Obrazy z drzewami – bliskość natury nawet w wielkim mieście

Mieszkając w dużym mieście możemy korzystać z licznych udogodnień. Mamy blisko do sklepów, domów kultury i teatrów, a dzięki komunikacji miejskiej możemy szybko dotrzeć w wybrane miejsce. Jednak każdy medal ma dwie strony. W związku z tym, że nasza cywilizacja zagarnia coraz więcej przestrzeni dla siebie, w ośrodkach miejskich mamy o wiele mniej zieleni i przyrody. Jak sobie radzić z taką sytuacją? Możemy zadbać o tym, by w naszym domowym zaciszu nie zabrakło natury.
Spis treści

Bukiety świeżych kwiatów czy zielone rośliny doniczkowe takie jak monstera, figowiec czy paprotka, pozwolą nam się cieszyć namiastką przyrody. Dodatkowym atutem takiej ozdoby jest to, że oczyści nam w naturalny sposób powietrze, co jest bardzo pomocne przy obecnym wysokim stężeniu smogu podczas zimowych miesięcy. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób na to, żeby w naszym domu zagościła natura.

Wystarczy, że zawiesimy na ścianie obrazy drzew. Takie wzory pozwolą nam się cieszyć zachwycającym widokiem bez względu na to, co znajduje się za naszym oknem.

Czy będzie to blok, osiedlowy parking czy ruchliwa ulica, nasze oczy znajdą wytchnienie w efektownym i niezwykle malowniczym przedstawieniu na płótnie.

obrazy z drzewami

Pokój w soczystych kolorach

Co jakiś czas warto zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Nasz dom jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu, dlatego oryginalna aranżacja pozwoli nam uczynić codzienność jeszcze piękniejszą i jeszcze ciekawszą.

Nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu, ani wywracać wszystkiego do góry nogami. Doskonałym pomysłem na błyskawiczną metamorfozę są obrazy drzew, a im bardziej kolorowe, tym lepiej.

Do wyboru mamy zarówno jesienny krajobraz, w którym królują żółte, pomarańczowe i czerwone liście, wiosenną leśną polanę, gdzie pomiędzy pniami rozkwitły fioletowe dzwoneczki, jak i egzotyczne palmy na tle błękitnego nieba.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na rodzime, czy tropikalne gatunki, odświeżymy wygląd naszego pokoju. Barwny akcent to także najlepszy pomysł, by ożywić stonowaną przestrzeń, w której dominują brązy, beże lub szarości.

Drukowane na płótnie obrazy drzew to jednak nie tylko fotografie. To także niezwykle efektowne grafiki, które przedstawiają rośliny w oryginalny, rysunkowy sposób. Mogą one przypominać dzieło stworzone kredkami lub pastelami, ale największą popularnością cieszą się wzory imitujące obrazy olejne. Drzewa wyglądają tak, jakby przed chwilą ktoś je wyczarował paroma pociągnięciami pędzla zostawiając wyraziste plamy farby.

Natura w artystycznym wydaniu

Przyroda odznacza się wieloma obliczami, dlatego nasza kolejna propozycja całkowicie odbiega od przykładów zaprezentowanych przed chwilą. Wielbicielom natury i stonowanych ozdób z pewnością przypadnie do gustu monochromatyczny obraz. Drzewa czarno białe w formie artystycznej fotografii ozdobią nowoczesny salon lub minimalistyczną sypialnię.

W tej roli znakomicie sprawdzą się brzozy o charakterystycznych pniach, ale możemy także sięgnąć po przedstawienia ukazujące znane zakątki słynnych miast – fotografię prezentującą alejkę nowojorskiego Central Parku lub drzewa rosnące na tle paryskiej Wieży Eiffla.

Dwukolorowe wzory mogą wydawać się zbyt monotonne, a nawet przygnębiające, jednak wszystko zależy od tego, w jakiej aranżacji je umieścimy. Jeśli dekorowany pokój tryska kolorami i dużo się w nim dzieje, to doskonałym sposobem na zrównoważenie wystroju będzie właśnie stonowany obraz na ścianie.

obrazy z drzewami

Gdy jeden obraz to za mało

Jeśli mamy to szczęście i dysponujemy przestronnym metrażem, warto pomyśleć o zupełnie wyjątkowej dekoracji jaką jest trzyczęściowy obraz – tryptyk. Drzewo  w takim wydaniu stanie się niezwykle okazałą ozdobą, która świetnie uzupełni dużą, niezagospodarowaną ścianę.

Taka dekoracja przyjmuje zazwyczaj dwie odmienne formy. Możemy zdecydować się na gotowy wzór podzielony na trzy płótna, które stworzą całość dopiero wtedy, gdy zawiesimy je obok siebie. Druga propozycja pozwala nam stworzyć swoje własne i niepowtarzalne dzieło. Wystarczy, że wybierzemy trzy podobne do siebie przedstawienia o tych samych wymiarach i połączymy je w jedną, harmonijną kompozycję.

Współcześnie mamy bardzo wiele sprytnych możliwości, by ozdobić wnętrze naszego domu lub mieszkania. Omówione w tym artykule obrazy drzew pozwolą nam nie tylko urozmaicić przestrzeń, ale staną się także doskonałą namiastką przyrody, której brakuje nam w dużych miastach.

Co więcej, efektowną ozdobę zamówimy przez Internet nie wychodząc z domu, co okaże się niezwykle przydatne zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogoda nie nastraja na wyprawę do sklepu.

Po więcej motów zapraszamy na: redro.pl/obrazy/tematy/natura/drzewa/