Wczasy w górach – sposób na kondycję dla seniora!

Wakacje i rehabilitacja w jednym, w dodatku z pięknymi widokami na Tatry? Wczasy dla seniora w górach są sposobem na to, by połączyć relaks z aktywnością i wrócić do domu naładowanym energią do działania!
Aktywny senior

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Jak dbać o kondycję w dojrzałym wieku?

Aktywność fizyczna dla dojrzałych osób powinna być przede wszystkim dostosowana do sprawności i stanu zdrowia seniora. Podczas turnusu rehabilitacyjnego zajęcia ruchowe odbywają się pod okiem specjalistów, którzy pomogą indywidualnie dobrać zestaw ćwiczeń. Turnusy rehabilitacyjne to także świetna okazja do aktywnego zwiedzania okolicy dla miłośników spacerów: trekkingu i nordic walking. Z popularnej Antałówki zobaczymy zapierający dech w piersiach widok na całe Tatry!

Podczas turnusu goście mogą skorzystać nie tylko z rehabilitacji, ale także muzykoterapii, gimnastyki i fitness – z pewnością każdy znajdzie rodzaj aktywności idealny dla siebie!

Relaks u podnóża Tatr

Zdrowe ciało to nie wszystko – wczasy dla seniora w górach są również świetną terapią dla ducha! Spokojne otoczenie, czyste, górskie powietrze i malownicze widoki kojąco działają na zmęczony życiem codziennym i stresem organizm. Willa Wojnar w Zakopanem to miejsce, w którym na kuracjuszy czeka nowoczesna baza rehabilitacyjna oraz wszystko, co niezbędne do odpoczynku: basen, jacuzzi, siłownia, sucha sauna i przede wszystkim wspaniały, zakopiański klimat. Zaledwie 2 km od położonego w ustronnej lokalizacji hotelu czekają tętniące życiem i góralską muzyką Krupówki z mnóstwem atrakcji dla turystów w każdym wieku. Zabiegi i ćwiczenia to nie wszystko – podczas turnusu nie zabraknie rozrywek takich jak wieczorki zapoznawcze z muzyką, wspólna biesiada przy ognisku, czy krajoznawczych wycieczek – pieszych i autokarowych.

Wczasy dla seniora w górach to rozwiązanie stworzone dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną i rehabilitację z wakacyjnym odpoczynkiem. Uczestnicy turnusów zawsze wracają pełni sił i motywacji. Wczasy w ośrodku rehabilitacyjnym to doskonała okazja, by pod okiem specjalistów włączyć do swojego codziennego planu dnia aktywność fizyczną i kontynuować ją w swoim domu, by zachować zdrowie na dłużej!

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16682
Pytanie: Co stosujesz na podrażnienia i otarcia w jamie ustnej?

  Żel stomatologiczny

  Płukanki ziołowe

  Preparaty w sprayu

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!