Roger Moore – słynny James Bond odszedł w wieku 89 lat

Spis treści

Roger Moore to legenda brytyjskiego kina. Swoją karierę aktor rozpoczął w 1945 roku, jako osiemnastolatek. Jednak wszyscy zapamiętamy go z roli agenta brytyjskiej królowej – Jamesa Bonda, w którego postać wcielił się 7 razy. We wtorek 23 maja, dzieci aktora przekazały do publicznej wiadomości smutną informację o jego śmierci.

Roger Moore w październiku tego roku skończyłby 90 lat. Niestety, jak poinformowała rodzina, aktor zmarł w Szwajcarii po krótkiej walce z nowotworem. Na oficjalnym profilu Rogera Moore’a na Twitterze pojawił się wpis umieszczony przez trójkę jego dzieci. W oświadczeniu czytamy:

"Z ciężkim sercem musimy poinformować, że nasz kochany ojciec, sir Roger Moore, odszedł dzisiaj w Szwajcarii po krótkiej, ale dzielnej walce z nowotworem (…).Dziękujemy ci Tatku za to, że byłeś sobą, że byłeś tak wyjątkowy dla tak wielu ludzi”.

Rodzina aktora wspiera się w tych ciężkich chwilach. Dzieci szczególną opieką otaczają czwartą żonę Rogera Moora - Kristinę Tholstrup, z którą spędził ostatnich 15 lat życia. Zgodnie z wolą zmarłego, uroczystości pogrzebowe odbędą się w Monako, w prywatnej atmosferze.

Roger Moore

Roger Moore: od Świętego po Jamesa Bonda

/> Kariera młodego Rogera Moore’a nabrała rozpędu po jego udziale w serialu „Święty”, gdzie wcielił się w postać Simona Templara. Choć w swojej karierze wystąpił w blisko 100 produkcjach filmowych i telewizyjnych, to największą sławę przyniosła mu rola Jamesa Bonda. Słynnym agentem 007 został w wieku 45 lat i choć był najstarszym aktorem wcielającym  się w tę postać, to fani serii go pokochali, zwłaszcza za obdarzenie Jamesa Bonda poczuciem humoru. Dzięki temu wystąpił aż w 7 produkcjach, z których „Żyj i pozwól umrzeć" oraz „Ośmiorniczka” stały się bezdyskusyjnymi hitami.

Roger Moore

Roger Moore

Swoją popularność Roger Moore wykorzystywał w działalności charytatywnej. Wiele lat współpracował z UNICEF-em, będąc Ambasadorem Dobrej Woli. Angażował się również w walką o obronę praw zwierząt, biorąc udział w protestach PETA. To właśnie te działania uważał za najważniejsze w swoim życiu, wielokrotnie otrzymywał za nie odznaczenia i nagrody.

Czytaj też:

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!