Targi nie tylko dla seniorów

Ma srebrne barwy, uśmiech i jest pełne energii - jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń poświęconych tematyce senioralnej odbędzie się w ostatni weekend września w Krakowie.
uśmiechnięci seniorzy
materiały partnera

Cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem Targi Seniora zapraszają na spotkanie do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków w dniach od 27 do 28 września (godz. od 10 do 17). Na kilka tysięcy uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim będzie to okazja do odwiedzenia ekspozycji i zapoznania się z licznymi ofertami uzdrowisk i sanatoriów, biur podróży i ośrodków wypoczynkowych, placówek zdrowia, producentów kosmetyków i suplementów diety. A także bogatej oferty kulturalnej Krakowa. Szczególnie warte polecenia są odbywające się w tym roku liczne darmowe badania, m.in. słuchu, wzroku, stóp, kręgosłupa oraz usługi rehabilitacyjne i zabiegi kosmetyczne.

Dla zwiedzających wystawcy przygotowali zniżki i konkursy z nagrodami: wycieczki krajowe i zagraniczne, pobyty w ośrodkach wczasowych i SPA czy pakiety kosmetyków.

Jednak najwięcej emocji i dobrej zabawy zapewni program artystyczny oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Tegoroczną gwiazdą targów będzie Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, który 28 września zagra koncert. Artysta wykona swoje najbardziej znane przeboje, m.in. „Zegarmistrz światła” czy „Smak i zapach pomarańczy”. Na scenie pojawią się też niezwykle popularni uczestnicy telewizyjnego programu „Sanatorium Miłości”, którzy z różnych części kraju przyjdą specjalnie do Krakowa. Wśród zaproszonych gości specjalnych znaleźli się również Andrzej Piętowski, słynny podróżnik, kajakarz i odkrywca oraz Beata Borucka, popularna w sieci „Mądra Babcia”.  Nie zabraknie też licznych występów muzycznych, m.in. zespołu Filharmonii Krakowskiej. Wydarzeniom artystycznym na scenie towarzyszyć będzie również dyskusja poświęcona polityce senioralnej.

Równolegle odbywać się będą wykłady i prelekcje o tematyce zdrowotnej, turystycznej i społecznej. Można będzie np. dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze na temat szczepień, jak leczyć dolegliwości układu kostnego czy jak poprawić swoją pamięć. Policjanci doradzą jak zapobiegać zagrożeniom, na które szczególnie narażone są starsze osoby, zaś Izba Gospodarki Elektronicznej przeprowadzi szkolenie o bezpiecznych zakupach w Internecie.

Program towarzyszący targom

Piątek (27 września)

 • Pokaz taneczny grupy seniorów z FitParku przy Parku Wodnym Kraków (godz. 11.00).
 • Występ zespołu tanecznego „Korale” - Centrum Kultury i Sportu w Miechowie (godz. 12.00).
 • „Grecja nieznana” - prezentacja turystyczna (godz. 12.45).
 • „Szybkie, łatwe i bezpieczne zakupy w Internecie” - interaktywny kurs przygotowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej (godz. 13.00).
 • Rozmowa z Betą Borucką, silver influencerką znaną bardziej z sieci jako „Mądra Babcia” (godz. 13.00).
 • Debata o tematyce senioralnej z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, naukowców i organizacji seniorów (godz. 14.00).
 • Borelioza - objawy, zapobieganie i leczenie choroby. Wykład Prof. dr hab. n. med. Anny Boroń-Kaczmarskiej (godz. 15.00).

Sobota (28 września)

 • „Jaka jesteś?” -  widowisko poetycko-muzyczne w wykonaniu Teatru po Latach ze Świątnik Górnych (godz. 10.30).
 • Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Filharmonii Krakowskiej (godz. 11:00).
 • „Seniorze, nie daj się oszukać” - jak zapobiegać zagrożeniom, na które szczególnie narażone są starsze osoby. Prelekcja przygotowana przez Komendę Miejską Policji w Krakowie i Fundację Pomocy Poszkodowanym „RAZEM” (godz. 11.00).
 • Jak dbać o stopy w starszym wieku - wykład poprowadzi specjalisty ds. podologii ortopedycznej Bożena Rajchel-Chyla (godz. 12.00).
 • Spotkanie z uczestnikami programu „Sanatorium Miłości” (godz. 12.00).
 • Jak być Babcią na miarę XXI wieku? - warsztat Beaty Boruckiej (godz. 13.00).
 • Spotkanie z Andrzejem Piętowskim, słynnym polskim podróżnikiem, kajakarzem i zdobywcą, na stałem mieszkającym w Chicago. Piętowski kierował legendarną wyprawą kajakową „Canoandes” studentów AGH z klubu „Bystrze” na górskie rzeki obu Ameryk w latach 80-tych. Najdłuższa wyprawa nie-żeglarska w historii trwała dwa i pół roku. Zdobyła 13 dziewiczych rzek na dwóch kontynentach w tym najgłębszy na ziemi kanion Rio Colca w Peru. Jego pokonanie zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań eksploracyjnych XX w., a w 1984 r. wpisano je do Księgi rekordów Guinnessa (godz. 13.30).
 • Kurort Albena w Bułgarii - prezentacja turystyczna (godz. 14.00).
 • Koncert Tadeusza Woźniaka, wybitnego muzyka, kompozytora i wokalisty. Artysta obecny jest na scenie od ponad 50 lat, a jego koncerty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Popularność zyskał dzięki kultowemu wykonaniu „Zegarmistrza światła”. Na scenie towarzyszyć będzie żona Jolanta Majchrzak-Woźniak, pianistka, piosenkarka i aktorka. (godz. 15.00).

Więcej na: Targi Seniora: konkursy z nagrodami i bezpłatne badania