Kiedy warto wynająć panią do pomocy?

Spis treści

Chociaż nie jest to miła informacja, prawda jest taka, że z wiekiem ubywa nam sił. Jest to naturalny proces starzenia się organizmu ludzkiego i nie da się z nim walczyć. Lepiej pomyśleć o racjonalnym gospodarowaniu tymi siłami, które nam pozostały.

Artykuł sponsorowany

Być może już jesteś, a być może niedługo zostaniesz emerytem bądź emerytką. Zastanów się, jak chcesz spędzić emeryturę? Być może nie stać cię na luksusowe wycieczki do światowych kurortów, ale z pewnością dasz radę wygospodarować trochę grosza na zwiedzenie okolicy. A może liczysz na częste spotkania z przyjaciółmi i rodziną? Masz teraz na to naprawdę dużo czasu. Martwisz się, że nie wystarczy ci na to wszystko sił? Zastanów się, w którym miejscu możesz je oszczędzić.

 

Wykorzystaj internet


Jeśli jeszcze nie płacisz rachunków przez internet, to najwyższy czas się tego nauczyć. Nie jest to czynność skomplikowana, a eliminuje stanie w kolejkach w banku lub na poczcie. Naprawdę lubisz to kolejkowe życie? Nie dość czasu w życiu zmarnowałeś w kolejkach? Nie oszukuj się. Nie lubisz. Po prostu boisz się usiąść do komputera.

Podobnie jest z zakupami. Nie musisz dźwigać zakupów ze sklepu do domu. W wielu miejscowościach można zamówić zakupy przez internet. Przyjadą elegancko zapakowane wprost do twoich drzwi już kilka godzin po złożeniu zamówienia. W przydomowym sklepiku możesz kupować owoce, warzywa, mięso i ryby, całą resztę spokojnie kupisz w sieci. Takie zakupy są zupełnie bezpieczne, oszczędzają twoje siły i nierzadko pieniądze. Ile razy kupiłeś coś, bo wpadło w oko? Zamawiając przez internet, kupisz tylko to, co naprawdę niezbędne.

 

 

Zaprzyjaźnij się z pralnią i maglem


Nawet jeśli masz naprawdę dobrą pralkę, pranie samo się do niej nie włoży i samo nie wyjmie. Możesz prać bluzki, swetry, bieliznę – takie pranie nie jest skomplikowane i można go nie prasować. Jednak jeśli lubisz wykrochmaloną pościel i obrusy, porządnie wyprasowane ręczniki – oddaj je do pralni. Nie tylko będą porządnie uprane, ale i wymaglowane. Naprawdę masz czas i siły, by godzinami stać przy desce do prasowania? Takiego prania nie robi się codziennie, więc i koszty nie będą duże.

 

 

Nie bój się prosić o pomoc


Masz dzieci i wnuki? Dla ciebie odkurzanie może kończyć się zadyszką, dla nich to jedynie krótka gimnastyka. Nie bój się poprosić o poodkurzanie, pozmywanie, czy cokolwiek, z czym masz problem. Dla twoich bliskich będzie to informacja, że powinni cię częściej odwiedzać, a przecież w gruncie rzeczy o to ci chodzi, prawda?

 

 

Wynajmij pomoc domową


Nie stać cię? Czy aby na pewno? Przecież nie musi to być osoba, która z tobą zamieszka. Może przychodzić na kilka godzin dziennie, kilka razy w tygodniu, a może raz na miesiąc na gruntowne porządki połączone z praniem, myciem okien i żyrandoli. To ty decydujesz, jakiego rodzaju pomoc jest ci potrzebna. Popytaj wśród rodziny i znajomych, może ktoś zna osobę godną zaufania. Możesz też skorzystać z dobrodziejstwa internetu. Sprawdzoną osobę, która posprząta, ugotuje i upierze, znajdziesz na portalu www.pomocedomowe.pl

 

 

Wykorzystuj poranki


Jeśli upierasz się przy samodzielności, postaraj się jak najwięcej zrobić w godzinach przedpołudniowych. Twój organizm jest wtedy najbardziej wydajny, pracujesz sprawniej i efektywniej. Po obiedzie, a nierzadko także po poobiedniej drzemce, nie masz już tyle sił, by biegać z mopem. To dobra pora na spotkanie ze znajomymi, wyjście do kina, teatru czy po prostu na spacer.