Witalność po 50 - starzej się aktywnie!

Bez względu na wiek każdemu z nas zdarza się gorszy dzień – apatia, zmęczenie, brak energii, niechęć do aktywności fizycznej. Wraz z upływem lat i pierwszymi problemami zdrowotnymi u wielu osób w podeszłym wieku „gorsze dni” pojawiają się coraz częściej – absolutnie nie jest to wyrok! Poznajmy receptę na przypływ witalności, który pozwoli cieszyć się życiem codziennym bez względu na wiek. Pogoda ducha, zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia suplementacja to klucz do sukcesu.
Para seniorów uprawiająca sport

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Zdrowy tryb życia to podstawa

Mimo, iż nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, możemy z dużym impetem wpłynąć na czynniki indywidualne, które odpowiadają za zdrowie i witalność towarzyszącą w późnej dorosłości – w celu zniwelowania ryzyka zachorowań i spadku energii warto prowadzić zdrowy tryb życia.

Zmiana nawyków żywieniowych jest jednym z najważniejszych czynników, zdrowa
i zrównoważona dieta dostarczy do organizmu niezbędne składniki odżywcze. Posiłki bazujące na pełnowartościowych i nieprzetworzonych produktach wpłyną korzystnie na wzrok, wzmocnienie kości oraz stawów, wspomogą pamięć i koncentrację. Należy mieć na uwadze, aby dieta uwzględniała potrzeby organizmu, stan zdrowia oraz choroby towarzyszące!

Świeże produkty powinny być podstawą każdego menu: nabiał, chude mięso, ryby, ciemne pieczywo, kasze, warzywa oraz owoce. Doskonałym uzupełnieniem odpowiedniej diety jest aktywność fizyczna – niedobór ruchu przyśpiesza proces starzenia. Osobom w wieku dojrzałym zaleca się ruch od 5 do 7 razy w tygodniu po 30 minut – należy mieć na uwadze, że rodzaj aktywności musi być dobrany do indywidualnych możliwości. Aktywność fizyczna wpłynie korzystnie na zdrowie fizyczne oraz dobre samopoczucie psychiczne – wzrośnie produkcja endorfin. Dzięki systematyczności wzmocnią się mięśnie, zmniejszy stres i ryzyko wystąpienia chorób krążenia, cukrzycy i osteoporozy. Ważnym aspektem w drodze po życie przepełnione energią jest sen – jego niedobór wpływa niekorzystnie na kondycję umysłową oraz fizyczną.

Wzmocnienie organizmu za sprawą suplementów diety

Niebłagalnie przemijające lata wiążą się ze spowolnieniem pracy organizmu, spadkiem odporności oraz mniejszą energią witalną. Odpowiednio dobrane suplementy w połączeniu ze zdrowym trybem życia pozwolą poczuć drugą młodość oraz odnaleźć w sobie dodatkowe pokłady energii
i pozytywne nastawienie, aby każdy dzień był przyjemnością! Apteki oferują szeroki wybór produktów zawierających połączenia witamin i minerałów, korzystnie wpływających na kondycję umysłową, jak i fizyczną osób w podeszłym wieku.

Preparaty wspomagające występują w kilku postaciach, więc każdy potencjalny klient znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb: tabletki oraz płyny witaminowe. Dużą popularnością ze względu na sposób przyjmowania cieszą się witaminy w postaci płynnej, a zdecydowanie najczęściej kupowanym produktem jest Vita Buerlecithin (np. https://www.i-apteka.pl/product-pol-579-VITA-BUERLECITHIN-plyn-1000ml.html). Lek zawiera wysoką dawkę lecytyny, dzięki czemu pomaga zachować dobrą kondycję organizmu, dodaje energii i przeciwdziała szybkiemu męczeniu się. Efekty zauważalne są już po kilku dniach od stosowania, jednak regularne, codzienne zażywanie przynosi długotrwałe rezultaty. Vita Buerlecithin polecany jest osobom cierpiącym na bezsenność, w stanach rekonwalescencji po chorobie oraz zapobiegawczo w miażdżycy. Preparat nie jest oczywiście jedynym produktem w płynnej formie, lista preparatów jest dłuższa, a każdy z nich charakteryzuje się podobnym działaniem: Doppelherz Vital Tonik (np. https://www.i-apteka.pl/product-pol-29852-DOPPELHERZ-Vital-Tonik-1000ml.html ), Doppelherz Energovital K tonik, Vitotal Gold Dla mężczyzn syrop czy Zdrovital Tonik. Producenci farmaceutyczni zadbali również o produkty na witalność dla seniorów w postaci tabletek, które dzięki odpowiednio skomponowanym kompozycjom najważniejszych składników zadbają o siły witalne i uzupełnienie witamin oraz minerałów: Centrum Ona 50+, Centrum On 50+, Bodymax 50+, Olimp Gold-Vit Senior, Witaminy dla Seniorów Apteo oraz Geriavit (np. https://www.i-apteka.pl/product-pol-1316-GERIAVIT-x-100-kapsulek.html ).

Niezależnie od wieku, gdy apatia i złe samopoczucie zaczynają dominować w Twoim życiu,
a stosowanie suplementacji i wdrożenie zdrowych nawyków nie przynosi pożądanych rezultatów koniecznie zgłoś problem zaufanemu lekarzowi. Krótki wywiad lekarski, rozmowa i zlecenie ewentualnego pakietu badań diagnostycznych pomoże, uspokoi i wykluczy ewentualne choroby, które również mogą być przyczyną pogorszenia samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Oceń artykuł

(liczba ocen 5)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!