Bezpłatne webinary SeniorApp „Już wiem”

Zespół aplikacji SeniorApp przygotował cykl bezpłatnych webinarów, który przybliża szerszemu gronu odbiorców ważne kwestie dotyczące danego zagadnienia oraz daje możliwość wejścia w interakcję ze specjalistą w danej dziedzinie. Zachęcamy do wzięcia udziału, a także zapoznania się z aplikacją, która została stworzona dla wszystkich osób potrzebujących pomocy oraz ich rodzin, poszukujących wsparcia w opiece i sprawach życia codziennego.
Senior App
Materiały Partnera
Spis treści

Cykl webinarów „Już wiem” SeniorApp

13.04. SeniorApp rozpoczął cykl webinarów: „Już wiem”, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Łódzkim, objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także patronatami medialnymi: Głosu Seniora, Studenckiego Radia ŻAK Politechniki Łódzkiej i Radia UKSW oraz portali: Cafesenior.pl i MedMe.pl. Wydarzenie jest otwarte, bez konieczności wcześniejszych zapisów i co wtorek dostępne w formie transmisji na żywo na Facebooku.

Zapraszamy na webinar

Opieka nad bliskimi wymagającymi stałej troski i wsparcia jest wyzwaniem dla wielu rodzin i opiekunów. W trudnych sytuacjach często potrzebna jest fachowa pomoc i wsparcie, dlatego 13 kwietnia tematem #56 webinaru będzie opieka nad osobą niesamodzielną, a gościć będzie: Joanna Szwedo - pielęgniarka z 25-letnim stażem pracy i pedagog społeczny, specjalistka opieki paliatywnej oraz organizacji i zarządzania. 

Kiedy? 13 kwietnia, w czwartek o godzinie 15:30

Link do materiału: https://fb.me/e/3ryc6MDYo

Możesz obejrzeć nagrania webinarów 

Nie udało ci się uczestniczyć w webinarach? Nic straconego. Możesz obejrzeć ich nagrania: 

 • Pierwszy webinar był poświęcony tematyce zdrowotnej: Już wiem #1 Rozmowa z kardiologiem. Z dr n.med. Michałem Kacprzakiem – kardiologiem Kliniki Kardiologii Interwencyjnej w Łodzi rozmawiała Agnieszka Obracaj – studentka VI. roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/3RFOFTdJL
   
 • 20.04. webinar był związany z zabezpieczeniem się na przyszłość i innymi zagadnieniami prawnymi, które przybliżyła p. dr Agata Wróbel-Kryńska, Przewodnicząca Wydziału IV Międzynarodowego Polskiego Instytutu Notarialnego w rozmowie z Janem Śliwakowskim – absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/22o3zNHnf
   
 • 27.04. webinar dotyczył tematu cukrzycy. Zagadnienia związane z przyczynami, zapobieganiem, leczeniem i wsparciem dla diabetyków przybliżyła Pani dr Agnieszka Słoczyńska-Tworus, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Zarządu Miejskiego w Łodzi w rozmowie z Karoliną Ozgą – studentką I roku studiów magisterskich Zarządzania na Politechnice Łódzkiej.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/2cv6wrmj2
   
 • 6.05. odbył się 4. webinar z cyklu. Tym razem spotkanie było poświęcone tematom zapobiegania depresji, radzenia sobie ze stresem i wychodzenia z sytuacji trudnych, traumatycznych, kryzysowych, które zostały poruszone w rozmowie z Panią Iwoną Piotrowską – psychologiem, terapeutą, interwentem kryzysowym.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/2cv6wrmj2
   
 • 13. 05. – 5. webinar z cyklu „Już wiem” dotyczył tańca. O jego wpływie na zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną, a także stylach tanecznych, ich pochodzeniu, wpływach kulturowych widocznych w tańcu, a także budzeniu w sobie pasji tanecznej opowiedzieli Kamila i Jędrek Kauc  - założyciele szkoły tańca i agencji tanecznej Perfect Show.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/1IJGP1lsn
   
