91-latka spełnia swoje marzenia i podbija Dolinę Krzemową

Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Jeśli nie wierzycie w prawdziwość tego twierdzenia, poznajcie historię Barbary Beskind, która w wieku 91 lat została projektantem i wynalazcą w Dolinie Krzemowej, zagłębiu wielkich biznesów internetowych, innowacji i najnowszych technologii. Aż trudno uwierzyć – a jednak to prawda!

Amerykanka Barbara Beskind w wieku 91 lat osiągnęła to, o czym marzyła przez całe życie – została wynalazcą. Już w dzieciństwie przejawiała zainteresowanie projektowaniem różnorodnych przedmiotów, ale dopiero na emeryturze mogła w pełni oddać się swojej pasji. Jak seniorce udało się otrzymać pracę w miejscu, w którym stawia się przede wszystkim na nowoczesną technologię i młodych ludzi?

Wbrew przeciwnościom

Barbara Beskind urodziła się w czasie Wielkiego Kryzysu i już od dziecka marzyła o tym, by zostać naukowcem. Czasy, w jakich żyła, nie sprzyjały jednak jej zamiarom – kobiet nie przyjmowano wówczas na uczelnie ani kursy inżynierskie. Mimo to Beskind nie porzuciła swoich planów. Z konieczności zajęła się czymś zupełnie innym. Zamiast szkoły technicznej ukończyła odpowiednie kursy i została terapeutą w armii amerykańskiej. Tam przepracowała ponad 40 lat, by następnie przejść na zasłużoną emeryturę.

Czytaj również: Seniorzy z pasją: Zdzisława Andrys-Arcimowicz

Emerytura i nowy początek

To jednak nie koniec inspirującej historii Barbary – w rzeczywistości dopiero w tym momencie nabiera ona smaczków. Kiedy pojawiła się oferta pracy w jednej z firm w Dolinie Krzemowej, Barbara Beskind nie wahała się ani chwili. Położona w północnej części Kalifornii dolina Krzemowa słynie z przemysłu zajmującego się tak zwanymi nowoczesnymi technologiami. Pracują tam najlepsi z najlepszych. Kobieta nie zraziła się tym, że nie ma ani odpowiedniego doświadczenia, ani kierunkowego wykształcenia – a już na pewno nie tym, że nie jest młoda – i odpowiedziała na ogłoszenie firmy IDEO znanej z innowacyjnych wynalazków. Wysłała niemal 10-stronicowe CV i ku swojej radości – została zatrudniona!

Spełnienie marzenia o byciu wynalazcą

Dzięki pracy w IDEO Barbara Beskind mogła nareszcie rozwijać swoją pasję. Jak sama podkreśla, dzięki temu czuje się znacznie młodsza. Na co dzień porusza się komunikacją miejską, ale nie rezygnuje ze spacerów. W pracy spędza każdy czwartek, zajmuje się projektowaniem innowacyjnych urządzeń dla seniorów. A jako że sama jest seniorką, doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb osób starszych.

Wynalazki dla seniorów

Barbara obecnie zajmuje się projektowaniem przedmiotów ułatwiających seniorom prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiada na potrzeby osób zmagających się z pogarszającym się wzrokiem czy zwyrodnieniem stawów – zaprojektowała specjalne okulary, które pomagają w rozpoznaniu przedmiotów oraz przestrzeni, a także „trekker”, urządzenie ułatwiające chodzenie.

Wiek nie jest przeszkodą

Kobieta zawdzięcza swój sukces życiowemu doświadczeniu, ogromnej determinacji, samodzielności oraz głowie pełnej pomysłów. Co podpowiada innym seniorom? Podkreśla przede wszystkim, by ze swojego wieku uczynić atut i patrzeć na życie z dystansu – dzięki temu można uniknąć powtarzania błędów z przeszłości.

Poza tym bardzo ważne jest, by wierzyć w siebie oraz swoje umiejętności. Błędem jest przekonanie, że w pewnym wieku nie czeka nas już nic ciekawego. Wręcz przeciwnie – należy robić to, co sprawia radość, nie rezygnując z pasji. Historia Barbary Beskind jest na to doskonałym przykładem.

Czytaj także: Najstarsza pracująca pielęgniarka w USA młodość ma w… sercu!