Pośród najromantyczniejszych kwiatów - fototapety z różami

Choć aranżacje mieszkań i domów podlegają wciąż zmieniającym się modom oraz najróżniejszym trendom wnętrzarskim, to jednak istnieją wzory uniwersalne, które śmiało można uznać za ponadczasowe. Należą do nich niewątpliwie fototapety w róże. Ozdoby z tymi subtelnymi, eleganckimi kwiatami sprawdzają się w bardzo wielu rodzajach wnętrz. Dodatkowo dekoracje tego typu potrafią być niezwykle różnorodne, zarówno pod kątem stylistyki, jak i kolorów. Dzięki temu bez większych trudności dopasujemy je do romantycznej sypialni, eleganckiego salonu, czy gabinetu w klimatach retro. Co więcej, ich ponadczasowy urok pomoże nadać wybranemu wnętrzu niezwykłej klasy oraz stylu. Zadanie to ułatwi Wam nasz krótki poradnik.
Fototapeta

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Klimatyczne i nastrojowe fototapety - róże w romantycznych aranżacjach

Większość kobiet - a i pewnie niejeden mężczyzna - miało okazję czytać książki takich autorek jak Jane Austen, Lucy Maud Montgomery, Charlotte Brontë, czy Margaret Mitchell. Choć ich powieści przynależą do różnych gatunków literackich, łączy je niezwykła klasa samych twórczyń. Cechą wspólną są także pojawiające się na kartach książek piękne stroje, wspaniałe przyjęcia, romantyczne sytuacje… Entuzjastom tego typu literatury z pewnością nie raz przewinął się przez głowę pomysł, aby spróbować stworzyć wnętrze rodem z ulubionych powieści - kobiece, przytulne, romantyczne, pełne kwiatów i bibelotów. Z naszymi fototapetami w róże będzie to bardzo proste!

Odpowiedni klimat pomieszczenia uzyskacie wybierając dekoracje utrzymane w delikatnych i pastelowych barwach, albo eleganckich, ciemnych kolorach ziemi. Warto również rozważyć wzory przypominające dawne tapety w drobne kwiaty, nawiązujące stylem do malarstwa akwarelowego. W romantycznych stylizacjach sprawdzą się także wizerunki większych, różowych lub białych róż przedstawionych na jasnym tle. Dobrym pomysłem jest również uzupełnienie takiego wnętrza o odpowiednie, dopasowane stylem oraz kolorem dodatki. Przykładowo mogą być to  zasłony, narzuty, albo umieszczone na fotelach poduszki. Całości aranżacji dopełnią stylowe obrazy w zdobionych ramach - rewelacyjnie w tej roli sprawdzają się reprodukcje klasycznych dzieł - portretów lub martwej natury.

Fototapety do sypialni - róże wkomponowane w styl shabby chic

Przez chwilę zostaniemy jeszcze przy nastrojowych aranżacjach o delikatnej estetyce. Dla odmiany przyglądniemy się jednak temu, jak można wykorzystać fototapety z różami w modnym stylu shabby chic. Ponieważ w Polsce nie jest on bardzo rozpowszechniony, to na początek opowiemy kilka słów o jego głównych założeniach. Styl ten powstał w latach osiemdziesiątych za sprawą Rachel Ashwell, która wpadła na pomysł odnawiania starych mebli. Współcześnie jednak we wnętrzach shabby chic wykorzystywane są także przedmioty oraz wyposażenie celowo postarzane.

W otoczeniu tego rodzaju oryginalnych mebli nasze fototapety z pastelowymi różami będą prezentować się wyjątkowo malowniczo. Alternatywą dla kompozycji łączącej wzory w pudrowych kolorach z bielonymi meblami mogą być eleganckie fototapety przedstawiające róże na ciemnym - na przykład granatowym lub butelkowozielonym - tle. Tego typu dekoracje najlepiej będzie umieścić na ścianie za zagłówkiem łóżka, tak aby dobrze wyeksponować ich estetykę. Dla wzmocnienia dekoracyjnego efektu fototapety, warto zdecydować się na pościel w kwiaty o odcieniu zbliżonym do tego, który znajduje się na wybranej przez nas ozdobie. Uzyskamy w ten sposób niezwykle nastrojową sypialnię, o delikatnej, przytulnej atmosferze.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!