 • 18.05. - 6. webinar był poświęcony zagadnieniom prawnym, a w szczególności: Do czego przestępcy mogą wykorzystywać nasze dane? Jak chronić się przed kradzieżą danych osobowych? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje dane? Na te i wiele innych pytań związanych z prawem we współczesnym świecie odpowie mecenas Stanisław Kubiak.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2XpWji93u 
   
 • 25.05 – kolejny, 7. webinar dotyczył sztuki: tej szeroko pojętej, jak i konkretnej: malarstwa na jedwabiu, którym zajmuje się od wielu lat mgr sztuki – Anna Ozga. Artystka opowie słuchaczom m.in: Jak sztuka wpływa na nasz świat wewnętrzny? Jak rozpocząć swoją artystyczną przygodę?
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/BOMTc6ET
   
 • 1.06. – 8. Webinar z cyklu „Już wiem”: Do dzieła! Wolontariat dla każdego. Tym razem gośćmi byli Mariusz Kołodziejski i Seweryn Obałka. Rozmowa dotyczyła Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko", które jest przestrzenią inspirującą do podejmowania lokalnych działań społecznych, w myśl dewizy: "Niosąc pomoc innym - pomagasz sobie!" Mówią o sobie: "Szkolimy, pomagamy stawiać pierwsze kroki w wolontariacie, organizujemy akcje miejskie, promujemy ideę wolontariatu. Należymy do Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, posiadamy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom. Jak działamy? Co robimy? Dowiecie się podczas webinaru 1.06.” Goście opowiedzieli także o aktywności wolontariuszy 60+ w grupie Yoł Yoł Seniorzy - Sewio Obałka.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/bu9HoaUDm 
   
 • 9. webinar SeniorApp z cyklu „Już wiem”, odbył się 8.06. Gościem był Michał Czerny - dyplomowany instruktor jogi i warsztatów rozwoju osobistego. Rozmowy dotyczyły tego, czym jest joga, jak zacząć swoją przygodę z tym stylem i jakie korzyści dla zdrowia może przynieść. Spotkanie poprowadził Przemysław Mroczek – ekspert SeniorApp, współzałożyciel i twórca platformy.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1jyr2eUoP 
 • 10. webinar, odbył się w środę, 16.06. Gościem był Artur Makieła - hipnoterapeuta, trener mentalny, mentor. Mówi o sobie: "Postawiłem sobie za cel szerzyć wszelką wiedzę, jaką przez lata zdobyłem, aby pomagać ludziom stawać im się coraz lepszymi".

  Jak to robi? Uchylił rąbka tajemnicy podczas webinarium. Odpowiedział m.in na pytania.: W czym może pomóc hipnoterapia? Czy jest się czego obawiać? Dla kogo jest to odpowiednie rozwiązanie? Transmisja na żywo odbyła się 16.06. o godz. 17.00,
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/Qq30q14Q

 • 11. webinar "Niedoceniona Generacja" odbył się 24.06. o godz. 17. Tym razem gościem był Damian Kowenicki, Chief Executive Oficer Okia Sp.z o.o. do której należy Flexi.pl. Porozmawiamy o rynku pracy Seniorów i ułatwieniach w zakresie poszukiwania dodatkowej aktywności zawodowej. Z webinaru można dwiedzieć się  m.in.: dlaczego warto zatrudniać Seniorów? Co może ułatwić poszukiwanie pracy? A także o przełamywaniu barier pracodawców. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2SjGMf843

 • 12. webinar "Rozmowa z Ortopedą" odbył się w czwartek, 01.07 o godz. 15:00. Tym razem gościem był dr n. med. Błażej Pruszczyński, ortopeda dziecięcy, neuroortopeda. Traktuje o chorobach wieku dziecięcego, które mogą skutkować w dorosłym życiu - jak im zapobiegać, jak rozpoznać i kiedy rozpocząć leczenie. Będzie także o bezpiecznych wakacjach - typowych urazach, jak się przed nimi ustrzec i jak reagować.  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2ot0cEI43

