Pieluchomajtki z dostawą do domu. Jak zamówić?

Pieluchomajtki z dostawą do domu? Tak. Środki chłonne możesz nabyć drogą wysyłkową, bez wychodzenia z domu. To szybka i bezpieczna alternatywa dla zakupów w aptece lub sklepie internetowym, stanowiąca idealne rozwiązanie w dobie pandemii koronawirusa.
Dostawa pieluchomajtek
Źródło: 123RF
Spis treści

Pieluchomajtki z dostawą do domu

Pieluchomajtki oraz inne środki chłonne zapewniają właściwą higienę i ułatwiają codziennie funkcjonowanie osobom z problemem inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. Pacjenci długotrwale dotknięci tym schorzeniem, posiadający prawo do refundacji, wymagają cyklicznego zaopatrzenia, które realizowane jest na podstawie zleceń refundacyjnych. W związku z pandemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ umożliwiły dodatkową, wyjątkowo wygodną ścieżkę postępowania w tym zakresie. Umożliwia ona spełnienie wszystkich procedur oraz realizację zaopatrzenia bez wychodzenie z domu. Możliwe zatem jest:

  • uzyskanie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne (pieluchomajtki, pieluchy, majtki chłonne, wkłady) w ramach teleporady;
  • comiesięczny zakup środków chłonnych bez konieczności wizyty w sklepie, a jedynie poprzez kontakt telefoniczny z realizatorem.

Pieluchomajtki z dostawą do domu są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów przewlekle chorych, z ograniczeniami fizycznymi oraz wszystkich osób, które chcą w tych trudnych dniach zagrożenia pandemicznego do minimum zredukować kontakty społeczne, chroniąc siebie i swoich bliskich. Co należy zrobić, aby nabyć środki chłonne nie wychodząc z własnych czterech ścian? Na co uważać składając zamówienie?

Jak zamówić pieluchomajtki do domu?

Zamówienie refundowanych przez NFZ pieluchomajtek z dostawą do domu jest bardzo proste. W tym celu wykonaj poniższe kroki.

  1. Skontaktuj się telefonicznie z poradnią POZ i poproś o wystawienie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Lekarz lub pielęgniarka wystawiają dokument w postaci elektronicznej, wprowadzają odpowiednie dane do systemu informatycznego, a na koniec przekazują pacjentowi tzw. unikalny numer zlecenia. Co ważne, od 2020 roku nie jest konieczna weryfikacja zlecenia w oddziale NFZ. Jest ono potwierdzane przez Fundusz automatycznie, online. Pacjent zwolniony jest w tym zakresie z wszelkich obowiązków.
  2. Zadzwoń do realizatora zlecenia i podaj mu numer zlecenia. W ten sposób bezpiecznie zamówisz niezbędne środki chłonne bez wychodzenia z domu, bez kontaktu z kimkolwiek.
  3. Złóż zamówienie z dostawą do domu

Uwaga: refundacja pieluchomajtek oraz innych środków chłonnych dostępna jest dla pacjentów, którzy posiadają ważne ubezpieczenie zwrotne, a także mają stwierdzone nietrzymanie moczu w przebiegu schorzeń i zaburzeń określonych w aktualnym rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Co zyskujesz zamawiając pieluchomajtki z dostawą do domu?

Zamawiając pieluchomajtki z dostawą do domu pacjenci oszczędzają czas i minimalizują ryzyko związane z wychodzeniem na zewnątrz w czasie pandemii, co jest szczególnie istotne w przypadku osób starszych i schorowanych. Ułatwienie to doceniają też osoby mieszkające w mniejszych miastach, z dala od punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Po załatwieniu formalności oraz złożeniu zamówienia, kurier przywiezie przesyłkę nawet do najodleglejszego zakątka. Zamówienie realizowane jest w ciągu 24-48 godzin.

Co bardzo ważne, w przypadku zamówień z dostawą do domu, pacjent posiadający stosowny dokument nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, a nawet oszczędza pieniądze, które musiałby wydać decydując się na samodzielne dotarcie do sklepu stacjonarnego.

Na co należy uważać kupując pieluchomajtki z dostawą do domu?

Kupując pieluchomajtki z dostawą do domu należy zachować standardową ostrożność, tak jak w przypadku każdej transakcji dokonywanej na odległość. Instrukcje dotyczące postępowania zazwyczaj są proste i czytelne, jednak trzeba dokładnie zapoznawać się z ich treścią. Uwagę warto zwracać na zakres i prawidłowość przekazywanych danych, a także charakter udzielanych zgód.

Przy odbiorze zamówienia warto stosować się do zasady ograniczonego zaufania. Jeśli chcesz mieć pewność, że zakup jest kompletny, otwórz paczkę w obecności kuriera. Dodatkowo pamiętaj – jeśli w dobie pandemii obawiasz się zakażenia:

  • przed otwarciem drzwi załóż maseczkę ochronną. Masz prawo wymagać jej także od kuriera, szczególnie jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, gdzie klatki schodowe uważane są za przestrzeń publiczną;
  • zachowaj dystans społeczny (odległość minimum 2 metry), nie wpuszczaj kuriera do mieszkania;
  • po odebraniu przesyłki wyrzuć zewnętrzne opakowanie, a następnie dokładnie umyj bądź zdezynfekuj ręce.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj też:

Bibliografia

  • Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2018 r. poz. 1515
  • Wsparcie procesu elektronicznego weryfikowania i potwierdzania zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne – www.nfz.gov.pl