Nabór do warsztatów filmowych dla seniorów

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych dla Seniorów. Zajęcia będą odbywać się online, a ich uczestnicy zapoznają się z procesem tworzenia krótkich form filmowych.
Senior nagrywa film smartfonem
Źródło: materiały partnera
Spis treści

Warsztaty filmowe dla seniorów

Serdecznie zapraszamy seniorów z całej Polski do udziału w cyklu dziesięciu 2-godzinnych warsztatów filmowych dla dwóch stałych grup seniorów (w każdej 5-7 osób). Zajęcia odbywać się będą przez Internet w terminie lipiec-wrzesień 2020. Ich uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z procesem tworzenia krótkiej formy filmowej.

Seniorzy stworzą wspólnie filmy dotyczące ich życia w czasach pandemii koronawirusa, łącząc w ten sposób animację społeczną, naukę podstaw warsztatu filmowego i integrację środowiskową.

Inspiracją dla działania będzie powieść „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego, w której wydarzenia osnute są wokół historii epidemii zarazy w średniowiecznej Hiszpanii. Powieść stanie się punktem wyjściowym do pracy filmowej wokół zagadnień związanych z wolnością osobistą oraz relacjami międzyludzkimi w obliczu sytuacji kryzysowej. Grupa pracować będzie pod kierunkiem Łukasza Kamila Kamińskiego, reżysera, montażysty i animatora.

Realizacja projektu, zwieńczona prezentacją i upowszechnieniem dwóch filmów w sieci, przyczyni się do wzbogacenia kultury o wątki inspirowane polską literaturą i zmiany stereotypowego obrazu seniora. Projekt realizowany jest w ramach stypendium „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Osoby zainteresowane udziałem w pełnym cyklu dziesięciu zajęć, które rozpoczną się wraz z początkiem lipca, prosimy o wysłanie maila na adres: lukasz@mowmistudio.com w terminie do 23.06.2020. W wiadomości prosimy o odpowiedź na 3 pytania:

1. Dlaczego chce Pan/Pani wziąć udział w projekcie?

2. Jakie jest Pana/Pani doświadczenie związane z dziedziną fotografii i/lub wideo?

3. Czy uczestniczył/-a Pan/Pani w zajęciach przez Internet za pomocą narzędzia typu ZOOM, Google Meet lub innego pozwalającego na realizację zajęć online w kilkuosobowej grupie?