Nie jesteś skazany na okulary! Soczewki kontaktowe dla Seniora - 3 zalety

W obiegowej opinii okulary są jednym z podstawowych atrybutów osób starszych. Nie w każdym przypadku stanowią jednak najlepsze rozwiązanie i świadomy wybór użytkownika. Warto wówczas, aby taka osoba usłyszała: "Nie jesteś skazany na okulary! Soczewki kontaktowe dla Seniora sprawdzą się świetnie!". Jakie zalety płyną z ich stosowania?
Soczewki kontaktowe dla Seniora

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodne rozwiązanie. Ich pielęgnacja nie jest procesem skomplikowanym i łatwo uczynić z niej rutynowy nawyk. Wystarczy pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych reguł, aby cieszyć się najważniejszymi zaletami tego sposobu korekcji wzroku.

Szeroki wybór

Najnowsze rozwiązania spowodowały, że na rynku obecne są soczewki kontaktowe dopasowane właściwie do każdej wady wzroku. Określenie dokładnych parametrów szkieł pozostawić należy w kompetencjach okulisty, gdyż mogą się one znacząco różnić od mocy okularów. Przeglądając strony internetowe, takie jak twojesoczewki.com, można przekonać się o bardzo szerokiej gamie dostępnych wariantów. W ofercie znajdziemy soczewki dzienne, tygodniowe oraz miesięczne, wyjmowane na noc lub noszone dwadzieścia cztery godziny na dobę. Te możliwości sprawiają, że bardzo łatwo jest dobrać optymalną dla trybu życia i możliwości Seniora opcję, a także zaplanować pomoc w kupnie nowych. Część osób starszych decyduje się na soczewki jednodniowe, zakładane tylko przy wyjątkowych okazjach. Nie trzeba wówczas pamiętać o pielęgnacji, co zwiększa funkcjonalność.

Soczewki kontaktowe a presbiopia

Diagnoza okulistyczna często wskazuje, że osoba starsza powinna nosić soczewki kontaktowe dwuogniskowe. Korygują one presbiopię, nazywaną również starowzrocznością. Wada ta objawia się gorszym widzeniem przedmiotów położonych blisko patrzącego. Soczewki doskonale ten problem niwelują. Świetnie sprawdzają się przy całodziennym noszeniu, ponieważ pozwalają zyskać ostrość patrzenia zarówno na rzeczy znajdujące się niedaleko, jak i w pewnej odległości. Poprawiają więc jakość codziennego życia i umożliwiają aktywność fizyczną, bardzo ważną w przypadku osób starszych. Z powodzeniem ułatwiają zarówno czytanie, jak i jazdę rowerem.

 

Reklama

Wygoda użytkowania

 

Młodzi ludzie często decydują się na soczewki kontaktowe ze względu na codzienny komfort i ułatwienia w czasie uprawiania sportu. Identyczna motywacja może towarzyszyć Seniorom. Przypisywane im jako atrybut okulary brudzą się i trzeba je często przecierać. Jesienią i zimą szkła zaparowują przy wejściu z dworu do ciepłego pomieszczenia. Osadzają się na nich krople deszczu. Nie są także najwygodniejsze: potrafią zsuwać się z nosa czy powodować nadmierny ucisk. Żadnego z tych zarzutów nie sposób odnieść do soczewek. Dobrze dobrane soczewki kontaktowe są niewyczuwalne, zapewniają doskonałe nawilżenie oka i komfort noszenia. Pozwalają na wygodne funkcjonowanie, oglądanie telewizji bez odblasków czy prowadzenie samochodu.

Czy wobec tego soczewki są dla każdego? Oczywiście, że nie. Dla niektórych osób poważną przeszkodą jest konieczność manipulowania palcami bezpośrednio przy gałce ocznej. Ten odruch w większości przypadków jest do opanowania. Znacznie poważniejszym przeciwwskazaniem mogą być nadwrażliwe oczy lub skłonność do ich przesuszania się. Wówczas noszenie soczewek kontaktowych może powodować stany zapalne spojówek. Nie są to jednak powody, które zależą od metryki użytkownika. Obecnie dostępne rozwiązania przewidują także soczewki kontaktowe idealne dla Seniora.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!