Środki chłonne na nietrzymanie moczu bez wychodzenia z domu

Od marca zlecenie refundacyjne środków chłonnych można uzyskać poprzez teleporadę. Dodatkowo można je zrealizować telefonicznie, a kurier dostarczy wysyłkę prosto do domu. To znaczne ułatwienie i troska o bezpieczeństwo, szczególnie seniorów narażonych na poważne powikłania związane z COVID-19.
Nietrzymanie moczu
Źródło: 123RF
Spis treści

Refundacja środków chłonnych

Produkty chłonne podlegają refundacji. Osoba, która posiada prawo to refundacji na wyroby medyczne korzysta z zaopatrzenia z dofinansowaniem NFZ. Na początku tego roku NFZ wprowadził uproszczoną procedurę zasad realizacji zleceń

na produkty chłonne dla osób posiadających prawo do refundowanych wyrobów medycznych.

Materiały chłonne dostępne na telefon

W związku z pandemią, w marcu wprowadzono kolejne ułatwienia. Dzięki temu zlecenia refundacyjne można uzyskać podczas teleporady. Lekarz/ pielęgniarka wystawia zlecenie na zaopatrzenie na wyroby medyczne za pośrednictwem systemu informatycznego, a następnie przekazuje pacjentowi Unikalny numer identyfikacyjny zlecenia. Daje to możliwość telefonicznej realizacji zaopatrzenia w punkcie realizatora.

Telefoniczna realizacja comiesięcznego zlecenia na produkty chłonne poprzez kontakt z realizatorem umożliwia dokonanie zaopatrzenia np. drogą wysyłkową – bez konieczności wychodzenia z domu.

Środki chłonne na nietrzymanie moczu

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu wiąże się ze stosowanie produktów chłonnych. Zarówno pieluchomajtki, majtki chłonne czy wkładki zapewniają wysoki poziom higieny, komfortu i dyskrecji, czyli wszystkich tych czynników, które w dużej mierze wpływają na samopoczucie osób cierpiących na nietrzymanie moczu. To wybór dla zdrowia skóry i skuteczna ochrona – dla zatrzymania pewności siebie.