Łysienie - czy jesteśmy na nie skazani?

Problem z wypadaniem włosów dotyczy znacznej części społeczeństwa. Łysienie po 50. roku życia dotyczy około połowy mężczyzn. Jednak zmagają się z nim również kobiety. Czynnikami, które wywołują tę przypadłość mogą być stres, niektóre choroby czy niedobory witamin i składników mineralnych w naszym organizmie.
Mężczyzna poprawiający włosy w lustrze

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Taka utrata włosów jest przyczyną wielu kompleksów również u młodszych ludzi. Czy da się z tym walczyć? Większość osób zmagających się z niechcianym kompleksem próbowała już wielu sposobów, a jednym z najczęstszych jest suplementacja. Jednak stosowana bez wcześniejszej konsultacji i w nieodpowiedni sposób często nie daje oczekiwanych efektów. Poza tym taki sposób walki z łysieniem jest często bardzo czasochłonny i wymaga regularności. Jak powszechnie wiadomo nawet to nie jest gwarancją sukcesu w walce z przypadłością.

Na czym polega zabieg?

Z pomocą przychodzi mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg ten polega na wykonaniu tatuażu medycznego imitującego włosy. Pozwala on na naturalny efekt krótko przystrzyżonych włosów poprzez wprowadzenie barwników płytko pod skórę głowy. Zabieg ten jest prawie bezbolesny. Patent pochodzi z firmy mającej siedzibę w Izraelu (NTM), a pomysłodawcą jest Moshe Alul - znany na całym świecie mistrz mikropigmentacji. Pigmenty wprowadzane w naskórek pochodzą z minerałów, są neutralne dla organizmu, co chroni przed powstaniem ewentualnej reakcji alergicznej. Zabieg ten jest częst wykorzystywany przy kamuflowaniu niechcianych blizn czy nadmiernego łysienia, ponieważ daje natychmiastowe efekty. Można go stosować przy każdym rodzaju łysienia - całkowitym, plackowatym, androgenowym czy telogenowym. Warto jednak zauważyć, że nie jest to sposób leczenia, a więc nie zapobiega on  dalszemu wypadaniu włosów. 

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu należy dobrać odpowiedni pigment. W tym celu na małej powierzchni skóry wykonuje się test. W trakcie konsultacji osoba zainteresowana dobiera gęstość, a także kształt linii włosów. Cześć salonów ma też w ofercie tzw. jagged hairline - charakteryzuje się to postrzępioną linią włosów. Zabieg trwa średnio dwie godziny. Jednak zależy to indywidualnie od pacjenta. Podczas zabiegu często dochodzi do delikatnego podrażnienia na skórze poddanej mikropigmentacji. Czasem pojawia się też obrzęk. Następnie, przez kolejne kilka dni, pojawia się łuszczenie skóry. Należy wtedy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu Stosuje się w tym celu specjalne maści, o których powinniśmy zostać poinformowani przez osobę wykonującą zabieg. 

Mikropigmentacja jest zabiegiem odwracalnym, ponieważ w każdej chwili w łatwy sposób można usunąć pigment za pomocą lasera. Poza tym wykonywany jest bez ograniczeń wiekowych. 

Reklama

Pielęgnacja po zabiegu

">

Oprócz wymienionych wcześniej maści nawilżających warto stosować preparaty z panthenolem - łagodzące opuchliznę - a także odpowiednij pielęgnacji skóry w dłuższej perspektywie po zabiegu. Przez pierwsze cztery dni ważne jest, aby myć skórę poddaną barwieniu tylko wodą. Należy unikać mydeł i innych kosmetyków - nawet tych z naturalnych składników do skóry wrażliwej. Dodatkowo przez kilka tygodni nie należy korzystać z basenów i saun. Skóra poddana mikropigmentacji jest wrażliwa na silne zmiany temperatury oraz chlorowaną wodę. Ważne jest, aby zmniejszyć jej kontakt z substancjami chemicznymi do możliwego minimum.  

Okres trwałości jest różny. Wpływ mają na to:

  • wiek,
  • czas regeneracji naskórka,
  • rodzaj skóry (gruba, cienka, łojotokowa, sucha),
  • ekspozycja na światło słoneczne lub solarium,
  • zażywanie leków, maści sterydowch itp.

Pigment nie zmienia kolory, jednak po pewnym czasie zanika. Można w tym przypadku zastosować zabiegi "odświeżające" mikropigmentację.  

Cennik

Ceny zabiegu różnią się w zależności od zakresu pigmentacji, salonu, w którym go wykonujemy oraz miejsca pigmentacji. Wahają się w granicach około 1000 zł. Zabieg może być również wykonywany w celu zagęszczania brwi, zarostu czy linii rzęs. 

Najważniejszą cechą zabiegu jest jej naturalny efekt. Pacjenci, którzy decydują się na mikopigmentację skóry głowy często stosowali już wcześniej mnóstwo terapii, kosmetyków i zabiegów mających na celu wyleczenie z niechcianego kompleksu. Jednak mało która metoda daje tak spektakularne efekty, co więcej, efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Warto zwrócić uwagę, że ostateczny efekt należy oceniać dopiero po około trzech zabiegach, jednak jak już wcześniej zostało wspomniane już po pierwszej wizycie jesteśmy w stanie ocenić początkowe rezultaty. 

Chcesz raz na zawsze pozbyć się problemu wypadających włosów? Nie czujesz się atrakcyjny? Rozwiąż swój problem i poczuj się znowu męsko! Na zabieg mikropigmentacji skóry głowy możesz umówić się na stronie https://klinikasmp.pl.

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!