 • 13. webinar z cyklu „Już wiem”: Bez nich to nie to samo! Dziadkowie Biznesu, dotyczył wspierania lokalnych przedsiębiorców – Seniorów. To rozmowa z Filipem Zaporą – współzałożycielem inicjatywy Dziadkowie Biznesu. Dowiecie się między innymi: Kim są Dziadkowie Biznesu? Jak można pomóc Seniorom – Przedsiębiorcom? Czy internet jest potrzebny do prowadzenia firmy?
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/3NBzmekRJ

 • 15. webinar SeniorApp z cyklu “Już wiem” #14 „Historia Łodzi – Historia Ludzi”. Gościem była Anna Lisiewicz – prezes Stowarzyszenia Byłych Włókniarzy i Włókniarek oraz Sympatyków Historii Łodzi „Ludzie Fabryki”, która opowiedziała o dawnej Łodzi. Można wysłuchać nagrania wywiadu z jedną z Byłych Włókniarek Poltexu, dowiecie się z czego słynęła kiedyś Łódź, jakie były losy jej mieszkańców i jak wyglądało codzienne życie Łodzi dawniej . Nagranie dostępne tutaj:  https://fb.me/e/1uMzZLAj0

 • Webinar  “Już wiem” #15: „Dokąd płynie Łódź?” pomógł poznać bliżej miasto, z którego pochodzi startup SeniorApp! Gościem webinaru był wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik. Podczas rozmowy poruszono temat zmian, które zachodzą w mieście Łodzi, kierunków, w których zmierza (płynie!) Łódź oraz planów rozwoju na nadchodzące lata. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/V2bnktFY

 • Gościem Webinaru SeniorApp z cyklu „Już wiem”: Wolni od metryki. była  Aleksandra Laudańska, Redaktor naczelna Warszawskiego Miesięcznika Seniorów "POKOLENIA", wolniodmetryki.pl i agefree.blog. Odpowiedziala między innymi na pytania: Jak przestać martwić się wiekiem? Jak zmienił się wizerunek osób starszych w społeczeństwie? Nagranie dostępna tutaj: https://fb.me/e/10bLn1CPS.

 • Webinar SeniorApp z cyklu „Już wiem”: Na naukę nigdy nie jest za późno. Tym razem gościem będzie Agnieszka Forzpańczyk, Trener szybkiego czytania, koncentracji uwagi i zapamiętywania. Odpowiedział między innymi na pytania: Jak pracować nad pamięcią? Czym jest świadoma podróż? Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1DSp6anmc

 • Webinar SeniorApp z cyklu “Już wiem”  “Rola Seniora w cyfrowym świecie” już 08.09. Gościem był Sebastian Kalmus - dyrektor Zarządzający Silver Agency | Silver Models. Opowiedział m.im. na czym oprzeć komunikat do dojrzałego konsument oraz jaka jest rola social media w komunikacji 50+. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/4EsEaqf8D

 • 20 webinar to rozmowa z nefrologiem ,  dr n. med. Piotrem Nowakiem z Centrum Medycznego Querqus. Odpowiedział między innymi na pytania: Jak odpowiednio dbać o nerki? Kiedy należy udać się do nefrologa? Jakim problemom można zapobiec? Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2Kz3VQmil

 • 21 webinar: “Bezpieczny Senior” już 07.10. Gościem była Renata Uznańska-Bartoszek - Koordynator Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem., która odpowiedziała na pytania: Jak uchronić się przed oszustami? Gdzie szukać pomocy?   Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/9ddqQLkW7

 • 22 webinar: “Leczenie interdyscyplinarne”. Tym razem gościem była dr Joanna Gajęcka, Chirurg Dziecięcy Centrum Medycznego Querqus. Pani Doktor odpowiedziała między innymi na pytania: Jak zapobiegać chorobom wieku dziecięcego? Czym jest leczenie bariatryczne? Kiedy konsultacja chirurgiczna jest konieczna? Zachęcamy do zadawania pytań podczas spotkania. Dla aktywnych uczestników organizatorzy przygotowali nagrody. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1QTgeZm2H 

