Najchętniej wybierane środki higieniczne na nietrzymanie moczu – raport Cafesenior.pl

Nietrzymanie moczu jest uciążliwą dolegliwością. Jednak należy pamiętać, że jest wiele sposobów, by sobie z nim radzić. Najpowszechniejszym z nich jest stosowanie chłonnych środków higienicznych. Zapytaliśmy naszych czytelników po które z nich sięgają najczęściej. W badaniu wzięło udział ponad 200 osób.
Kobieta trzyma się za brzuch
Źródło: 123RF
Spis treści

Nietrzymanie moczu występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jednak u pań problem pojawia się znacznie częściej, szczególnie po ciążach i w wieku okołomenopauzalnym. Początkowo inkontynencja objawia się popuszczaniem kilku kropel na dobę, jednak zlekceważona może się znacznie nasilić.

Sposoby na nietrzymanie moczu

Leczenie nietrzymania moczu jest niezwykle ważne. W zależności od stadium i przyczyn specjalista dobiera odpowiednią terapię. Dostępne są następujące metody:

  • farmakoterapia,
  • laseroterapia,
  • zabiegi chirurgiczne.

Natomiast przed i w trakcie terapii niezwykle ważne jest stosowanie odpowiednich, chłonnych środków higienicznych. Pochłaniają mocz i neutralizują nieprzyjemny zapach. Odpowiednio często wymieniane pozwalają na zachowanie właściwej higieny i komfortu.

Najczęściej wybierane środki higieniczne

O to jakie środki higieniczne są wybierane najczęściej zapytaliśmy naszych czytelników. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszyły się wkładki anatomiczne. Wskazało je 40% ankietowanych. Sprawdzają się one przy lekkim stopniu inkontynecji, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom i anatomicznej budowie są niemal niewyczuwalne.

Kolejnymi środkami absorpcyjnymi są pieluchomajtki i majtki chłonne. Wybiera je około 24% badanych. Są one skuteczne przy większym nasileniu nietrzymania moczu. Pochłaniają znacznie więcej płynu niż wkładki. Należy jednak pamiętać, aby wybrać ich właściwy rozmiar. Zbyt luźne nie spełnią swojej funkcji i mogą powodować wyciekanie, natomiast nadmiernie dopasowane spowodują otarcia i podrażnienia.

Najrzadziej stosowanym środkiem chłonnym przez respondentów są podkłady na łóżko – tylko 13% ankietowanych zadeklarowało ich używanie. Są skutecznym rozwiązaniem gdy występuje nietrzymanie moczu w nocy. Chłonny podkład absorbuje mocz i chroni materac przed przesiąkaniem.

 

Artykuł zawiera lokowanie produktu