Oto pięć powodów, dla których nauka angielskiego dla seniora to świetny pomysł

Współcześni seniorzy są bardziej obeznani z obecną technologią, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Osoby po pięćdziesiątce i starsze potrafią obsługiwać smartfony czy tablety, radzą sobie bez problemu z internetem, często oddają się multimedialnym rozrywkom, na przykład grają w gry komputerowe. Dla wielu osób internet i komputer to sposób na kontakt ze światem. Dlatego warto wykorzystać cyfrowy potencjał osób dojrzałych i przekonać naszych je do nauki angielskiego online, co otworzy przed nimi nowe szanse i możliwości.
Oto pięć powodów, dla których nauka angielskiego dla seniora to świetny pomysł

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Angielski online – dlaczego akurat takie lekcje?

Dlaczego warto przekonać seniorów do nauki angielskiego online? Powodów jest kilka. Stacjonarne lekcje wymagają opuszczenia domu, a często także podróży na drugi koniec miasta. Nie zawsze nasi seniorzy mają możliwość swobodnego przemieszczania się, na przykład z powodów zdrowotnych. Dlatego też nauka bezpośrednio z domu, o dowolnej godzinie jest dla nich jednym z najlepszych rozwiązań. Taką możliwość oferuje szkoła języka angielskiego online Tutlo: pl.tutlo.com. Intensywny kurs języka angielskiego online można łatwo dopasować do poziomu ucznia. To my wybieramy, czego chcemy się uczyć, na przykład czy podszlifować gramatykę, czy uczyć się słownictwa związanego z konkretną dziedziną życia.

Wiemy już, jak uczuć się bez wychodzenia z domu, a teraz warto wspomnieć o pięciu powodach, dla których tego rodzaju nauka jest bardzo dobrym pomysłem.

1. Nauka języka stymuluje mózg

Wpływ nauki języka obcego na nasz mózg i pamięć potwierdzały niejednokrotnie badania uniwersyteckie. (link: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1053811912006581?via%3Dihub) Dla osób starszych stymulacja mózgu jest bardzo ważna, bo dzięki temu, że są one aktywne umysłowo, a także fizycznie, łatwiej unikają demencji. To wszystko przekłada się na zadowolenie z życia oraz ogólnie dobre samopoczucie.

2. Przeciwdziałanie wykluczeniu językowemu oraz cyfrowemu

W Polsce mamy ponad 26% internautów, którzy są wieku 50+ (dane z raportu „E‑commerce w Polsce 2019”). Są to osoby, które pomimo wieku radzą sobie bez problemu z barierą technologiczną, ale często nieznajomość języka jest dla nich jest przeszkodą, która uniemożliwia im zrobienie zakupów w zagranicznym sklepie czy też przeklikanie się przez menu oprogramowania. Jak można przeczytać w różnych raportach i analizach, wykluczenie cyfrowe może wiązać się także z wykluczeniem społecznym. Dlatego warto pokazać seniorom, że obsługa komputera i kurs angielskiego online mogą być przyjemne i ciekawe.

3. Dostęp do nowych mediów i poznawanie kultury

Znajomość angielskiego pozwala nam na czytanie newsów i blogów po angielsku, daje możliwość oglądania anglojęzycznych filmów i programów. To idealny sposób na poznawanie nowych wirtualnych miejsc, które do tej pory były dla seniorów niedostępne.

4. Poznawanie nowych ludzi online i offline

Jeśli pokonamy barierę językową, dużo łatwiej będzie nam poznać nowe osoby w sieci oraz poza nią, na przykład podczas wyjazdów i wakacji. Możemy też skorzystać z anglojęzycznych kursów, szkoleń, webinarów, które dzięki znajomości języka, stają się zrozumiałe i prostsze w odbiorze. Gdy się przełamiemy, przestaniemy też obawiać się zadawania pytań podczas takich zajęć, co wcześniej było nie do pomyślenia.

5. Poprawa umiejętności decyzyjnych

Badanie przeprowadzone przez University of Chicago wykazało, że ludzie, którzy mówią więcej niż jednym językiem, częściej podejmują bardziej racjonalne decyzje. Badanie sugeruje, że osoby dwujęzyczne są bardziej pewne w podejmowaniu decyzji po przemyśleniu ich w drugim języku i sprawdzeniu, czy wstępne wnioski poczynione w pierwszym języku są uzasadnione. Ograniczenie reakcji emocjonalnej pomaga skupić się na procesach analitycznych przy podejmowaniu decyzji.

Jak widać, wymienione powody nie są błahe. Mają znaczenie zdrowotne i socjologiczne. Warto wziąć to pod uwagę i pomóc naszym seniorom w nauce języka angielskiego online.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!