Jak osoby starsze mogą oszczędzać na zakupach?

Robienie zakupów wydaje się stosunkowo prostą czynnością – trzeba wejść do sklepu, wybrać konkretny towar i za niego zapłacić. No właśnie, zapłacić. To właśnie ta kwestia powoduje najwięcej problemów, ponieważ w niektórych sklepach jest naprawdę drogo. Nie każdego stać na to, aby nie zwracać uwagi na cenę – dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które często żyją z niewielkiej emerytury i nie mogą pozwolić sobie na drogie zakupy.
kobieta i mężczyzna w kuchni rozpakowują zakupy z papierowej torby

Artykuł sponsorowany

Żródło: 123rf

Spis treści

Jak szukać promocji w gazetkach?

Oczywiście osobom starszym najwygodniej jest korzystać z gazetek w wersji papierowej, które można zawsze wziąć ze sobą ze sklepu. Przykładem może być Carrefour gazetka aktualna, w której znajdują się promocje danej sieci sklepów. Papierowa wersja gazetki ma zwykle kilka stron i dostarczana jest bezpośrednio do skrzynek pocztowych lub do specjalnych pojemników przeznaczonych na materiały promocyjne. Pierwszą kwestią, jaką trzeba zawsze sprawdzić, jest czas obowiązywania gazetki – zwykle jest on podany z boku strony lub tuż pod nazwą sklepu.

Większość gazetek ważna jest przez tydzień i przez ten właśnie czas obowiązuje dana promocja. Jeśli jednak osoba starsza nie ma dostępu do gazetki w wersji papierowej, to warto pokazać jej, jak korzystać z gazetek, które zamieszczane są w internecie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ w sieci znajdują się gazetki różnych marek, a na niektórych stronach można wpisać nazwę konkretnego produktu, aby dowiedzieć się, gdzie można kupić go najtaniej. Jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niż wertowanie kilkunastu papierowych gazetek. Warto też pamiętać, że w niektórych okresach roku, np. wiosną, czy po świętach, można wiele rzeczy kupić znacznie taniej, ponieważ wyprzedawane są towary sezonowe. To idealny czas na zakup tańszych ozdób, wyposażenia do ogrodu czy zabawek dla wnuków. Dzięki gazetkom można naprawdę sporo zaoszczędzić, dlatego warto przekonać starsze osoby do korzystania z papierowych lub internetowych wersji.

Jak robić zakupy i oszczędzać?

Same gazetki promocyjne to jeszcze nie wszystko, ponieważ trzeba jeszcze wiedzieć, jak z nich korzystać. Przede wszystkim najlepiej zajrzeć do gazetki w domu, a nie w sklepie, gdzie panuje hałas i zamieszanie. Na pewno takie warunki nie sprzyjają podejmowaniu dobrych decyzji zakupowych. Papierową lub elektroniczną gazetkę należy przejrzeć najpierw pod kątem rzeczy, które są potrzebne, czyli takich, które na pewno trzeba kupić. Czasem zdarza się, że takie rzeczy są w promocji, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.

Kolejna ważna kwestia, to zaznaczenie konkretnych promocji i wzięcie gazetki ze sobą do sklepu. Dotyczy to oczywiście jej papierowej postaci – jeśli korzysta się z wersji elektronicznej, to odpowiednie strony można sobie wydrukować. Oprócz terminu promocji trzeba sprawdzić, jak wygląda dana oferta, np. niekiedy, aby towar miał niższą cenę, konieczne jest kupienie określonej ilości sztuk.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!