Bezpłatne webinary SeniorApp „Już wiem”

Zespół aplikacji SeniorApp przygotował cykl bezpłatnych webinarów, który przybliża szerszemu gronu odbiorców ważne kwestie dotyczące danego zagadnienia oraz daje możliwość wejścia w interakcję ze specjalistą w danej dziedzinie. Zachęcamy do wzięcia udziału, a także zapoznania się z aplikacją, która została stworzona dla wszystkich osób potrzebujących pomocy oraz ich rodzin, poszukujących wsparcia w opiece i sprawach życia codziennego.
Plakat webinaru
Źródło: materiały partnera

Spis treści

Cykl webinarów „Już wiem” SeniorApp

13.04. SeniorApp rozpoczął cykl webinarów: „Już wiem”, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Łódzkim, objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także patronatami medialnymi: Głosu Seniora, Studenckiego Radia ŻAK Politechniki Łódzkiej i Radia UKSW oraz portali: Cafesenior.pl i MedMe.pl. Wydarzenie jest otwarte, bez konieczności wcześniejszych zapisów i co wtorek dostępne w formie transmisji na żywo na Facebooku.

Zapraszamy na webinar

Już 8.12. kolejny webinar SeniorApp: Już wiem #27, odbędzie się pod tytułem: “Dziadkowie: srebrne włosy i złote serca”. Tym razem Gościem będzie dr Jakub Chwiećko, Head of science portalu uPacjenta, konsultant medycznych strategii, odpowiedzialny za wdrożenia i realizacje projektów MedTech, AI, Telemedycznych i szeroko pojętych innowacji. Porozmawiamy m.in. o tym, jak jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie w złotym wieku, dlaczego regularne badania są ważne i jakie korzyści daje postęp technologii w zakresie profilaktyki i opieki zdrowotnej. Zachęcamy do zadawania pytań podczas spotkania. Dla aktywnych uczestników organizatorzy przygotowali nagrody. Zapraszamy! Transmisja dostępna przez: https://fb.me/e/1cagq2fbo

Możesz obejrzeć nagrania webinarów 

Nie udało ci się uczestniczyć w webinarach? Nic straconego. Możesz obejrzeć ich nagrania: 

 • Pierwszy webinar był poświęcony tematyce zdrowotnej: Już wiem #1 Rozmowa z kardiologiem. Z dr n.med. Michałem Kacprzakiem – kardiologiem Kliniki Kardiologii Interwencyjnej w Łodzi rozmawiała Agnieszka Obracaj – studentka VI. roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/3RFOFTdJL
   
 • 20.04. webinar był związany z zabezpieczeniem się na przyszłość i innymi zagadnieniami prawnymi, które przybliżyła p. dr Agata Wróbel-Kryńska, Przewodnicząca Wydziału IV Międzynarodowego Polskiego Instytutu Notarialnego w rozmowie z Janem Śliwakowskim – absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/22o3zNHnf
   
 • 27.04. webinar dotyczył tematu cukrzycy. Zagadnienia związane z przyczynami, zapobieganiem, leczeniem i wsparciem dla diabetyków przybliżyła Pani dr Agnieszka Słoczyńska-Tworus, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Zarządu Miejskiego w Łodzi w rozmowie z Karoliną Ozgą – studentką I roku studiów magisterskich Zarządzania na Politechnice Łódzkiej.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/2cv6wrmj2
   
 • 6.05. odbył się 4. webinar z cyklu. Tym razem spotkanie było poświęcone tematom zapobiegania depresji, radzenia sobie ze stresem i wychodzenia z sytuacji trudnych, traumatycznych, kryzysowych, które zostały poruszone w rozmowie z Panią Iwoną Piotrowską – psychologiem, terapeutą, interwentem kryzysowym.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/2cv6wrmj2
   
 • 13. 05. – 5. webinar z cyklu „Już wiem” dotyczył tańca. O jego wpływie na zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną, a także stylach tanecznych, ich pochodzeniu, wpływach kulturowych widocznych w tańcu, a także budzeniu w sobie pasji tanecznej opowiedzieli Kamila i Jędrek Kauc  - założyciele szkoły tańca i agencji tanecznej Perfect Show.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/1IJGP1lsn
   
 • 18.05. - 6. webinar był poświęcony zagadnieniom prawnym, a w szczególności: Do czego przestępcy mogą wykorzystywać nasze dane? Jak chronić się przed kradzieżą danych osobowych? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje dane? Na te i wiele innych pytań związanych z prawem we współczesnym świecie odpowie mecenas Stanisław Kubiak.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2XpWji93u 
   
