Jak oglądać polską telewizję internetową podczas zagranicznych urlopów?

Zagraniczne wyjazdy nie muszą wiązać się z utratą dostępu do ulubionych filmów i seriali, które oglądasz przez internet. Możesz je bez problemu oglądać w polskich serwisach VOD nawet wtedy, gdy wyjedziesz do innego kraju. Polska telewizja za granicą jest dostępna, trzeba tylko spełnić kilka warunków.
Oglądanie telewizji

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Jest to możliwe na dwa sposoby i zależy od tego, gdzie planujesz zagraniczne wczasy. W tym artykule wyjaśnimy w jaki sposób i na jakiej zasadzie możesz oglądać polskie VOD za granicą. Zarówno dzięki nowym przepisom unijnym jak i użyciu odpowiednich narzędzi w pozostałych krajach.

Polska telewizja internetowa

Polska telewizja online oferuje coraz więcej możliwości. Zarówno Polsat, TVN jak i TVP mają swoje serwisy internetowe, w których można oglądać programy rozrywkowe i dokumentalne oraz filmy i seriale. Dzięki temu wszędzie tam, gdzie możesz zabrać ze sobą laptopa, tablet lub telefon możesz mieć również dostęp do ulubionych treści. Wystarczy połączenie z siecią.

Serwisu TVP VOD nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie w nim dostępne są wszystkie znane z Telewizji Publicznej filmy i seriale. Zarówno klasyki polskiego kina jak i zupełnie nowe materiały. Na platformie TVP Sport regularnie odbywają się transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, w których bierze udział Reprezentacja Polski. To właśnie tam zobaczysz mecze w piłkę nożną naszej drużyny.

Seriale znane z Cyfrowego Polsatu dostępne są na platformie Ipla. Jest to serwis, który należy do tej stacji i to właśnie tam można oglądać te wszystkie polskie filmy i seriale, które wyprodukował Polsat. Ipla to bardzo bogata i szeroka usługa VOD. Jest w stanie zastąpić tradycyjną telewizję, ze względu na sporą liczbę pakietów, dzięki którym można dostosować jej ofertę do swoich potrzeb i oczekiwań.

Player jest serwisem należącym do TVN i znajdziesz tam wiele produkcji należących do tej stacji. Wszystkie popularne programy rozrywkowe oraz filmy i seriale, które można oglądać na antenie TVN, można również zobaczyć w serwisie Player online. Player jest dostępny za darmo lub można wykupić płatny pakiet, który zwiększa ofertę.

Każdy kto z pasją ogląda ulubione programy w sieci, mógł zetknąć się podczas wyjazdów za granicę z komunikatem o blokadzie. Jest to częste zjawisko, które dotyka każdego, kto spróbuje połączyć się z dowolnym serwisem z materiałami wideo podczas pobytu poza Polską. Na szczęście są na to sposoby!

W UE obejrzysz bez problemu

W 2018 roku UE wprowadziła nowe przepisy, w których konsekwencji wszystkie serwisy oferujące telewizję internetową muszą zapewnić użytkownikom dostęp do swoich usług również za granicą. Dzięki temu, każdy kto wykupił abonament na platformie cyfrowej dystrybucji filmów i seriali za pomocą internetu, może z niej również korzystać na wakacjach w krajach Unii Europejskiej. Jest tylko jeden warunek - trzeba wcześniej zweryfikować, że mieszka się na co dzień w Polsce. 

Jak to przebiega? To zależy od platformy, z której chcesz korzystać. Niektóre wymagają tylko i wyłącznie dokonania płatności przy pomocy polskiego banku lub karty. Inne serwisy VOD chcą, aby przesłać im dokument który potwierdza, że mieszka się w Polsce - dowód, rachunek za prąd czy mieszkanie.

Dzięki temu podczas wypoczynku w Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii masz możliwość obejrzenia wieczorem filmu po polsku lub odcinka ulubionego serialu.

Trzeba wiedzieć, że obowiązek zapewnienia dostępu do abonamentu dotyczy tylko i wyłącznie usług płatnych. Przepisy nie obejmują darmowych usług, w których ogląda się wideo np. w zamian za zobaczenie reklamy. W tym przypadku wciąż natkniemy się na blokadę.

Reklama

VOD poza granicami UE

A co jeżeli planujesz wyjazd do kraju takiego jak Turcja, Egipt czy Tunezja? Które nie należą do Unii i nowe przepisy nie znoszą w nich blokad regionalnych? W tej sytuacji trzeba posłużyć się narzędziem o nazwie VPN, które umożliwia zmianę adresu IP na na polski. 

Jest to bardzo proste w użyciu i nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy technicznej. Postępując krok po kroku tak jak opisuje to strona DobryVPN.pl, odblokujesz telewizję internetowa za granicą. W tych wszystkich krajach, które nie należą do UE.

Działa to w ten sposób, że przy pomocy specjalnego programu łączysz się w pierwszej kolejności z serwerem VPN, a dopiero potem z globalną siecią. Program umożliwia wybór lokalizacji serwera, np. jako Polskę i dzięki temu możesz zmienić swój adres IP. A przy pomocy polskiego adresu IP bez problemu odblokujesz dostęp do polskich filmów i seriali za granicą.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!