Koncert dla seniorów – najpiękniejsze melodie na akordeon

Spis treści
W środę (27 czerwca) w Łodzi dla seniorów DOZ Fundacja zorganizuje koncert dla seniorów  „Mój akordeon”. Wystąpi Krzysztof Raczyński. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Koncert dla seniorów


„Akordeon oraz jego niepowtarzalne brzmienie ma coraz większe grono słuchaczy. Rośne także liczba artystów specjalizujących się w grze na tym instrumencie – podkreślają organizatorzy. - Przez wiele lat powszechne było przekonanie, że akordeon to instrument głównie ludowy i rozrywkowy. Podczas naszego koncertu zarówno miłośnicy akordeonu jak i pozostali goście przekonają się, że zagrać można na nim wszystko, utwory z każdego gatunku muzyki, nawet te najbardziej skomplikowane.

Goście usłyszą w nowej firmie trochę jazzu, tanga argentyńskie i utwory klasyczne.

Czytaj także: Krzysztof Szewczyk – miłość do muzyki ma w genach

DOZ Fundacja


To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Goście mogli ostatnio wziąć udział w spotkaniu, które dotyczyło zdrowego słuchu.

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Myśl pozytywnie”, z których mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

Zobacz również: 80-latek z alzheimerem nagrywa płyty

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.
Spotkanie zaplanowano na 27 czerwca w Łodzi w centrum handlowym Sukcesja (al. Politechniki 1) w Sali na poziomie -1 o godz. 17.  Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.