Seniorzy w Akcji: Zgłoś swój pomysł do konkursu

Zmieniaj swoje otoczenia, dziel się doświadczeniem i nawiązuj współpracę z innymi! Trwa rekrutacja do konkursu dotacyjnego "Seniorzy w Akcji".

Organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności konkurs skierowany jest do osób w wieku 60+ oraz par międzypokoleniowe, które chcą realizować projekty społeczne, w których aktywnie będą uczestniczyli seniorzy. Łączna pula środków w konkursie wynosi 343 tysięcy zł - z czego na jeden projekt można dostać wsparcie w wysokości od 6 do 12 tysięcy. Do tej pory, w poprzednich edycjach konkursu takie wsparcie dostało 199 projektów w całym kraju.

Dzięki konkursowi "Seniorzy w Akcji" powstała np. Szkoła SuperBabci w Lublinie, urządzony został przyjazny skwer w Stalowej Woli, w Katowicach powstała droga rowerowa między dwiema zabytkowymi dzielnicami. Projekty są bardzo różnorodne i mogą służyć wielu osobom, w różnym wieku - chociaż istotne jest dla organizatorów konkursu, aby były również atrakcyjne dla samych seniorów i by ich udział w powstawaniu projektu był istotny.

Do 10 marca 2015 r. można składać listy intencyjne. Nie mają być one pisane urzędowym językiem, ale swobodnym. Organizatorzy zalecają, by opisać jak najciekawiej projekt i dać się lepiej poznać.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych "ę", pod numerem telefonu: 22 396 55 16 lub 19 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.

Link do formularza rekrutacyjnego