Pomoc prawna w postępowaniu alimentacyjnym

Kiedy dwie osoby łączą się z myślą stworzenia rodziny zazwyczaj nie myślą o tym, że mogą się poróżnić w przyszłości i będą zmuszone żyć osobno. Niestety ale tempo życia, różne sytuacje losowe sprawiają, że naszego życia nie da się przewidzieć, i mimo szczerych chęci i pięknych planów coś może pójść nie po naszej myśli.
Rozwód małżonków

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Często w związkach jedna osoba robi karierę zawodową a druga poświęca się rodzinie, wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu. Wiąże się to z tym, że jedna ze stron jest głównym „żywicielem” rodziny, i od jej dochodu zależy jej funkcjonowanie. Jeśli dana osoba zarabia wystarczająco dużo aby zaspokoić wszystkie potrzeby członków rodziny, druga połówka może sobie pozwolić na to aby zajmować się gospodarstwem domowym.

Jednakże taka osoba musi się liczyć z tym, że nie odprowadza składek emerytalnych w związku z tym nie może liczyć na godne życie w stanie spoczynku zawodowego. Jeśli małżeństwo przetrwa do czasu emerytury nie ma z tym problemu, gdyż obydwoje będą się utrzymywać ze świadczenia emerytalnego pracującego małżonka. Gorzej jest w sytuacji kiedy małżeństwo nie przetrwa prób na jakie jest wystawiane każdego dnia, i dojdzie do rozwodu.

Alimenty dla byłego małżonka

Jeśli dojdzie do rozpadu związku, w którym jedna ze stron zarabiała o wiele więcej i praktycznie ona utrzymywała rodzinę to osoba, która zajmowała się w tym czasie domem może ubiegać się od niej o świadczenie alimentacyjne. O ile nie uda się takiej sprawy załatwić polubownie konieczne może okazać się skierowanie sprawy do sądu. Dobrze wtedy wynająć dobrego adwokata, który będzie wiedział jak wykorzystać wszelkie argumenty przemawiające na korzyść poszkodowanej w tym momencie osoby. Niestety, ale w tym momencie to właśnie osoba, która zajmowała się domem jest poszkodowana, gdyż mimo, że nie zarabiała w tym czasie większej sumy pieniędzy również ciężko pracowała dbając o dom. A tego efektów nie da się odmierzyć w złotówkach.

Alimenty dla dzieci

W sytuacji kiedy dochodzi do rozwodu małżeństwa, które ma dzieci dochodzi dodatkowa kwestia sporna, a mianowicie kto będzie zajmował się dziećmi. Zazwyczaj zostają one przy jednym rodzicu a drugi ma prawo widzeń. Jednakże aby koszty utrzymania nie przypadały tylko na jednego z nich, drugi powinien wspierać pierwszego świadczeniami alimentacyjnymi. Niestety często zdarzają się sytuacje kiedy rodzic nie chce ponosić żadnych kosztów związanych z wychowaniem dziecka, może wtedy okazać się pomocne skorzystanie z usług kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w prawie rodzinnym.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!