Nie żyje Zbigniew Wodecki - miał 67 lat

Spis treści
Prawdziwy człowiek orkiestra: muzyk, kompozytor, aranżer i piosenkarz. Jego utwory zna cała Polska, a przebój „Pszczółka Maja” potrafi zanucić każde dziecko. Na początku maja Zbigniew Wodecki trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację wszczepienia bajpasów. W wyniku komplikacji doznał rozległego udaru mózgu. Zmarł 22 maja w wieku 67 lat.Zbigniew Wodecki walczył o życie w jednym z warszawskich szpitali. Po pooperacyjnych komplikacjach i przejściu rozległego udaru, który dokonał w organizmie nieodwracalnych zmian, lekarz orzekł śmierć mózgu. Po blisko dwóch tygodniach (22 maja w poniedziałek) rodzina zdecydowała o odłączeniu muzyka od respiratora.

Oświadczenie z oficjalnej strony Zbigniewa Wodeckiego:


"W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie."

Zbigniew Wodecki biografia


Zbigniew Wodecki był związany z muzyką od najmłodszych lat. Zasłynął nie tylko jako piosenkarz, ale także jako skrzypek. Towarzyszył takim artystom, jak: Ewa Demarczyk czy Marek Grechuta. Grał w Orkiestrze Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej. Karierę piosenkarza rozpoczął w latach 70-ych. Do jego największych przebojów zalicza się piosenki: „Zacznij od Bacha”, „Izolda” "Chałupy" i„Pszczółka Maja”. Wielokrotny laureat muzycznych konkursów i festiwali. W telewizji zasłynął jako prowadzący programy muzyczne „Droga do gwiazd” oraz „Twoja droga do gwiazd”. Był także jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.
Zdjęcie: oficjalna strona artysty wodecki.pl