Aloes do picia - ranking

Aloes to roślina, której niezwykłe właściwości są doceniane przez ludzi już od wieków. W starożytności był on używany między innymi do leczenia ran czy też jako środek przeczyszczający, ale chętnie korzystano też z faktu, iż ma on pozytywny wpływ na urodę.
Spis treści

Artykuł partnera
Współczesne już badania potwierdzają, iż możliwości zastosowania aloesu w naszym codziennym życiu są wyjątkowo duże. Działa on antybakteryjnie, antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, jednak co również ważne posiada właściwości silnie nawilżające oraz przeciwzmarszczkowe, przez co jest składnikiem wielu kremów czy balsamów.

Aloes do picia - działanie

Aloes w formie płynnej przede wszystkim wpływa korzystnie na funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Jego spożywanie jest zalecane osobom z chorobą jelita drażliwego oraz wrzodami okrężnicy. Doskonale ochrania on ściany żołądka oraz dwunastnicy przed niekorzystnym działaniem kwasu solnego oraz pepsyny. Oprócz tego, aloes do picia może wpłynąć na przyspieszenie procesu przemiany materii oraz wspomóc nas w gubieniu nadmiaru kilogramów. Może być także wyjątkowo pomocny w zwalczaniu zaparć, wzdęć oraz problemów z odpowiednim wchłanianiem witamin i minerałów.
Co ciekawe, zauważono także, że aloes w płynie może pomagać w przypadku pojawienia się grzybicy, zakażenia jamy ustnej, poparzeń, odleżyn i innych trudno gojących się ran. W połączeniu z żurawiną, aloes może wspomóc również osoby próbujące sobie radzić z objawami artretyzmu i reumatyzmu.
Aloes posiada jednak nie tylko właściwości lecznicze, ale także takie, dzięki którym zatroszczymy się o piękny wygląd naszej skóry. Odpowiednia tonizacja oraz nawilżenie skóry to jego główne działanie w zakresie kosmetyki, ale aloes w płynie może być pomocny dla osób z łupieżem i trądzikiem.

Aloes do picia - Top 5

Nie każdy aloes do picia, który znajduje się w sprzedaży jest wart naszej uwagi oraz naszych pieniędzy. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto zapoznać się z naszym rankingiem pięciu najlepszych produktów tego rodzaju.

  1. Duo Aloes

Aloes w płynnej postaci firmy DuoLife to zdecydowanie jeden z najlepszych tego rodzaju produktów dostępnych obecnie na rynku. Jego bogaty skład sprawia, że łączy on w sobie siłę naturalnych składników mających niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz urodę. Zawiera on nie tylko sok z aloesu, ale również miąższ liści tej rośliny, oraz miód wielokwiatowy i oregano. Jego regularne stosowanie to gwarancja doskonałych efektów. Butelka o pojemności 750 ml kosztuje około 100 zł.

  1. Prima aloes, Laboratoria Natury

Drugi na liście produkt firmy Laboratoria Natury, który wyróżnia się przede wszystkim tym, iż ma postać delikatnego żelu. W jego produkcji również stosowana jest specjalna metoda, która pozwala na zachowanie większości najważniejszych właściwości aloesu. Za poręczną butelkę tego soku o pojemności 1000 ml zapłacimy około 18 złotych.

  1. Aloes, Alter Medica

Do produkcji soku firmy Alter Medica wykorzystuje się wyłącznie najwyższej jakości liście aloesu, które są starannie wybierane, tak by stworzyć najlepszy sok o doskonałych właściwościach. Kupując sok właśnie tego producenta, możemy mieć pewność, iż nie zawiera on żadnych konserwantów, jest naturalny i rzecz jasna skuteczny.  Cena za butelkę 1000 ml soku to około 30 zł.

  1. AloeVItal, Oleofarm

Firma Oleofarm oferuje nam doskonałej klasy produkt, który pozyskiwany jest z miąższu liści aloesu. Wyrazisty zapach oraz smak soku AloeVital to dwie bardzo ważne cechy, które odróżniają go od innych, gorszej jakości soków odtwarzanych z koncentratu. Za butelkę o pojemności 1000 ml trzeba zapłacić około 38 złotych

  1. ALOELIVE, Laboratoria Natury

Bardzo dobry jakościowo sok z aloesu, który jest pozyskiwany ze specjalnej odmiany tej rośliny jaką jest Aloes barbadensis Miller. Dodatkowo, firma produkująca ALOELIVE wykorzystuje opatentowaną metodę pozyskiwania soku, dzięki czemu może on zachować więcej aktywnych substancji, odpowiadających za jego cenne właściwości. Cena za 1000 ml soku z aloesu firmy Laboratoria Natury wynosi około 16 zł.