Program PIT – dla kogo jest przeznaczony, jak działa, co należy wiedzieć?

Z każdym dniem zbliża się termin rozliczenia zeznania podatkowego przez podatnika z Urzędem Skarbowym za rok 2019. Wielu z nas zastanawia się: w jaki sposób się rozliczyć, do kiedy jest termin ostateczny, czy program PIT to właściwe rozwiązanie? Jeśli tak jak wielu innych, nurtują Cię te i różne inne pytania dotyczące PIT online, zapoznaj się z poniższym artykułem. Program PIT pozwoli Ci na sprawne i w pełni bezpieczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym.
Pit

Artykuł sponsorowany

Źródło: pixabay.com

Spis treści

Dla kogo szczególnie przeznaczony jest program PIT?

Program PIT jest przeznaczony dla każdej osoby fizycznej, niezależnie czy posiada przychód z tytułu umowy o pracę, dzieło, zlecenie lub tez działalności gospodarczej. Oznacza to, że niezależnie od rodzaju, w jaki sposób jesteś rozliczany, PIT online ułatwi Ci szybkie i sprawne rozliczenie z Urzędem Skarbowym w Twoim mieście. Niezwykle ważne jest, aby osoby, które w roku podatkowym 2019 były na emeryturze, rencie, ich przychód był zerowy lub też działalność gospodarcza przyniosła straty również złożyły swoją deklarację podatkową do Urzędu Skarbowego w mieście, w którym powinny się rozliczyć. Tym samym, niezależnie od tego, czy otrzymywałeś wynagrodzenie za swoją pracę, z pewnych powodów czynności pracownicze ustały lub też nie generowałeś przychodu, jako podatnik, Twoim obowiązkiem jest rozliczenie się z fiskusem, na przykład przez program PIT. Jeśli w Twojej głowie kołaczą się myśli dotyczące programów takich jak Twoj e-PIT, koniecznie zapoznaj się z kolejnym akapitem artykułu.

PIT online – bezpłatnie i bezpiecznie

Rozliczenie się ze Skarbem Państwa powinno odbyć się bez żadnych błędów, niedomówień czy niedopowiedzeń. Oczywiście, jeśli popełnisz jakiś błąd podczas rozliczenia PIT 37 i nie tylko, możesz w ciągu krótkiego czasu, poprawić swoją deklarację podatkową. Jednak lepiej takich sytuacji po prostu unikać. W jaki sposób? Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonego programu przeznaczonego do rozliczenia PIT 37 online, które w bezpieczny sposób zagwarantuje możliwość szybkiego, sprawnego i w pełni bezpiecznego rozliczenia PIT 37. W celu zweryfikowania programów PIT online, możesz dowiedzieć się, jakie konkretnie stowarzyszenia czy tez organizacje księgowe polecają Twój program PIT. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Pamiętaj, że programy PIT online w większości są bezpłatne. Oznacza to, że jeśli ktokolwiek próbuje pobrać od Ciebie pieniądze za rozliczenie PIT 37, tak naprawdę dopuszcza się wyłudzeń.

Reklama

Najważniejsze informacje dotyczące PIT 37

Rozliczając PIT 37 z Urzędem Skarbowym, podatnik powinien pamiętać, aby posługiwać się aktualnymi i ważnymi danymi, takimi jak: imię, nazwisko, adres, numer konta bakowego ( w przypadku rozliczenia drogą elektroniczną), aktualne zniżki. Ponadto rozliczając PIT 37 i wszystkie inne, obowiązuje Cię konieczność złożenia deklaracji w terminie między 15 lutego 2020 roku a 30 kwietnia 2020 roku. Te daty są niepodważalne i obowiązkowe, a wszelkie odstępstwa od nich mogą być obciążone dodatkową karą nałożoną przez Twój Urząd Skarbowy. Pamiętaj, że PIT 37 możesz rozliczyć zarówno drogą standardową – samodzielnie dostarczyć go do Urzędu Skarbowego lub drogą elektroniczną poprzez program PIT. Zdecydowanie polecanym rozwiązaniem jest składanie deklaracji podatkowej poprzez PIT online. Pamiętaj także o możliwości przekazania 1% swojego podatku na cele charytatywne.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!