Bezpłatne webinary SeniorApp „Już wiem”

Zespół aplikacji SeniorApp przygotował cykl bezpłatnych webinarów, który przybliża szerszemu gronu odbiorców ważne kwestie dotyczące danego zagadnienia oraz daje możliwość wejścia w interakcję ze specjalistą w danej dziedzinie. Zachęcamy do wzięcia udziału, a także zapoznania się z aplikacją, która została stworzona dla wszystkich osób potrzebujących pomocy oraz ich rodzin, poszukujących wsparcia w opiece i sprawach życia codziennego.
Plakat webinaru
Źródło: materiały partnera

Spis treści

Cykl webinarów „Już wiem” SeniorApp

13.04. SeniorApp rozpoczął cykl webinarów: „Już wiem”, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Łódzkim, objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także patronatami medialnymi: Głosu Seniora, Studenckiego Radia ŻAK Politechniki Łódzkiej i Radia UKSW oraz portali: Cafesenior.pl i MedMe.pl. Wydarzenie jest otwarte, bez konieczności wcześniejszych zapisów i co wtorek dostępne w formie transmisji na żywo na Facebooku.

Zapraszamy na webinar

Już 3.08., godz. 17.00 podczas kolejnego webinaru SeniorApp z cyklu “Już wiem” #15: „Dokąd płynie Łódź?” będziecie mogli poznać bliżej miasto, z którego pochodzi startup SeniorApp! Gościem webinaru będzie wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik. Podczas rozmowy zostanie poruszony temat zmian, które zachodzą w mieście Łodzi, kierunków, w których zmierza (płynie!) Łódź oraz planów rozwoju na nadchodzące lata. Zachęcamy do zadawania pytań podczas spotkania. Dla aktywnych uczestników organizatorzy przygotowali nagrody. Zapraszamy! Transmisja na żywo dostępna przez: https://fb.me/e/V2bnktFY

Możesz obejrzeć nagrania webinarów 

Nie udało ci się uczestniczyć w webinarach? Nic straconego. Możesz obejrzeć ich nagrania. Jak dotąd odbyło się już 8. spotkań z cyklu:

 • Pierwszy webinar był poświęcony tematyce zdrowotnej: Już wiem #1 Rozmowa z kardiologiem. Z dr n.med. Michałem Kacprzakiem – kardiologiem Kliniki Kardiologii Interwencyjnej w Łodzi rozmawiała Agnieszka Obracaj – studentka VI. roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/3RFOFTdJL
   
 • 20.04. webinar był związany z zabezpieczeniem się na przyszłość i innymi zagadnieniami prawnymi, które przybliżyła p. dr Agata Wróbel-Kryńska, Przewodnicząca Wydziału IV Międzynarodowego Polskiego Instytutu Notarialnego w rozmowie z Janem Śliwakowskim – absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/22o3zNHnf
   
 • 27.04. webinar dotyczył tematu cukrzycy. Zagadnienia związane z przyczynami, zapobieganiem, leczeniem i wsparciem dla diabetyków przybliżyła Pani dr Agnieszka Słoczyńska-Tworus, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Zarządu Miejskiego w Łodzi w rozmowie z Karoliną Ozgą – studentką I roku studiów magisterskich Zarządzania na Politechnice Łódzkiej.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/2cv6wrmj2
   
 • 6.05. odbył się 4. webinar z cyklu. Tym razem spotkanie było poświęcone tematom zapobiegania depresji, radzenia sobie ze stresem i wychodzenia z sytuacji trudnych, traumatycznych, kryzysowych, które zostały poruszone w rozmowie z Panią Iwoną Piotrowską – psychologiem, terapeutą, interwentem kryzysowym.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/2cv6wrmj2
   
 • 13. 05. – 5. webinar z cyklu „Już wiem” dotyczył tańca. O jego wpływie na zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną, a także stylach tanecznych, ich pochodzeniu, wpływach kulturowych widocznych w tańcu, a także budzeniu w sobie pasji tanecznej opowiedzieli Kamila i Jędrek Kauc  - założyciele szkoły tańca i agencji tanecznej Perfect Show.
  Nagranie można zobaczyć tutaj: https://fb.me/e/1IJGP1lsn
   
 • 18.05. - 6. webinar był poświęcony zagadnieniom prawnym, a w szczególności: Do czego przestępcy mogą wykorzystywać nasze dane? Jak chronić się przed kradzieżą danych osobowych? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje dane? Na te i wiele innych pytań związanych z prawem we współczesnym świecie odpowie mecenas Stanisław Kubiak.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2XpWji93u 
   
