Myśl pozytywnie – spotkanie dla seniorów

Spis treści
W najbliższą środę (16 maja) DOZ Fundacja wraz z pomocą Cafesenior.pl zaprosi seniorów na spotkanie „Myśl pozytywnie”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Reklama

Myśl pozytywnie


Podczas konferencji "Myśl pozytywnie" gościom zostanie przybliżony temat depresji. To istotny temat, szczególnie dziś. Depresja zaliczana jest do chorób związanych z zaburzeniami nastroju, łączy się z silnie obniżonym nastrojem oraz ogólnym obniżeniem poziomu aktywności zarówno pod względem czynności codziennych, jak i na poziomie aktywności poznawczej. Pod względem globalnym depresja jest drugą najczęstszą chorobą na świecie, z rozpoznaniem u nieco ponad 4% światowej populacji.
Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Nie daj się depresji


Goście podczas spotkania w Sukcesji będą mogli wysłuchać wykładu dr Ewy Murak-Kozaneckiej „Depresja – przeziębienie współczesnego świata – objawy, jak rozpoznać, jak sobie radzić”. W programie znalazło się także spotkanie z Moniką Kamieńską – doktorantką Uniwersytetu Łódzkiego, dyrektorką Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych „Śmiech to zdrowie – czy warto się śmiać?”.

Spotkanie odbędzie się w centrum handlowym Sukcesji w Łodzi (al. Politechniki 1) o godz. 12. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Reklama

DOZ Fundacja


To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Goście mogli ostatnio wysłuchać koncertu Moniki Kamieńskiej „Podróż w stylu retro”, zabrzmiały podczas niego takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk. Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

Zobacz też: Krzysztof Cwynar: Najważniejsi zawsze byli dla mnie ludzie

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.
Konferencja „Myśl pozytywnie” – spotkania ze specjalistami od depresji – odbędzie się 16 maja w centrum handlowym Sukcesja w Łodzi (Al. Politechniki 1) o godz. 12.Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 
Więcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Przeczytaj artykuł
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Przeczytaj artykuł
Rośnie zadłużenie polskich seniorów
Powiązane artykuły
Rzeźby lodowe w Poznaniu - zdjęcia
Masło orzechowe pozwoli wykryć Alzheimera?
Masz podwyższony cholesterol? Zobacz, co radzi Ci lekarz
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online