 • 23 webinar: “Nowy wymiar pomagania”. Tym razem gośćmi były: Magdalena Kotowska i Izabela Różyńska - specjalistki serwisu zbiórkowego Zbieram.pl. Rozmawiały na temat zbiórek pieniędzy online jako nowego wymiaru pomagania. Dlaczego warto z nich korzystać i jak robić to skutecznie? Ekspertki odpowiedziały między innymi na pytania: Dlaczego warto korzystać z tego typu serwisów? Na co zwrócić uwagę wybierając serwis zbiórkowy? Jak zacząć zbierać?  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1R6n8JljX

 •  24 Webinar: “Zdrowa dieta roślinna”. Gościem była Agata Niewola, współwłaścicielka klubokawiarni Niebostan. Opowiedziała między innymi: Czym jest weganizm? Jakie są motywacje wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych? A także o faktach i mitach dotyczących diety roślinnej (kontrowersje, suplementacja, dieta roślinna w sporcie). Podpowiedziała, jak skomponować pełnowartościowe i smaczne posiłki na diecie roślinnej, a także opowiadała o przygotowaniu wegańskich świąt: wskazówkach dotyczących gotowania tradycyjnych dań kuchni polskiej w wersji roślinnej. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2JmMf8zMs 

 • 33 webinar z cyklu “Już wiem” poświęcony był rozliczeniom z ZUS. Wielu z nas gubi się w tym temacie. Naprzeciw wyszły Panie Ekspertki, które przygotowały odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie. Pani Marzena Giemza-Jóźwik, Zastępca Naczelnika Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych opowie m.in. o tym, jakie zmiany wprowadził Polski Ład i jak wyglądają rozliczenia z perspektywy emerytów. Wsparcie merytoryczne stanowią Pani Renata Wieczorkiewicz – Z-ca Naczelnika Wydziału Realizacji Umów Międzynarodowych oraz Pani Marzena Wilczek – Główny Specjalista w Wydziale Koordynacji Usług Świadczeniowych opowiedziała m.in. o tym, jakie zmiany wprowadził Polski Ład i jak wyglądają rozliczenia z perspektywy emerytów. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/39HdU0fAm

 • 34. webinar z cyklu “Już wiem”. Tym razem pod tytułem: “Późna dorosłość: jesień życia czy wiosna możliwości?”  Gościem była Pani Monika Mularska - Kucharek, Koordynatorka działań międzypokoleniowych, ekspertka ds. rozwoju osobistego, autorka książek dedykowanych seniorom, założycielka Łódzkiej Akademii Kobiecości, terapeutka, poetka. Rozmowa o możliwościach, które otwierają się przed osobami dojrzałymi i o łapaniu szczęścia i poszukiwaniu swojej drogi w każdym wieku. Pani Monika opowiedziała o przełamywaniu stereotypów późnej dorosłości, odpowie na pytania: Jak cieszyć się życiem niezależnie od wieku? Jakie możliwości otwierają się przed dojrzałym człowiekiem? I wiele wiele innych… Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1hWpBFoKc 

 • 35 kolejny webinar: “Już wiem”. Gościem odcinka była : p. Halina Jaksa - Królowa Turnusu Sanatorium Miłości 3! Prywatnie także Kulinarna Mistrzyni, szczęśliwa Babcia, pełna ciepła i empatii Kobieta! Opowiedziała o tym, jak zdecydowała się na udział w programie, jakie zmiany do Jej życia wniosło Sanatorium Miłości, jak podejmować nowe wyzwania i przełamywać niepowodzenia, a także, jak przygotować Święta Wielkiej Nocy w wielkim stylu?  Transmisja dostępna tutaj: https://fb.me/e/4NyREIs3b

 • Kolejny webinar “Dziadkowie: srebrne włosy i złote serca”. Tym razem Gościem był dr Jakub Chwiećko, Head of science portalu uPacjenta, konsultant medycznych strategii, odpowiedzialny za wdrożenia i realizacje projektów MedTech, AI, Telemedycznych i szeroko pojętych innowacji. Rozmowa była m.in. o tym, jak jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie w złotym wieku, dlaczego regularne badania są ważne i jakie korzyści daje postęp technologii w zakresie profilaktyki i opieki zdrowotnej. Transmisja dostępna tutaj : https://fb.me/e/1cagq2fbo

