Zdrowy kręgosłup i nordic walking – spotkanie dla seniorów

W piątek (16 marca) DOZ Fundacja oraz portal Cafesenior.pl zapraszają seniorów 60+ na kolejne spotkanie. W trakcie konferencji „Zdrowy kręgosłup” uczestnicy spotkają się z piosenkarzem Krzysztofem Cwynarem, instruktorem nordic walking oraz fizjoterapeutą. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby w wieku 60+, program konferencji przewiduje spotkanie z Krzysztofem Cwynarem, piosenkarzem, kompozytorem i poetą, współpracującym m.in. z Anną German, Ireną Santor czy Jerzym Połomskim. Uczestnicy spotkania  "Zdrowy kręgosłup" dowiedzą się także jak prawidłowo chodzić z kijami - na wszystkie pytania odpowie Przemysław Stupnowicz, trener nordic walking. Oprócz tego spotkają się z Moniką Król – fizjoterapeutką, która przybliży im tematykę zdrowego kręgosłupa, oraz zgłębią podstawy Tai-Chi z Jagodą Kunikowską, instruktorem zajęć rekreacyjno-ruchowych.

Czytaj także: Gimnastyka dla seniorów: ćwiczenia na kręgosłup

zdrowy kregoslup konferencja

Seniorzy 60+ będą mogli także stworzyć żywą mandalę pod okiem Anny Pacholik, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Spotkanie "Zdrowy kręgosłup"  zaplanowano na 16 marca na godzinę 12 na poziomie -1 w centrum handlowym Sukcesja (al. Politechniki 1) w Łodzi. Portal CafeSenior jest patronem medialnym wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

Czytaj także: Ćwiczenia na kręgosłup – szyjny, lędźwiowy i piersiowy