Emocje i relacje w dojrzałym wieku – spotkanie dla seniorów

13 maja w ramach VI Łódzkich Senioraliów odbędzie się spotkanie z autorką książki "Emocje – relacje – empatia w wieku dojrzałym. Warsztat: jak zadbać o siebie" Jolantą Marchlewską.
grafika informacyjna
Materiały partnera
Spis treści

Autorka i psycholog - Jolanta Marchlewska podczas spotkania wytłumaczy, jak budować relacje w wieku dojrzałym (ze znajomymi, dziećmi, wnukami), jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. straty) oraz jak być otwartym na nowe działania.

Nazywanie swoich potrzeb

Książka jest poświęcona odkrywaniu swoich uczuć i umiejętności głośnego nazywania swoich potrzeb, które są niezbędnymi składnikami dobrej komunikacji. Dzięki temu łatwiej rozwiązywać konflikty i wyjaśniać nieporozumienia. Publikacja opiera się na opracowanej przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga metodzie  tzw. komunikacji empatycznej, pokazuje, jak budować relacje w wieku dojrzałym (ze znajomymi, dziećmi, wnukami), jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. straty), czy być otwartym na nowe działania. Jest ona efektem długotrwałej działalności warsztatowej autorki i zasługuje na szczególne polecenie ze względu na swój praktyczny wymiar (ćwiczenia zebrane w publikacji, które każdy może wykonać samemu) oraz przystępny, klarowny i przyjazny język.

DOZ Fundacja 

Książka uzyskała pozytywną opinię od znanych naukowców: . dr hab. Beata Bugajska (Uniwersytet Szczeciński), dr Paweł Piątkowski (pracownik WAM, wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności oraz w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi), dr Wanda Matras-Mastalerz (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,  adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji, członek Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku UP, prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego), Joanna Berendt (ICF PCC coach, certyfikowany trener NVC I mediator NVC).

DOZ Fundacja objęła publikację swoim patronatem.

Spotkanie z autorką zaplanowano na 13 maja o godz. 14:00 w Pałacu Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5 w Łodzi. Wstęp wolny.

Po spotkaniu przewidziane jest także zwiedzanie Pałacu Biedermanna z przewodnikiem.