Idealne szczoteczki do protez zębowych, czyli jakie?

Proteza zębowa, podobnie jak prawdziwe zęby, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i higieny. Wbrew ogólnie panującemu stereotypowi, wrzucenie jej do szklanki z wodą nie wystarczy, aby należycie usunąć zalegające resztki jedzenia, kamień nazębny i osad. Kluczem do sukcesu jest specjalistyczna szczoteczka do protez zębowych, która zapewni prawidłową higienę protezy – każdego dnia!
Wyciśnięta pasta do zębów

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Dlaczego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja?

Wielu osobom wydaje się, że tylko naturalne zęby wymagają regularnego mycia i czyszczenia. A protezy? Z nimi jest podobnie! Prawidłowa higiena jest prostą drogą do uniknięcia często występujących chorób dziąseł. Nie wspominając już o tym, że nie czyszczone protezy wyglądają brzydko, powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu z ust oraz stanowią siedlisko rozmaitych bakterii. Używanie specjalistycznych szczoteczek do protez zębowych nie tylko zapewni im dłuższy żywot, ale również w bezpośredni sposób wpływa na atrakcyjny wygląd.

Systematyczność jaka najważniejsza zasada

Należy podkreślić, że właściwa higiena protezy przyczynia się również do większej satysfakcji z jedzenia. Ulubione posiłki w dalszym ciągu mogą zapewniać oczekiwane walory smakowe – bez występowania nieprzyjemnego posmaku w jamie ustnej. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób dbać o protezę, aby tym samym poprawić swój komfort życia. Kluczem do sukcesu jest regularność. Szczoteczki do protez zębowych należy używać codziennie, najlepiej po każdym posiłku, albowiem osadzają się na niej bakterie powodujące stany zapalne i owrzodzenia, które nie tylko pogarszają kondycję dziąseł, ale również negatywnie wpływają na stan pozostałych, prawdziwych zębów.

Reklama

Szczoteczki do protez zębowych sojusznikiem w walce z bakteriami

Niezbędnym elementem wyposażenia łazienki każdej osoby noszącej protezę powinna być specjalistyczna szczoteczka. To, co różni je od klasycznych odpowiedników to charakterystyczna konstrukcja, obejmująca dwie główki – jedną do ogólnego czyszczenia, drugą do usuwania zarazków z trudno dostępnych miejsc. Jej delikatne, odpowiednio dobrane, syntetyczne włosie nie rysuje powierzchni protezy, a oryginalny kształt precyzyjnie dociera do różnych zakamarków. Te szczoteczki do protez zębowych usuwają osad skutecznie, ale delikatnie, zapewniając piękny uśmiech każdego dnia.
Co do mycia?

Sama szczoteczka do protez zębowych nie wystarczy, aby mieć piękne, czyste zęby. Jej uzupełnieniem są specjalne preparaty przeznaczone dla właścicieli protez, których innowacyjna formuła charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi i septycznymi. W utrzymaniu odpowiedniej mikroflory bakteryjnej pomagają również specjalne płyny do płukania ust oraz nici, które bez problemu można zakupić w drogeriach i aptekach – zarówno stacjonarnych i internetowych. 

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!