Konkurs Seniorzy w Akcji – dotacja nawet do 15 tysięcy zł

Rozpoczęła się kolejna edycja programu Seniorzy w Akcji, kierowanego do osób powyżej 60 roku życia. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 18 marca 2019 roku. Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Dwie kobiety w folkowych strojach
Żródło: materiały promocyjne

Spis treści

Rozpoczęła się kolejna edycja programu Seniorzy w Akcji, kierowanego do osób powyżej 60 roku życia. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 18 marca 2019 roku. Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

 

Seniorzy w Akcji – zasady udziału


W konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 60 roku życia lub pary międzypokoleniowe (senior 60+ i osoba pełnoletnia, co najmniej 25 lat młodsza), we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury itd.). Zadaniem uczestników jest przedstawienie pomysłu na lokalny projekt społeczny. Organizatorzy liczą na odważne, nietuzinkowe pomysły. Uczestnicy mogą starać się o dotację w wysokości od 8 do 15 tysięcy złotych. W konkursie łącznie zostanie ich przyznanych około 20.

 

 

Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz listu intencyjnego, dostępny na stronie: www.seniorzywakcji.pl. Składanie listów intencyjnych trwa do 18 marca 2019 roku.

 

 

Starość w innym świetle


Program „Seniorzy w Akcji” organizuje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, jego głównym założeniem jest wsparcie inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych oraz aktywizacja osób starszych i włączenie ich w dialog międzypokoleniowy.

- Uczestnicy biorą aktywny udział w całym procesie, od pomysłu do realizacji projektu – zapewnia Maria Adamiec, koordynatorka „Seniorów w akcji”. - Szukamy aktywnych osób 60+, które chcą wprowadzać rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie osobom starszym oraz współpracę międzypokoleniową.

Konkurs ma przyjazną formułę inkubatora. Uczestnicy otrzymają wsparcie merytoryczne i organizacyjne w trakcie warsztatów i wizyt studyjnych, a także pomoc trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Autorzy programu postawili na odwrócenie dotychczasowego sposobu myślenia o starości i chcą dać seniorom doświadczenie starości odważnej, otwartej, radosnej oraz produktywnej. Dlatego też postanowili, że seniorzy nie będą jedynie odbiorcami oferty, ale także jej pomysłodawcami i realizatorami. - Zależy nam na przełamywaniu stereotypów związanych z wiekiem – podkreśla Maria Adamiec. - Pokazujemy, że i młodzi, i starsi mogą tworzyć grupę i wspólnie pracować na rzecz zmiany społecznej.

Senior w Akcji to konkurs skierowany do osób 60+

 

 

Reklama

Halofon, Stół zdrowia i Mobilna biblioteka


Do tej pory organizatorzy konkursu wsparli ponad 350 projektów w całej Polsce. W poprzednich edycjach konkursu powstały m.in.

 

 


  • Międzypokoleniowy teatr obrzędowy, w którym osoby starsze wspólnie z dziećmi i młodzieżą wskrzeszają zwyczaje polskiej wsi.

  • Halofon”, czyli sieć wsparcia telefonicznego dla samotnych i nierzadko wykluczonych społecznie seniorów. W ramach projektu, zespół wolontariuszy (prawników, psychologów, osób bogatych w doświadczenia życiowe) regularnie kontaktuje się z potrzebującymi i często opuszczonymi osobami.

  • ,,Stół zdrowia’’ - międzypokoleniowa integracja połączona z promocją właściwych nawyków żywieniowych oraz zrównoważonego trybu życia wśród osób starszych, dzieci i młodzieży. Poświęcona szczególnie osobom, które zmagają się z problemami zdrowotnymi np. z cukrzycą.

  • Mobilna biblioteka”, w której młodzież wyrusza na spotkanie z seniorami niewychodzącymi z domu. Odwiedziny s a organizowane z literaturą w tle. W ramach inicjatywy seniorzy otrzymują możliwość korzystania z zasobów biblioteki - przy wsparciu młodych wolontariuszy.


  •  

 

 

 


Logo Seniorzy w akcji

Autor: Karolina Warchoł

 

 

 

 

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!