DOZ Fundacja - koncert Chóru Żydowskiego CLIL

Dla wszystkich osób powyżej 60 roku życia mamy pomysł na piątkowy wieczór. Już 29 listopada w Łodzi wystąpi Chór Żydowski CLIL, pod dyrekcją Magdaleny Szymańskiej. Wydarzenie organizuje DOZ Fundacja, która zaprasza wszystkich seniorów.
Plakat koncert chóru żydowskiego
Źródło: materiały partnera
Spis treści

DOZ Fundacja dla seniorów

DOZ Fundacja ponownie organizuje niezwykle ciekawy koncert. Tym razem osoby 60+ wysłuchają Chóru Żydowskiego CILIL. Już 29 listopada, w piątek chór poprowadzi Magdalena Szymańska. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Chór Żydowski CLIL to amatorskie stowarzyszenie, które od 2003 roku kultywuje żydowskie tradycje muzyczne, prezentując słuchaczom żydowskie zwyczaje i święta. Repertuar chóru obejmuje pieśni i piosenki w języku hebrajskim, jidysz (języku Żydów aszkenazyjskich) oraz ladino (języku Żydów sefardyjskich). Jaki jest cel działalności chóru? Jest to szerzenie tolerancji i otwartości wobec różnic rasowych, etnicznych, religijnych oraz przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wszystkich chętnych zapraszamy na patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na ul. Pomorskiej 51.

CafeSenior.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Czytaj również

Bibliografia

  • www.clil.pl