Nowe zasady realizacji zleceń po 1 stycznia 2020

Od stycznia 2020 r. Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie ustawy z dn. 16 maja 2019 r. wprowadza zmiany obejmujące wystawianie, potwierdzanie i realizację nowych zleceń na wyroby medyczne m.in. produkty chłonne.
Realizacja zleceń
Źródło: Materiały partnera

Będzie obowiązywał nowy wzór zlecenia, wystawiany w wersji elektronicznej, oddrukowany i zatwierdzony przez lekarza POZ lub w przypadku kontynuacji uprawnioną pielęgniarkę, następnie udostępniony dla pacjenta. Nie będzie „kart rocznego zaopatrzenia” potwierdzanych w danym OW NFZ. Pacjenci nie będą musieli udawać się do NFZ osobiście celem potwierdzenia zlecenia, zrobią to podczas wizyty u lekarza.

Warto pamiętać, że okres od stycznia do końca roku 2020 r. będzie okresem przejściowym, sukcesywnie wdrażającym nowy system obiegu dokumentacji refundacyjnej wprowadzonej przez NFZ. W celu eliminacji utrudnień dla pacjentów/ rodzin/ opiekunów oraz osób uprawnionych, MZ dopuszcza obsługę i realizację zleceń na produkty chłonne według następujących zasad.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych przepisów i zasad realizacji zleceń na produkty chłonne zapraszamy na stronę www.hartmann.pl.

Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Przeczytaj artykuł
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Przeczytaj artykuł
Rośnie zadłużenie polskich seniorów
Powiązane artykuły
Rzeźby lodowe w Poznaniu - zdjęcia
Masło orzechowe pozwoli wykryć Alzheimera?
Masz podwyższony cholesterol? Zobacz, co radzi Ci lekarz
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!

Czym jest long covid? 😷
Trwa nawet do 12 tygodni 🤧