 • 25.05 – kolejny, 7. webinar dotyczył sztuki: tej szeroko pojętej, jak i konkretnej: malarstwa na jedwabiu, którym zajmuje się od wielu lat mgr sztuki – Anna Ozga. Artystka opowie słuchaczom m.in: Jak sztuka wpływa na nasz świat wewnętrzny? Jak rozpocząć swoją artystyczną przygodę?
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/BOMTc6ET
   
 • 1.06. – 8. Webinar z cyklu „Już wiem”: Do dzieła! Wolontariat dla każdego. Tym razem gośćmi byli Mariusz Kołodziejski i Seweryn Obałka. Rozmowa dotyczyła Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko", które jest przestrzenią inspirującą do podejmowania lokalnych działań społecznych, w myśl dewizy: "Niosąc pomoc innym - pomagasz sobie!" Mówią o sobie: "Szkolimy, pomagamy stawiać pierwsze kroki w wolontariacie, organizujemy akcje miejskie, promujemy ideę wolontariatu. Należymy do Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, posiadamy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom. Jak działamy? Co robimy? Dowiecie się podczas webinaru 1.06.” Goście opowiedzieli także o aktywności wolontariuszy 60+ w grupie Yoł Yoł Seniorzy - Sewio Obałka.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/bu9HoaUDm 
   
 • 9. webinar SeniorApp z cyklu „Już wiem”, odbył się 8.06. Gościem był Michał Czerny - dyplomowany instruktor jogi i warsztatów rozwoju osobistego. Rozmowy dotyczyły tego, czym jest joga, jak zacząć swoją przygodę z tym stylem i jakie korzyści dla zdrowia może przynieść. Spotkanie poprowadził Przemysław Mroczek – ekspert SeniorApp, współzałożyciel i twórca platformy.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1jyr2eUoP 
 • 10. webinar, odbył się w środę, 16.06. Gościem był Artur Makieła - hipnoterapeuta, trener mentalny, mentor. Mówi o sobie: "Postawiłem sobie za cel szerzyć wszelką wiedzę, jaką przez lata zdobyłem, aby pomagać ludziom stawać im się coraz lepszymi".

  Jak to robi? Uchylił rąbka tajemnicy podczas webinarium. Odpowiedział m.in na pytania.: W czym może pomóc hipnoterapia? Czy jest się czego obawiać? Dla kogo jest to odpowiednie rozwiązanie? Transmisja na żywo odbyła się 16.06. o godz. 17.00,
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/Qq30q14Q

 • 11. webinar "Niedoceniona Generacja" odbył się 24.06. o godz. 17. Tym razem gościem był Damian Kowenicki, Chief Executive Oficer Okia Sp.z o.o. do której należy Flexi.pl. Porozmawiamy o rynku pracy Seniorów i ułatwieniach w zakresie poszukiwania dodatkowej aktywności zawodowej. Z webinaru można dwiedzieć się  m.in.: dlaczego warto zatrudniać Seniorów? Co może ułatwić poszukiwanie pracy? A także o przełamywaniu barier pracodawców. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2SjGMf843

 • 12. webinar "Rozmowa z Ortopedą" odbył się w czwartek, 01.07 o godz. 15:00. Tym razem gościem był dr n. med. Błażej Pruszczyński, ortopeda dziecięcy, neuroortopeda. Traktuje o chorobach wieku dziecięcego, które mogą skutkować w dorosłym życiu - jak im zapobiegać, jak rozpoznać i kiedy rozpocząć leczenie. Będzie także o bezpiecznych wakacjach - typowych urazach, jak się przed nimi ustrzec i jak reagować.  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2ot0cEI43

 • 13. webinar z cyklu „Już wiem”: Bez nich to nie to samo! Dziadkowie Biznesu, dotyczył wspierania lokalnych przedsiębiorców – Seniorów. To rozmowa z Filipem Zaporą – współzałożycielem inicjatywy Dziadkowie Biznesu. Dowiecie się między innymi: Kim są Dziadkowie Biznesu? Jak można pomóc Seniorom – Przedsiębiorcom? Czy internet jest potrzebny do prowadzenia firmy?
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/3NBzmekRJ

