Ile trwa i kosztuje wysyłka paczki do Anglii?

Wysyłanie paczek do Anglii cieszy się dużą popularnością, gdyż na Wyspach mieszka wielu Polaków. Chętnie korzystają oni z usług kurierskich, ponieważ jest to najszybsza i najtańsza forma wysyłki. Zarówno ceny, jak i czas dostawy uzależniony jest od wielu czynników. Co składa się na koszt i termin dostarczenia przesyłki do Anglii?
Wysyłka paczki do Anglii

Artykuł sponsorowany

Fot. Materiały partnera

Spis treści

Oferta konkretnego przewoźnika

Zarówno koszt, jak i termin dostarczenia paczki do Anglii w dużej mierze zależy od usług świadczonych przez wybranego przewoźnika. Niektóre firmy zajmują się tylko transportem na trasie Polska-Anglia, codziennie odbierając i dostarczając paczki. 

Wybierając kuriera, należy sprawdzić ,w jakich dniach tygodnia odbiera on i dostarcza przesyłki. Pomocna w tym może być porównywarka, która – jeśli wypełnisz formularz – wygeneruje najlepsze oferty spełniające określone parametry.

Gabaryty paczki do Anglii

Zastanawiasz się, ile kosztuje paczka do Anglii nadana np. za pośrednictwem www.euro-paka.pl? Najważniejszym parametrem definiującym koszt wysłania przesyłki do UK, jest przede wszystkim jej wielkość. Na podstawie wysokości, szerokości oraz wagi paczki określa się cenę usługi. Ma to również wpływ na termin dostawy, gdyż duże przesyłki, wymagające zastosowania specjalnych środków przewozowych, są często przewożone inną flotą pojazdów. Wszystko więc zależy od tego, z jaką częstotliwością takie auta wyruszają w trasę.

Reklama

Czas odbioru paczki

Zamawiając kuriera można zamówić usługę, dzięki której sam przyjedzie on po odbiór paczki. Wszystko więc zależy od tego, na jaki dzień i godzinę umówiłeś się z przewoźnikiem. Obecnie można samodzielnie ustalać termin, decydując czy kurier do Anglii przyjedzie po odbiór następnego dnia, czy dopiero za 10 dni. Warto wspomnieć, że godziny pracy kurierów wahają się średnio między 9-18, dlatego wielu przewoźników umożliwia samodzielne dostarczenie przesyłki do centrum obsługi paczek.

Ile czasu idzie paczka do Anglii?

Przesyłki kurierskie są najszybszą metodą transportu paczek, dlatego standardowy czas dostawy wynosi kilka dni. Większość przewoźników deklaruje dostarczenie paczki do UK w ciągu 1-3 dni roboczych, ale zdarzają się także oferty z terminem 4-7 dni. Wszystko zależy od konkretnego przewoźnika oraz czasu nadania paczki. Jeżeli została ona nadana przed wyjazdem kuriera, można oczywiście liczyć na szybszą dostawę.

Ile kosztuje paczka do Anglii?

Jak już zostało wspomniane, cena paczki do UK zależy od jej gabarytów oraz zamówienia usług dodatkowych. Dokonanie płatności ma jednak duży wpływ na termin dostarczenia paczki. Chodzi o wybranie metody płatności za zamówienie kuriera i nadanie Paczki do Anglii. Jeżeli należność zostanie uregulowania tradycyjnym przelewem, trzeba się liczyć z tym, że usługa przewozowa zostanie zrealizowana później. Najbezpieczniejsze i najszybsze są elektroniczne formy płatności.

Etykietowanie paczek

Podczas wpisywania danych adresowych warto zadbać o to, aby etykieta była wypełniona prawidłowo, zgodnie z procedurami przewoźnika. Błędnie wpisane informacje mogą skutkować tym, że paczka zostanie cofnięta, co wpłynie na opóźnienie w jej dostawie.

Cena paczki do Anglii – jak nie przepłacać

Ze względu na to, że na rynku działa wielu przewoźników, można wybierać spośród wielu ofert. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy przewozowej, w której można porównać kilka firm kurierskich. Jest to duże ułatwienie, gdyż po wyborze najlepszej oferty, można od razu zamówić kuriera i dokonać płatności. To pozwala znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie z najniższą ceną i najkrótszym czasem dostawy paczki do Anglii.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!