Kultowe prezenterki PRL-u. Sprawdź, czy pamiętasz je wszystkie

Spis treści

Oglądały i podziwiały je miliony. Często były uznawane za ikony stylu i elegancji, dla wielu kobiet były także wzorem. Prezenterki telewizyjne PRL-u mimo braku powszechnego dostępu do Internetu i kolorowej prasy cieszyły się ogromną popularnością i sympatią widzów, sprawdź, czy pamiętasz je wszystkie.

 

Bogumiła Wander


Bogumiła Wander, prezenterka telewizyjna

Bogumiła Wander urodziła się w 1943 roku w Kaliszu. Karierę telewizyjną zaczynała w latach 70. w łódzkim oddziale Telewizji Polskiej. Szybko awansowała i zapowiadała programy za żywo z warszawskiego studia, mówiono o niej, że jest najpiękniejszą prezenterką na Woronicza. Karierę telewizyjną zakończyła w 2003 roku. Kilka dni temu świętowała swoje 75 urodziny.

 

 

Krystyna LoskaPracę jako prezenterka telewizyjna zaczęła w 1962 roku. 10 lat spędziła w katowickim oddziale TVP, później swoich sił postanowiła spróbować w Warszawie.

Wspólnie z Bogumiłą Wander prowadziła festiwale w Opolu, Sopocie i Zielonej Górze. W ciągu jej pracy prezesi telewizji zmieniali się 14 razy! Po 35 latach pracy odeszła na emeryturę. Prywatnie mama Grażyny Torbickiej, także znanej prezenterki telewizyjnej

Czytaj też: Królowa Elżbieta II przeszła zabieg usunięcia zaćmy

 

 

Bożena WalterUrodziła się w 1938 roku w Krakowie. Karierę telewizyjną zaczęła na początku lat 70. prowadząc programy rozrywkowe w Telewizji Polskiej. Telewidzowie mogli oglądać ją jako prowadzącą m.in. kultowego „Telewizyjnego Ekranu Młodych”, czy wielogodzinnego bloku programowego „Studio 2”. Kierowała także programem dla dzieci i młodzieży „5-10-15” oraz tworzyła „Czar Par”.

W 2011 roku zainicjowała powstanie Fundacji „Nie jesteś sam” i do 2016 roku była jej prezesem.

 

 

Irena DziedzicWzbudzała kontrowersyjne uczucia, nazywano ją „żelazną damą telewizji”. Irena Dziedzic prowadziła przez ponad 20 lat pierwszy polski program talk-show „Tele-Echo”.  Była także prezenterką w „Dzienniku Telewizyjnym”, a w latach 80. prowadziła autorską audycję „Wywiady Ireny Dziedzic”.

 

 

Edyta Wojtczak


Na swoim koncie ma prawie 40 lat pracy w Telewizji Polskiej. Zapowiadała programy na żywo, a wiele z nich także prowadziła, w tym wspomniane już wcześniej „Studio 2”, czy program „Wielokropek”.

Zobacz: Wszystkie twarze Beaty Tyszkiewicz

 

 

Elżbieta SommerPo raz pierwszy na ekranie widzowie zobaczyli ją w 1957 roku. Elżbieta Sommer prezentowała prognozę pogody. Wcześniej pracowała w Dowództwie Wojsk Lotniczych, gdzie pełniła funkcję inspektora.

Sprawdź także; Polskie piosenkarki, które odeszły za szybko [POSŁUCHAJ]