Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu to nowa, ale coraz popularniejsza alternatywa dla tzw. chwilówek. Zaletą jest tu dużo wyższa kwota, o którą może wnioskować pożyczkobiorca posiadający auto.
Pożyczka

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Pożyczka pod zastaw samochodu to nowa, ale coraz popularniejsza alternatywa dla tzw. chwilówek. Zaletą jest tu dużo wyższa kwota, o którą może wnioskować pożyczkobiorca posiadający auto. W zależności od wartości samochodu może to być od 10 000 do 100 000 złotych. Korzystając z pożyczki pod zastaw auta, można nie tylko zdobyć gotówkę na dowolny cel, ale również kupić samochód na rynku wtórnym.

Pożyczka pod zastaw samochodu jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż oddanie go do komisu, zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą rezygnować z używania auta. Nie wymaga wielu formalności, a czas oczekiwania na decyzję jest zdecydowanie krótszy. Warunkiem uzyskania pożyczki jest ukończenie 21 roku życia i posiadanie pojazdu, którego się jest wyłącznym właścicielem. Samochód nie może być starszy niż 10 lat i musi być wolny od innych zabezpieczeń. Do podpisania umowy pożyczkowej wymagana jest karta pojazdu, posiadanie polisy OC oraz przewłaszczenie 51% samochodu na pożyczkodawcę. Uciążliwą, dodatkową formalnością może być jedynie konieczność wpisu firmy pożyczkowej do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela. Dopilnowanie obowiązku leży po stronie właściciela, który musi pojawić się w wydziale komunikacji dwukrotnie. Pierwszy raz po otrzymaniu dokumentów pożyczki, a po raz drugi już po jej spłaceniu w celu wypisania pożyczkodawcy z dowodu rejestracyjnego.

Niewątpliwą zaletą pożyczki pod zastaw auta jest jej łatwa dostępność. Nie trzeba wykazywać zdolności kredytowej. Najczęściej pozabankowa firma pożyczkowa nie sprawdza również historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej, tak jak robią to banki. Dzięki czemu nawet w trudnej sytuacji finansowej wzięcie pożyczki pod zastaw auta w instytucji pozabankowej jest realne.

Koszty pożyczki pod zastaw auta

Pożyczka pod zastaw samochodu, podobnie jak chwilówki, jest wygodnym sposobem na szybkie zdobycie gotówki, jednak należy liczyć się z wyższymi kosztami niż w przypadku niskooprocentowanych kredytów bankowych. Innym mankamentem jest to, że kwota którą otrzymujemy pod zastaw samochodu zazwyczaj stanowi maksymalnie 80% jego wartości. Zatem w razie trudności finansowych i niespłacenia pożyczki tracimy również równowartość 20% pojazdu, ponieważ staje się własnością firmy pożyczkowej. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której firma pożyczkowa nie uzyska ze sprzedaży auta kwoty pokrywającej zadłużenie, nadal będzie wymagać spłaty różnicy.

Pożyczki pod zastaw auta wiążą się z dodatkowym kosztem i ryzykiem. Dlatego przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe oraz wszystkie warunki umowy.

Jeśli terminowe spłacanie raty zacznie stanowić zbyt duże obciążenie dla budżetu, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego.

Habza Finanse – zespół profesjonalnych doradców kredytowych oprócz głównej usługi jaką jest pomoc w uzyskaniu najlepszego kredytu konsolidacyjnego, oferuje spersonalizowane rozwiązania wszystkim klientom znajdującym się w trudniejszej sytuacji finansowej.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!