Finał projektu Seniorzy w korona-sieci

Serdecznie zapraszamy na internetowe podsumowanie projektu "Seniorzy w korona-sieci. Filmowe warsztaty i inspiracje Mszą za miasto Arras A. Szczypiorskiego". Finał odbędzie się w środę, 16 września 2020 w godzinach: 17:00 – 18:30.
Seniorzy nagrywają film smartfonem
Źródło: 123RF
Spis treści

Filmowe warsztaty dla seniorów

W ramach podsumowania projektu "Seniorzy w korona-sieci. Filmowe warsztaty i inspiracje Mszą za miasto Arras A. Szczypiorskiego" odbędzie się pokaz online dwóch krótkich filmów zrealizowanych przez uczestników zajęć oraz spotkanie online z twórcami.

Dwie 7-osobowe grupy seniorów z różnych miejscowości w Polsce pracowały na przestrzeni 10 spotkań w okresie lipiec-wrzesień 2020. Uczestnicy zajęć uczyli się podstaw filmowania smartfonami, tworzyli koncepcję na krótkie formy filmowe i realizowali zdjęcia filmowe. Seniorzy stworzyli wspólnie filmy dotyczące ich życia w czasach pandemii koronawirusa.

Inspiracją dla działania jest powieść „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego, w której wydarzenia osnute są wokół historii epidemii zarazy w średniowiecznej Francji. Powieść stała się punktem wyjściowym do pracy filmowej wokół zagadnień związanych z wolnością osobistą oraz relacjami międzyludzkimi w obliczu sytuacji kryzysowej.

Grupa pracowała pod kierunkiem Łukasza Kamila Kamińskiego, reżysera, montażysty, animatora filmowego, realizatora niniejszego projektu.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.