 • Gościem 37 odcinka webinaru “Już wiem!” będzie Gabriela Skowron: barberka, właścicielka salonu Granda BarberShop, prowadząca szkolenia z zakresu barberingu - strzyżenia męskiej głowy i zarostu. Wiosna to czas na zmiany! Zarówno w naszych fryzurach, jak i na przykład w stylu życia! Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad zmianą miejsca pracy - co powiesz na szkolenie fryzjersko/barberskie? To doskonała okazja do przebranżowienia!  Transmisja dostępna tutaj: https://fb.me/e/evVOhKEi9

 • 38. webinar był poświęcony tematyce antydyskryminacji językowej osób starszych odcinka była Pani Magdalena Skrzydlewska: autorka edukacyjno-aktywizujących projektów międzypokoleniowych. Trenerka warsztatów z obszaru komunikacji społecznej. Współzałożycielka i sekretarz stowarzyszenia Forum 4 Czerwca. Rozmowa dotyczyła pierwszego w Polsce projektu poruszającego tematykę dziadurzenia (gerontomowy) - dyskryminacyjnego sposobu komunikowania się z osobami starszymi „Język wobec starości, szacunek w praktyce”. Pani Magdalena jest autorką i koordynatorką projektu. Podczas spotkania, wyjaśniono: na czym polega dziadurzenie, jak zapobiegać dyskryminacji słownej wobec Seniorów i dlaczego słowa mają takie znaczenie?
  Transmisja dostępna przez: https://fb.me/e/2vku0Kcxt

 • 39. webinar odbył się pod hasłem: “Doceniać mądrość czasu”, czyli: jak przeciwdziałać dyskryminacji osób starszych? Gośćmi 39. odcinka byli: Pani dr Monika Mularska Kucharek - koordynatorka zadań merytorycznych projektu „Seniorzy konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi”, ekspertka ds. rozwoju osobistego i Pani Celina Maciejewska - Rzeczniczka ds. Seniorów UMŁ, współtwórczyni Fundacji Subvenio i Telefonu Życzliwości. Rozmowa dotyczyła projektu: „Seniorzy Konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi”. Ekspertki rozwiązały kwestie dotyczące dyskryminacji wiekowej, opowiedziały jak przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych i jakie działania podejmują w tym zakresie instytucje, m.in. w ramach projektu “Senior w Urzędzie”
  Transmisja dostępna przez: https://fb.me/e/2HArJ3x0m

 • podczas #40 odcinka webinaru z cyklu „Już wiem!” o bezpieczeństwie podczas wakacji przypomni specjalista: Krystian Bąk, ratownik medyczny, kierowca w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Zaprezentuje podstawowe zasady pierwszej pomocy, przekaże ważne informacje dotyczące ostrożności w typowych wakacyjnych sytuacjach, a także doradzi, jak reagować: przy oparzeniach, skaleczeniach i złamaniach… Rozmowa dostępna tutaj: https://fb.me/e/4zJd9WiZu  

 • w #41 webinarze “Już wiem” zostal poruszony temat chorób otępiennych, takich jak m.in. choroba Alzheimera. Mgr Maja Maciaszczyk: psycholog, terapeutka, wspierająca Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie przybliżyła słuchaczom na czym polega choroba Alzheimera,  wskazała jak radzić sobie z jej przebiegiem i do kogo zwrócić się w czasie, który jest trudny zarówno dla pacjenta, jak i jego rodziny. Co robić, jak rozmawiać i jak pracować z bliskim doświadczającym tej choroby? Rozmowa dostępna tutaj: https://fb.me/e/3tr3ZobW0.

