Apteki internetowe – co przemawia za zakupami online?

W aptekach internetowych znajdziesz produkty lecznicze, suplementy diety, zioła czy kosmetyki i dermoksometyki, o których informacje dostępne są zazwyczaj po jednym kliknięciu myszką. Duża wygoda tego rozwiązania sprawia, że coraz więcej osób z niego korzysta – niektórzy jednak w obawie przed fałszywymi produktami decydują się na zakupy w aptece stacjonarnej. Sprawdź, co warto wiedzieć o działalności e-aptek, aby zakupy były bezpieczne.
Zakupy online

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Oszczędność czasu i pieniędzy

Apteka tradycyjna z pewnością odpowiada bardziej na potrzeby osób, które cenią sobie możliwość zakupienia produktu, o który można dopytać bezpośrednio farmaceutę. Chociaż oczywiście apteka stacjonarna ma to dużo plusów, to niektórych zniechęca konieczność wyjścia z domu, stania w kolejce i ryzyko, że interesującego preparatu nie dostaniemy od ręki.

Pod tym względem dużo wygodniejsze są zakupy online: w zaciszu własnego domu można dowiedzieć się przydatnych informacji podanych w przystępnej formie na temat produktu i od razu zostać  poinformowanym, czy jest on dostępny. Do tego dochodzi możliwość znalezienia interesujących nas preparatów w niższych cenach. Warto więc poszukać taniej apteki internetowej, aby zakupy zrobić wygodnie i z dbałością o domowy budżet.

Jak sprawdzić wiarygodność apteki internetowej?

W sieci roi się od nadużyć – oszuści żerują na niewiedzy i naiwności internautów, próbując sprzedać produkty niewiadomego pochodzenia. Nie inaczej jest kwestii preparatów farmaceutycznych, dlatego koniecznością stało się uregulowanie odpowiednimi przepisami prac aptek online. Poniższe wskazówki pozwolą Ci określić, czy dana apteka legalnie prowadzi sprzedaż internetową:

  • na stronie powinno widnieć logo przedstawiające biały krzyżyk z czterema paskami w tle: trzy w odcieniach zieleni, jeden szary. Logo to jest wspólne dla krajów członkowskich Unii Europejskiej,
  • apteka online musi podać odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego,
  • sprawdź, czy znajdujesz dane kontaktowe,
  • ważną wskazówką jest także informacja na temat stacjonarnego odpowiednika apteki.

Jeśli dalej masz obawy związane z korzystaniem aptek online, ważna może być dla Ciebie również informacja, że tego typu podmioty są kontrolowane przez Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny oraz Wojewódzką Inspekcję Sanitarną.

Osoby preferujące tradycyjne zakupy na pewno doceniają możliwość skonsultowania się bezpośrednio z farmaceutą, z drugiej jednak strony w domu mamy możliwość dokładnego zapoznania się z informacjami na etykiecie czy na ulotce wybranego preparatu o każdej porze dnia.  Zakupy online mogą być także wybawieniem dla osób, które czują się niezręcznie, gdy muszą kupić preparat uznawany za wstydliwy.

Oceń artykuł

(liczba ocen 3)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!