 • 25.05 – kolejny, 7. webinar dotyczył sztuki: tej szeroko pojętej, jak i konkretnej: malarstwa na jedwabiu, którym zajmuje się od wielu lat mgr sztuki – Anna Ozga. Artystka opowie słuchaczom m.in: Jak sztuka wpływa na nasz świat wewnętrzny? Jak rozpocząć swoją artystyczną przygodę?
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/BOMTc6ET
   
 • 1.06. – 8. Webinar z cyklu „Już wiem”: Do dzieła! Wolontariat dla każdego. Tym razem gośćmi byli Mariusz Kołodziejski i Seweryn Obałka. Rozmowa dotyczyła Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko", które jest przestrzenią inspirującą do podejmowania lokalnych działań społecznych, w myśl dewizy: "Niosąc pomoc innym - pomagasz sobie!" Mówią o sobie: "Szkolimy, pomagamy stawiać pierwsze kroki w wolontariacie, organizujemy akcje miejskie, promujemy ideę wolontariatu. Należymy do Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, posiadamy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom. Jak działamy? Co robimy? Dowiecie się podczas webinaru 1.06.” Goście opowiedzieli także o aktywności wolontariuszy 60+ w grupie Yoł Yoł Seniorzy - Sewio Obałka.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/bu9HoaUDm 
   
 • 9. webinar SeniorApp z cyklu „Już wiem”, odbył się 8.06. Gościem był Michał Czerny - dyplomowany instruktor jogi i warsztatów rozwoju osobistego. Rozmowy dotyczyły tego, czym jest joga, jak zacząć swoją przygodę z tym stylem i jakie korzyści dla zdrowia może przynieść. Spotkanie poprowadził Przemysław Mroczek – ekspert SeniorApp, współzałożyciel i twórca platformy.
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/1jyr2eUoP 
 • 10. webinar, odbył się w środę, 16.06. Gościem był Artur Makieła - hipnoterapeuta, trener mentalny, mentor. Mówi o sobie: "Postawiłem sobie za cel szerzyć wszelką wiedzę, jaką przez lata zdobyłem, aby pomagać ludziom stawać im się coraz lepszymi".

  Jak to robi? Uchylił rąbka tajemnicy podczas webinarium. Odpowiedział m.in na pytania.: W czym może pomóc hipnoterapia? Czy jest się czego obawiać? Dla kogo jest to odpowiednie rozwiązanie? Transmisja na żywo odbyła się 16.06. o godz. 17.00,
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/Qq30q14Q

 • 11. webinar "Niedoceniona Generacja" odbył się 24.06. o godz. 17. Tym razem gościem był Damian Kowenicki, Chief Executive Oficer Okia Sp.z o.o. do której należy Flexi.pl. Porozmawiamy o rynku pracy Seniorów i ułatwieniach w zakresie poszukiwania dodatkowej aktywności zawodowej. Z webinaru można dwiedzieć się  m.in.: dlaczego warto zatrudniać Seniorów? Co może ułatwić poszukiwanie pracy? A także o przełamywaniu barier pracodawców. Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2SjGMf843

 • 12. webinar "Rozmowa z Ortopedą" odbył się w czwartek, 01.07 o godz. 15:00. Tym razem gościem był dr n. med. Błażej Pruszczyński, ortopeda dziecięcy, neuroortopeda. Traktuje o chorobach wieku dziecięcego, które mogą skutkować w dorosłym życiu - jak im zapobiegać, jak rozpoznać i kiedy rozpocząć leczenie. Będzie także o bezpiecznych wakacjach - typowych urazach, jak się przed nimi ustrzec i jak reagować.  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/2ot0cEI43

 • 13. webinar z cyklu „Już wiem”: Bez nich to nie to samo! Dziadkowie Biznesu, dotyczył wspierania lokalnych przedsiębiorców – Seniorów. To rozmowa z Filipem Zaporą – współzałożycielem inicjatywy Dziadkowie Biznesu. Dowiecie się między innymi: Kim są Dziadkowie Biznesu? Jak można pomóc Seniorom – Przedsiębiorcom? Czy internet jest potrzebny do prowadzenia firmy?
  Nagranie dostępne tutaj: https://fb.me/e/3NBzmekRJ

 • 15. webinar SeniorApp z cyklu “Już wiem” #14 „Historia Łodzi – Historia Ludzi”. Gościem była Anna Lisiewicz – prezes Stowarzyszenia Byłych Włókniarzy i Włókniarek oraz Sympatyków Historii Łodzi „Ludzie Fabryki”, która opowiedziała o dawnej Łodzi. Można wysłuchać nagrania wywiadu z jedną z Byłych Włókniarek Poltexu, dowiecie się z czego słynęła kiedyś Łódź, jakie były losy jej mieszkańców i jak wyglądało codzienne życie Łodzi dawniej . Nagranie dostępne tutaj:  https://fb.me/e/1uMzZLAj0

Oceń artykuł

(liczba ocen 2)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij