Pieluchomajtki z dostawą do domu
Pieluchomajtki oraz inne środki chłonne zapewniają właściwą higienę i ułatwiają codziennie funkcjonowanie osobom z problemem inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. Pacjenci długotrwale dotknięci tym schorzeniem, posiadający prawo do refundacji, wymagają cyklicznego zaopatrzenia, które realizowane jest na podstawie zleceń refundacyjnych. W związku z pandemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ umożliwiły dodatkową, wyjątkowo wygodną ścieżkę postępowania w tym zakresie. Umożliwia ona spełnienie wszystkich procedur oraz realizację zaopatrzenia bez wychodzenie z domu. Możliwe zatem jest:
- uzyskanie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne (pieluchomajtki, pieluchy, majtki chłonne, wkłady) w ramach teleporady;
- comiesięczny zakup środków chłonnych bez konieczności wizyty w sklepie, a jedynie poprzez kontakt telefoniczny z realizatorem.
Pieluchomajtki z dostawą do domu są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów przewlekle chorych, z ograniczeniami fizycznymi oraz wszystkich osób, które chcą w tych trudnych dniach zagrożenia pandemicznego do minimum zredukować kontakty społeczne, chroniąc siebie i swoich bliskich. Co należy zrobić, aby nabyć środki chłonne nie wychodząc z własnych czterech ścian? Na co uważać składając zamówienie?
Jak zamówić pieluchomajtki do domu?
Zamówienie refundowanych przez NFZ pieluchomajtek z dostawą do domu jest bardzo proste. W tym celu wykonaj poniższe kroki.
- Skontaktuj się telefonicznie z poradnią POZ i poproś o wystawienie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Lekarz lub pielęgniarka wystawiają dokument w postaci elektronicznej, wprowadzają odpowiednie dane do systemu informatycznego, a na koniec przekazują pacjentowi tzw. unikalny numer zlecenia. Co ważne, od 2020 roku nie jest konieczna weryfikacja zlecenia w oddziale NFZ. Jest ono potwierdzane przez Fundusz automatycznie, online. Pacjent zwolniony jest w tym zakresie z wszelkich obowiązków.
- Zadzwoń do realizatora zlecenia i podaj mu numer zlecenia. W ten sposób bezpiecznie zamówisz niezbędne środki chłonne bez wychodzenia z domu, bez kontaktu z kimkolwiek.
- Złóż zamówienie z dostawą do domu
Uwaga: refundacja pieluchomajtek oraz innych środków chłonnych dostępna jest dla pacjentów, którzy posiadają ważne ubezpieczenie zwrotne, a także mają stwierdzone nietrzymanie moczu w przebiegu schorzeń i zaburzeń określonych w aktualnym rozporządzeniu Ministra Zdrowia.
Co zyskujesz zamawiając pieluchomajtki z dostawą do domu?
Zamawiając pieluchomajtki z dostawą do domu pacjenci oszczędzają czas i minimalizują ryzyko związane z wychodzeniem na zewnątrz w czasie pandemii, co jest szczególnie istotne w przypadku osób starszych i schorowanych. Ułatwienie to doceniają też osoby mieszkające w mniejszych miastach, z dala od punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne.
Po załatwieniu formalności oraz złożeniu zamówienia, kurier przywiezie przesyłkę nawet do najodleglejszego zakątka. Zamówienie realizowane jest w ciągu 24-48 godzin.
Co bardzo ważne, w przypadku zamówień z dostawą do domu, pacjent posiadający stosowny dokument nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, a nawet oszczędza pieniądze, które musiałby wydać decydując się na samodzielne dotarcie do sklepu stacjonarnego.
Na co należy uważać kupując pieluchomajtki z dostawą do domu?
Kupując pieluchomajtki z dostawą do domu należy zachować standardową ostrożność, tak jak w przypadku każdej transakcji dokonywanej na odległość. Instrukcje dotyczące postępowania zazwyczaj są proste i czytelne, jednak trzeba dokładnie zapoznawać się z ich treścią. Uwagę warto zwracać na zakres i prawidłowość przekazywanych danych, a także charakter udzielanych zgód.
Przy odbiorze zamówienia warto stosować się do zasady ograniczonego zaufania. Jeśli chcesz mieć pewność, że zakup jest kompletny, otwórz paczkę w obecności kuriera. Dodatkowo pamiętaj – jeśli w dobie pandemii obawiasz się zakażenia:
- przed otwarciem drzwi załóż maseczkę ochronną. Masz prawo wymagać jej także od kuriera, szczególnie jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, gdzie klatki schodowe uważane są za przestrzeń publiczną;
- zachowaj dystans społeczny (odległość minimum 2 metry), nie wpuszczaj kuriera do mieszkania;
- po odebraniu przesyłki wyrzuć zewnętrzne opakowanie, a następnie dokładnie umyj bądź zdezynfekuj ręce.
Artykuł zawiera lokowanie produktu
Czytaj też: