Lektura pełna witamin!

Spis treści
Gdy Twoje ciało domaga się uwagi: boli Cię głowa, drżą powieki, a w nocy trapią skurcze łydek, to znak, że prawdopodobnie brakuje Ci cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Ale jak z ich bogactwa wybrać te, których właśnie potrzebujesz?

Skąd wiadomo, że nawracające infekcje świadczące o obniżonej odporności pojawiają się akurat w wyniku niedoborów witaminy C, A (retinolu), magnezu albo chromu? Czy naprawdę za tzw. kurzą ślepotę, czyli zaburzenie widzenia o zmroku, wcale nie muszą wyłącznie odpowiadać nasz wiek i uszkodzenia siatkówki? I co w takim razie oznaczają pękające kąciki ust?

Można – i zawsze warto – pójść zapytać o to lekarza. Albo sąsiadki. Ale o ile lekarz doradzi fachowo, uwzględniając przy tym nasz ogólny stan zdrowia, o tyle sąsiadka nie zawsze musi wiedzieć dobrze. Dlatego zebraliśmy dla Was w jednym miejscu informacje na temat witamin, mikro- i makroelementów oraz najczęstszych niedoborów z opisem ich symptomów. Mało tego – proponujemy także gotowy jadłospis, który pozwoli przetrwać w zdrowiu najbardziej wyczerpujące tygodnie zimy i wiosennego przesilenia.

Bo to właśnie jesienią, zimą i wczesną, bardzo męczącą dla organizmu wiosną najłatwiej o niedobór witamin czy mikro- i makroelementów. To czas, kiedy najczęściej zapadamy na choroby, bywamy zmęczeni i rozdrażnieni bez powodu. Gdy takie sytuacje i stany zdarzają się nam często i trwają długo, to znak, że najwyższa pora o siebie zadbać i wesprzeć swój organizm w walce o zdrowie i dobre samopoczucie.

E-book pełen witamin

E-book to nic innego, jak „książka” w wersji elektronicznej. Czytamy ją na komputerze lub specjalnym czytniku (a także za pomocą telefonu lub tabletu). Nasz witaminowy e-book przygotowany jest w popularnym formacie PDF, tak by można go było bardzo łatwo pobrać na dysk i czytać przy użyciu najpopularniejszych programów (zapewne masz już je w swoim komputerze, jeśli nie – ściągnij darmowy program Adobe Reader lub poproś o to kogoś z bliskich).

Nasz e-book „Witaminy i minerały” przygotowany został z myślą o wszystkich, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia. Dowiesz się z niego, dlaczego witaminy i minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, za co odpowiadają wybrane pierwiastki oraz jak właściwie odczytywać sygnały, które wysyła organizm, gdy czegoś mu brakuje. Znajdziesz w nim także niezbędne informacje na temat witaminowych suplementów, pomożemy Ci skomponować zdrową i zbilansowaną dietę, a także podpowiemy, jak przygotować pyszne i zdrowe napoje.


Jeśli więc zbyt często czujesz zmęczenie lub rozdrażnienie albo masz problemy z koncentracją, najwyższy czas o siebie zadbać. Gwarantujemy, że w witaminowym kompendium znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą Ci odpowiednio wesprzeć swój organizm – zapraszamy do lektury!

Jak pobrać e-booka?

To proste! Naszą elektroniczną publikację zamieściliśmy w specjalnym serwisie, z którego możesz pobrać nasz witaminowy poradnik zupełnie za darmo. Ponieważ zależy nam na promocji tej publikacji, na Twoim profilu na Facebooku lub Twitterze pojawi się jedynie komunikat, że właśnie czytasz witaminowego e-booka, dzięki czemu również Twoi przyjaciele będą mogli się nim zainteresować. Takie „płacenie” informacją o publikacji umożliwia funkcja „Pay with a Tweet/Facebook”. Wystarczy więc konto na Facebooku, kilka kliknięć, a witaminowy e-book będzie Twój.Jeśli chcesz pobrać e-booka, zajrzyj TUTAJ.


PS I tak - kurza ślepota to nie zawsze i nie wyłącznie sprawa wieku i uszkodzenia siatkówki - często to także niedobór witaminy A, pojawiający się przy diecie ubogiej w beta-karoten, oraz cynku, odpowiadającego za jej wchłanianie się i metabolizm.

Czytaj też: Witaminy dla seniora – które są najlepsze na pamięć i wzmocnienie?

Powiązane artykuły
Po pomoc do apteki
Lektura pełna witamin!