Kiedy warto wynająć panią do pomocy?

Spis treści

Chociaż nie jest to miła informacja, prawda jest taka, że z wiekiem ubywa nam sił. Jest to naturalny proces starzenia się organizmu ludzkiego i nie da się z nim walczyć. Lepiej pomyśleć o racjonalnym gospodarowaniu tymi siłami, które nam pozostały.

Artykuł sponsorowany

Być może już jesteś, a być może niedługo zostaniesz emerytem bądź emerytką. Zastanów się, jak chcesz spędzić emeryturę? Być może nie stać cię na luksusowe wycieczki do światowych kurortów, ale z pewnością dasz radę wygospodarować trochę grosza na zwiedzenie okolicy. A może liczysz na częste spotkania z przyjaciółmi i rodziną? Masz teraz na to naprawdę dużo czasu. Martwisz się, że nie wystarczy ci na to wszystko sił? Zastanów się, w którym miejscu możesz je oszczędzić.

 

Wykorzystaj internet


Jeśli jeszcze nie płacisz rachunków przez internet, to najwyższy czas się tego nauczyć. Nie jest to czynność skomplikowana, a eliminuje stanie w kolejkach w banku lub na poczcie. Naprawdę lubisz to kolejkowe życie? Nie dość czasu w życiu zmarnowałeś w kolejkach? Nie oszukuj się. Nie lubisz. Po prostu boisz się usiąść do komputera.

Podobnie jest z zakupami. Nie musisz dźwigać zakupów ze sklepu do domu. W wielu miejscowościach można zamówić zakupy przez internet. Przyjadą elegancko zapakowane wprost do twoich drzwi już kilka godzin po złożeniu zamówienia. W przydomowym sklepiku możesz kupować owoce, warzywa, mięso i ryby, całą resztę spokojnie kupisz w sieci. Takie zakupy są zupełnie bezpieczne, oszczędzają twoje siły i nierzadko pieniądze. Ile razy kupiłeś coś, bo wpadło w oko? Zamawiając przez internet, kupisz tylko to, co naprawdę niezbędne.

 

 

Zaprzyjaźnij się z pralnią i maglem


Nawet jeśli masz naprawdę dobrą pralkę, pranie samo się do niej nie włoży i samo nie wyjmie. Możesz prać bluzki, swetry, bieliznę – takie pranie nie jest skomplikowane i można go nie prasować. Jednak jeśli lubisz wykrochmaloną pościel i obrusy, porządnie wyprasowane ręczniki – oddaj je do pralni. Nie tylko będą porządnie uprane, ale i wymaglowane. Naprawdę masz czas i siły, by godzinami stać przy desce do prasowania? Takiego prania nie robi się codziennie, więc i koszty nie będą duże.

 

 

Reklama

Nie bój się prosić o pomoc


Masz dzieci i wnuki? Dla ciebie odkurzanie może kończyć się zadyszką, dla nich to jedynie krótka gimnastyka. Nie bój się poprosić o poodkurzanie, pozmywanie, czy cokolwiek, z czym masz problem. Dla twoich bliskich będzie to informacja, że powinni cię częściej odwiedzać, a przecież w gruncie rzeczy o to ci chodzi, prawda?

 

 

Wynajmij pomoc domową


Nie stać cię? Czy aby na pewno? Przecież nie musi to być osoba, która z tobą zamieszka. Może przychodzić na kilka godzin dziennie, kilka razy w tygodniu, a może raz na miesiąc na gruntowne porządki połączone z praniem, myciem okien i żyrandoli. To ty decydujesz, jakiego rodzaju pomoc jest ci potrzebna. Popytaj wśród rodziny i znajomych, może ktoś zna osobę godną zaufania. Możesz też skorzystać z dobrodziejstwa internetu. Sprawdzoną osobę, która posprząta, ugotuje i upierze, znajdziesz na portalu www.pomocedomowe.pl

 

 

Wykorzystuj poranki


Jeśli upierasz się przy samodzielności, postaraj się jak najwięcej zrobić w godzinach przedpołudniowych. Twój organizm jest wtedy najbardziej wydajny, pracujesz sprawniej i efektywniej. Po obiedzie, a nierzadko także po poobiedniej drzemce, nie masz już tyle sił, by biegać z mopem. To dobra pora na spotkanie ze znajomymi, wyjście do kina, teatru czy po prostu na spacer.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!