Program PIT – dla kogo jest przeznaczony, jak działa, co należy wiedzieć?

Z każdym dniem zbliża się termin rozliczenia zeznania podatkowego przez podatnika z Urzędem Skarbowym za rok 2020. Wielu z nas zastanawia się: w jaki sposób się rozliczyć, do kiedy jest termin ostateczny, czy program PIT to właściwe rozwiązanie? Jeśli tak jak wielu innych, nurtują Cię te i różne inne pytania dotyczące PIT online, zapoznaj się z poniższym artykułem. Program PIT pozwoli Ci na sprawne i w pełni bezpieczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym.
Pit
Źródło: pixabay.com
Spis treści

Dla kogo szczególnie przeznaczony jest program PIT?

Program PIT jest przeznaczony dla każdej osoby fizycznej, niezależnie czy posiada przychód z tytułu umowy o pracę, dzieło, zlecenie lub tez działalności gospodarczej. Oznacza to, że niezależnie od rodzaju, w jaki sposób jesteś rozliczany, PIT online ułatwi Ci szybkie i sprawne rozliczenie z Urzędem Skarbowym w Twoim mieście.

Niezwykle ważne jest, aby osoby, które w roku podatkowym 2019 były na emeryturze, rencie, ich przychód był zerowy lub też działalność gospodarcza przyniosła straty również złożyły swoją deklarację podatkową do Urzędu Skarbowego w mieście, w którym powinny się rozliczyć. Tym samym, niezależnie od tego, czy otrzymywałeś wynagrodzenie za swoją pracę, z pewnych powodów czynności pracownicze ustały lub też nie generowałeś przychodu, jako podatnik, Twoim obowiązkiem jest rozliczenie się z fiskusem, na przykład przez program PIT. 

PIT online – bezpłatnie i bezpiecznie

Rozliczenie się ze Skarbem Państwa powinno odbyć się bez żadnych błędów, niedomówień czy niedopowiedzeń. Oczywiście, jeśli popełnisz jakiś błąd podczas rozliczenia PIT 37 i nie tylko, możesz w ciągu krótkiego czasu, poprawić swoją deklarację podatkową. Jednak lepiej takich sytuacji po prostu unikać. W jaki sposób? Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonego programu przeznaczonego do rozliczenia PIT 37 online, które w bezpieczny sposób zagwarantuje możliwość szybkiego, sprawnego i w pełni bezpiecznego rozliczenia PIT 37.

W celu zweryfikowania programów PIT online, możesz dowiedzieć się, jakie konkretnie stowarzyszenia czy tez organizacje księgowe polecają Twój program PIT. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Pamiętaj, że programy PIT online w większości są bezpłatne. Oznacza to, że jeśli ktokolwiek próbuje pobrać od Ciebie pieniądze za rozliczenie PIT 37, tak naprawdę dopuszcza się wyłudzeń.

Najważniejsze informacje dotyczące PIT 37

Rozliczając PIT 37 z Urzędem Skarbowym, podatnik powinien pamiętać, aby posługiwać się aktualnymi i ważnymi danymi, takimi jak: imię, nazwisko, adres, numer konta bakowego ( w przypadku rozliczenia drogą elektroniczną), aktualne zniżki. Ponadto rozliczając PIT 37 i wszystkie inne, obowiązuje Cię konieczność złożenia deklaracji w terminie między 15 lutego 2020 roku a 30 kwietnia 2020 roku.

Te daty są niepodważalne i obowiązkowe, a wszelkie odstępstwa od nich mogą być obciążone dodatkową karą nałożoną przez Twój Urząd Skarbowy. Pamiętaj, że PIT 37 możesz rozliczyć zarówno drogą standardową – samodzielnie dostarczyć go do Urzędu Skarbowego lub drogą elektroniczną poprzez program PIT. Zdecydowanie polecanym rozwiązaniem jest składanie deklaracji podatkowej poprzez PIT online. Pamiętaj także o możliwości przekazania 1% swojego podatku na cele charytatywne.