 • #42 odcinek webinaru “Już wiem” był poświęcony ziemi łódzkiej i inicjatywom, które podejmują organy regionalne w ramach przeciwdziałania wykluczeniom, angażowaniu w życie lokalnych społeczności, komunikacji międzypokoleniowej i propagowania folkloru ziemi łódzkiej. Przekazane byłyinformacje o Piknikach Wojewódzkich oraz strategii w zakresie polityki społecznej województwa łódzkiego. Gośćmi byli: Pan Dawid Mazurkiewicz, Dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i Pani Katarzyna Maciołek, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Rozmowa dostępna tutaj: https://fb.me/e/1AdPf8vIy

 • głównym tematem #46 webinaru była Łódź wielokulturowa. Dlaczego warto się integrować z cudzoziemcami? W tym odcinku cyklu "Już wiem" został poruszony temat działań na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz integracji z cudzoziemcami. Rozmówczynią była Pani Katarzyna Bednarska - współzałożycielka Fundacji Koper Pomaga, koordynatorka Łódzkiego Centrum Wielokulturowego, wykładowczyni Uniwersytetu Łódzkiego. Transmisja dostępna pod linkiem: https://fb.me/e/2ZrvjsKU7 

 • podczas #47 odcinku cyklu "Już wiem" została poruszona tematyka związaną z domami opieki. Rozmowa dotyczyła tego, w jaki sposób znaleźć Dom Pomocy Społecznej, kiedy należy podjąć decyzję o poszukiwaniu takiego miejsca, czy ile kosztuje miejsce w domu opieki. Rozmówczynią była Pani Olga Kosior - Manager ds. produktu w portalu domyseniora.pl. Transmisja dostępna pod linkiem: https://fb.me/e/2myj16kgo 

 • podczas #48 odcinku cyklu "Już wiem" została poruszona tematyka związana ze stwardnieniem rozsianym. Rozmowa dotyczyła m.in. tego gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie z chorobą bliskich. W SeniorApp gościła Pani Monika Łada oraz Pan Paweł Rydzyński z Fundacji StwardnienieRozsiane.Info

 • podczas #49 odcinku cyklu "Już wiem" została poruszona tematyka związana z przedświątecznymi zakupami. Rozmowa dotyczyła tego, o czym warto pamiętać podczas planowania zakupów, na co zwracać uwagę przy promocjach lub co zrobić, gdy nie jest się usatysfakcjonowanym z zakupionych towarów. W SeniorApp gościła dr Anna Mlostoń-Olszewska - Miejski Rzecznik Konsumentów w Łodzi.

 • podczas #50 odcinka cyklu "Już wiem" poruszony został temat kalendarza charytatywnego 2023 “Wspólnie dla srebrnych lat”. Rozmowa dotyczyła tego, na co został przeznaczony dochód z dystrybucji kalendarza, jak wyglądały kulisy jego powstania oraz jakie inne inicjatywy podejmują Fundacja DOZ i Łódzka Akademia Kobiecości. Gościli: Pani Monika Mularska-Kucharek pomysłodawczyni projektu i prezes Łódzkiej Akademii Kobiecości oraz Pani Elżbieta Łacina prezes Zarządu DOZ Fundacji dbam o zdrowie. Transmisja dostępna pod linkiem: https://fb.me/e/2KUx3mGoR.

 • #54 odcinek cyklu “Już wiem” dotyczył tematu ulotek dolekowych. Poruszony został temat tego, na co zwracać szczególną uwagę, gdy czytamy ulotki, czy po zapoznaniu się z ulotką możemy zrezygnować z przyjęcia danego leku, po co czytać ulotki oraz czym różnią się leki od ich zamienników. W SeniorApp gościła Pani dr Agnieszka Słoczyńska-Tworus, Lekarz Życzliwego Kontaktu. Transmisja dostępna pod linkiem: https://fb.me/e/373ib4ZdF. 

 • tematem #55 odcinka cyklu “Już wiem” był telefon wsparcia dla Seniora - Słuchamy Wspieramy. Omówione zostały następujące tematy:dlaczego warto skorzystać z Telefonu wsparcia, jacy eksperci dyżurują przy telefonie, jak samemu zostać wolontariuszem telefonu. Gościli Pani Gabriela Kwestarz-Biczysko z DOZ Fundacji dbam o zdrowie oraz Pani Roma Dąbrowska-Krzeszewska wolontariuszka Telefonu “Słuchamy Wspieramy”. Transmisja dostępna pod linkiem: https://fb.me/e/2u7rN1DqO