Aloes na dziąsła: jak aloes wykorzystywany jest w kremach mocujących do protez zębowych?

Aloes to lecznicza roślina, która wykorzystywana jest w celu łagodzenia różnych dolegliwości zdrowotnych. Aloes leczniczy przyspiesza gojenie się ran, a także zmniejsza świąd. Za główne działanie aloesu uznaje się redukowanie stanu zapalnego dziąseł. Dlatego korzystając z protezy zębowej, warto sięgnąć po krem mocujący do protez z aloesem, by zapobiegać oraz łagodzić już istniejące podrażnienia dziąseł.
Spis treści

Ból dziąsła – przyczyny

Do najczęstszych przyczyn bólu dziąseł zaliczyć należy:

Stan zapalny dziąseł

Ból dziąsła to nieprzyjemna dolegliwość, której nie powinno się lekceważyć, by nie doprowadzić do powikłań. Bardzo często pojawia się on w wyniku ich podrażnienia, co prowadzi do dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu. Jedną z głównych przyczyn podrażnienia dziąseł może być nieprawidłowe mocowanie protezy zębowej. Jednak z uporczywym bólem można walczyć już na poziomie jej zakładania, stosując krem mocujący z aloesem.

Krem mocujący z aloesem

Sięgając po krem mocujący do protez, który w składzie ma aloes, sprawimy, że proteza zębowa będzie dobrze zamocowana, a dodatkowo wszelkie stany zapalne, które pojawią się w jamie ustnej zostaną złagodzone i podrażnienia będą goić się szybciej. Mając protezę zębową, zarówno całkowitą, jak i częściową najważniejszy jest długotrwały komfort jej użytkowania. Dlatego ważne, by odpowiedni krem mocujący:

  • silnie działał
  • chronił przed jej uciskiem,
  • skutecznie uszczelniał,
  • zapewniał długie mocowanie,
  • a także działał natychmiastowo – nawet na mokrej, nie osuszonej protezie zębowej.

Korzystne właściwości aloesu pozwalają na jego stosowanie w nieprzyjemnych dolegliwościach. Dodatkowy ekstrakt z Aloe Vera, który znajduje się w kremie mocującym do protez zębowych może sprawić, że mocowanie protezy, a także jej użytkowanie stanie się prostsze. Dlaczego? Krem mocujący do protez z aloesem przyspiesza regenerację – wspomaga procesy gojenia błony śluzowej.

Dodatkowo cechuje się właściwościami antybakteryjnymi.

Krem mocujący, a proteza

Wybierając właściwy krem mocujący do protezy zębowej należy również pamiętać o odpowiedniej higienie, nie tylko jamy ustnej, ale także samej protezy, o którą należy dbać codziennie, czyszcząc odpowiednimi preparatami, takimi jak tabletki czyszczące, pasta do protez zębowych lub proszkiem czyszczącym i oczywiście specjalną szczoteczką.

Pamiętajmy, że skuteczność działania kremu mocującego do protez zębowych zależy od kilku czynników:

  • dopasowania protezy zębowej,
  • stanu jamy ustnej, a przede wszystkim jej błony śluzowej,
  • spożywanych pokarmów (zwłaszcza gorące napoje)
  • dbania o czystość protezy.

Krem mocujący do protez zębowych nakłada się w małych ilościach, na małych odcinkach. Dopiero kilka prób pozwoli nam zobaczyć, ile kremu mocującego należy nałożyć, tak by proteza zębowa była zamocowana poprawnie, a krem się spod niej nie wydostawał.

Warto wiedzieć, że stosując krem mocujący do protez zębowych naturalne jest, że jego niewielkie ilości mogą ulec połknięciu. Jednak w żadnym stopniu nie jest to niebezpieczne dla naszego organizmu.

Dowiedz się więcej: Kremy do mocowania protez zębowych Protefix