 • 15. webinar SeniorApp z cyklu “Już wiem” #14 „Historia Łodzi – Historia Ludzi”. Gościem była Anna Lisiewicz – prezes Stowarzyszenia Byłych Włókniarzy i Włókniarek oraz Sympatyków Historii Łodzi „Ludzie Fabryki”, która opowiedziała o dawnej Łodzi. Można wysłuchać nagrania wywiadu z jedną z Byłych Włókniarek Poltexu, dowiecie się z czego słynęła kiedyś Łódź, jakie były losy jej mieszkańców i jak wyglądało codzienne życie Łodzi dawniej . Nagranie dostępne tutaj:  https://fb.me/e/1uMzZLAj0

 • Webinar  “Już wiem” #15: „Dokąd płynie Łódź?” pomógł poznać bliżej miasto, z którego pochodzi startup SeniorApp! Gościem webinaru był wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik. Podczas rozmowy poruszono temat zmian, które zachodzą w mieście Łodzi, kierunków, w których zmierza (płynie!) Łódź oraz planów rozwoju na nadchodzące lata. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/V2bnktFY

 • Gościem Webinaru SeniorApp z cyklu „Już wiem”: Wolni od metryki. była  Aleksandra Laudańska, Redaktor naczelna Warszawskiego Miesięcznika Seniorów "POKOLENIA", wolniodmetryki.pl i agefree.blog. Odpowiedziala między innymi na pytania: Jak przestać martwić się wiekiem? Jak zmienił się wizerunek osób starszych w społeczeństwie? Nagranie dostępna tutaj: https://fb.me/e/10bLn1CPS.

 • Webinar SeniorApp z cyklu „Już wiem”: Na naukę nigdy nie jest za późno. Tym razem gościem będzie Agnieszka Forzpańczyk, Trener szybkiego czytania, koncentracji uwagi i zapamiętywania. Odpowiedział między innymi na pytania: Jak pracować nad pamięcią? Czym jest świadoma podróż? Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1DSp6anmc

 • Webinar SeniorApp z cyklu “Już wiem”  “Rola Seniora w cyfrowym świecie” już 08.09. Gościem był Sebastian Kalmus - dyrektor Zarządzający Silver Agency | Silver Models. Opowiedział m.im. na czym oprzeć komunikat do dojrzałego konsument oraz jaka jest rola social media w komunikacji 50+. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/4EsEaqf8D

 • 20 webinar to rozmowa z nefrologiem ,  dr n. med. Piotrem Nowakiem z Centrum Medycznego Querqus. Odpowiedział między innymi na pytania: Jak odpowiednio dbać o nerki? Kiedy należy udać się do nefrologa? Jakim problemom można zapobiec? Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2Kz3VQmil

 • 21 webinar: “Bezpieczny Senior” już 07.10. Gościem była Renata Uznańska-Bartoszek - Koordynator Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem., która odpowiedziała na pytania: Jak uchronić się przed oszustami? Gdzie szukać pomocy?   Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/9ddqQLkW7

 • 22 webinar: “Leczenie interdyscyplinarne”. Tym razem gościem była dr Joanna Gajęcka, Chirurg Dziecięcy Centrum Medycznego Querqus. Pani Doktor odpowiedziała między innymi na pytania: Jak zapobiegać chorobom wieku dziecięcego? Czym jest leczenie bariatryczne? Kiedy konsultacja chirurgiczna jest konieczna? Zachęcamy do zadawania pytań podczas spotkania. Dla aktywnych uczestników organizatorzy przygotowali nagrody. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1QTgeZm2H 

 • 23 webinar: “Nowy wymiar pomagania”. Tym razem gośćmi były: Magdalena Kotowska i Izabela Różyńska - specjalistki serwisu zbiórkowego Zbieram.pl. Rozmawiały na temat zbiórek pieniędzy online jako nowego wymiaru pomagania. Dlaczego warto z nich korzystać i jak robić to skutecznie? Ekspertki odpowiedziały między innymi na pytania: Dlaczego warto korzystać z tego typu serwisów? Na co zwrócić uwagę wybierając serwis zbiórkowy? Jak zacząć zbierać?  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1R6n8JljX

 •  24 Webinar: “Zdrowa dieta roślinna”. Gościem była Agata Niewola, współwłaścicielka klubokawiarni Niebostan. Opowiedziała między innymi: Czym jest weganizm? Jakie są motywacje wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych? A także o faktach i mitach dotyczących diety roślinnej (kontrowersje, suplementacja, dieta roślinna w sporcie). Podpowiedziała, jak skomponować pełnowartościowe i smaczne posiłki na diecie roślinnej, a także opowiadała o przygotowaniu wegańskich świąt: wskazówkach dotyczących gotowania tradycyjnych dań kuchni polskiej w wersji roślinnej. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2JmMf8zMs 

Oceń artykuł

(liczba ocen 4)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij