Aloes na dziąsła: jak aloes wykorzystywany jest w kremach mocujących do protez zębowych?

Aloes to lecznicza roślina, która wykorzystywana jest w celu łagodzenia różnych dolegliwości zdrowotnych. Aloes leczniczy przyspiesza gojenie się ran, a także zmniejsza świąd. Za główne działanie aloesu uznaje się redukowanie stanu zapalnego dziąseł. Dlatego korzystając z protezy zębowej, warto sięgnąć po krem mocujący do protez z aloesem, by zapobiegać oraz łagodzić już istniejące podrażnienia dziąseł.

Reklama

Ból dziąsła – przyczyny

Do najczęstszych przyczyn bólu dziąseł zaliczyć należy:

Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Stan zapalny dziąseł

Ból dziąsła to nieprzyjemna dolegliwość, której nie powinno się lekceważyć, by nie doprowadzić do powikłań. Bardzo często pojawia się on w wyniku ich podrażnienia, co prowadzi do dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu. Jedną z głównych przyczyn podrażnienia dziąseł może być nieprawidłowe mocowanie protezy zębowej. Jednak z uporczywym bólem można walczyć już na poziomie jej zakładania, stosując krem mocujący z aloesem.

Reklama

Krem mocujący z aloesem

Sięgając po krem mocujący do protez, który w składzie ma aloes, sprawimy, że proteza zębowa będzie dobrze zamocowana, a dodatkowo wszelkie stany zapalne, które pojawią się w jamie ustnej zostaną złagodzone i podrażnienia będą goić się szybciej. Mając protezę zębową, zarówno całkowitą, jak i częściową najważniejszy jest długotrwały komfort jej użytkowania. Dlatego ważne, by odpowiedni krem mocujący:

  • silnie działał
  • chronił przed jej uciskiem,
  • skutecznie uszczelniał,
  • zapewniał długie mocowanie,
  • a także działał natychmiastowo – nawet na mokrej, nie osuszonej protezie zębowej.

Korzystne właściwości aloesu pozwalają na jego stosowanie w nieprzyjemnych dolegliwościach. Dodatkowy ekstrakt z Aloe Vera, który znajduje się w kremie mocującym do protez zębowych może sprawić, że mocowanie protezy, a także jej użytkowanie stanie się prostsze. Dlaczego? Krem mocujący do protez z aloesem przyspiesza regenerację – wspomaga procesy gojenia błony śluzowej.

Dodatkowo cechuje się właściwościami antybakteryjnymi.

Krem mocujący, a proteza

Wybierając właściwy krem mocujący do protezy zębowej należy również pamiętać o odpowiedniej higienie, nie tylko jamy ustnej, ale także samej protezy, o którą należy dbać codziennie, czyszcząc odpowiednimi preparatami, takimi jak tabletki czyszczące, pasta do protez zębowych lub proszkiem czyszczącym i oczywiście specjalną szczoteczką.

Pamiętajmy, że skuteczność działania kremu mocującego do protez zębowych zależy od kilku czynników:

  • dopasowania protezy zębowej,
  • stanu jamy ustnej, a przede wszystkim jej błony śluzowej,
  • spożywanych pokarmów (zwłaszcza gorące napoje)
  • dbania o czystość protezy.

Krem mocujący do protez zębowych nakłada się w małych ilościach, na małych odcinkach. Dopiero kilka prób pozwoli nam zobaczyć, ile kremu mocującego należy nałożyć, tak by proteza zębowa była zamocowana poprawnie, a krem się spod niej nie wydostawał.

Warto wiedzieć, że stosując krem mocujący do protez zębowych naturalne jest, że jego niewielkie ilości mogą ulec połknięciu. Jednak w żadnym stopniu nie jest to niebezpieczne dla naszego organizmu.

Dowiedz się więcej: Kremy do mocowania protez zębowych Protefix

Więcej z kategorii
Przeczytaj artykuł
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Przeczytaj artykuł
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Przeczytaj artykuł
Rośnie zadłużenie polskich seniorów
Powiązane artykuły
Rzeźby lodowe w Poznaniu - zdjęcia
Masło orzechowe pozwoli wykryć Alzheimera?
Masz podwyższony cholesterol? Zobacz, co radzi Ci lekarz
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online