Emocje i relacje w dojrzałym wieku – spotkanie dla seniorów

13 maja w ramach VI Łódzkich Senioraliów odbędzie się spotkanie z autorką książki "Emocje – relacje – empatia w wieku dojrzałym. Warsztat: jak zadbać o siebie" Jolantą Marchlewską.
grafika informacyjna
Materiały partnera

Spis treści

Autorka i psycholog - Jolanta Marchlewska podczas spotkania wytłumaczy, jak budować relacje w wieku dojrzałym (ze znajomymi, dziećmi, wnukami), jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. straty) oraz jak być otwartym na nowe działania.

Nazywanie swoich potrzeb

Książka jest poświęcona odkrywaniu swoich uczuć i umiejętności głośnego nazywania swoich potrzeb, które są niezbędnymi składnikami dobrej komunikacji. Dzięki temu łatwiej rozwiązywać konflikty i wyjaśniać nieporozumienia. Publikacja opiera się na opracowanej przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga metodzie  tzw. komunikacji empatycznej, pokazuje, jak budować relacje w wieku dojrzałym (ze znajomymi, dziećmi, wnukami), jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. straty), czy być otwartym na nowe działania. Jest ona efektem długotrwałej działalności warsztatowej autorki i zasługuje na szczególne polecenie ze względu na swój praktyczny wymiar (ćwiczenia zebrane w publikacji, które każdy może wykonać samemu) oraz przystępny, klarowny i przyjazny język.

DOZ Fundacja 

Książka uzyskała pozytywną opinię od znanych naukowców: . dr hab. Beata Bugajska (Uniwersytet Szczeciński), dr Paweł Piątkowski (pracownik WAM, wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności oraz w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi), dr Wanda Matras-Mastalerz (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,  adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji, członek Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku UP, prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego), Joanna Berendt (ICF PCC coach, certyfikowany trener NVC I mediator NVC).

DOZ Fundacja objęła publikację swoim patronatem.

Spotkanie z autorką zaplanowano na 13 maja o godz. 14:00 w Pałacu Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5 w Łodzi. Wstęp wolny.

Po spotkaniu przewidziane jest także zwiedzanie Pałacu Biedermanna z przewodnikiem.

 

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!