego Wieku, Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków. Wszystkie szkolenia w ramach akcji Starszy Ratownik są bezpłatne. Szkolenie może zostać przeprowadzone w każdej organizacji zrzeszającej seniorów, która zgłosi takie zapotrzebowanie drogą e-mailową na skrzynkę: kontakt@program60plus.pl.

Dotychczas akcja Starszy Ratownik przeprowadzona została w 22 organizacjach na terenie całego kraju, w szkoleniach udział wzięło prawie 600 seniorów.

Każde szkolenie w ramach akcji „Starszy Ratownik” jest prowadzone przez profesjonalnego ratownika medycznego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Akcja trwa do końca 2013 roku.

Kalendarz szkoleń oraz informacje dla organizacji, które chcą przeprowadzić szkolenia wśród seniorów, można znaleźć w aktualnościach na stronie www.program60plus.pl.
Powiązane artykuły
Wypalanie traw – powiedz „nie!”
Gdzie pójść popływać? Aquaparki dla seniorów
Kaziuki - tradycja z Wilna popularna w Poznaniu
Wyszkol się na ratownika!