Książka na wakacje: Mikrowyprawy w wielkim mieście

Z czym kojarzy się Wam wypoczynek? Z urlopem, wyjazdem na kilka dni, gdzieś daleko. Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik, przekonuje, że można odpocząć nawet w środku tygodnia, w dużym mieście. Przeczytaj i sprawdź, jak zrelaksować się bez wyjeżdżania z domu!

Jak zresetować umysł i odprężyć ciało w kilka godzin tak, żeby się poczuć jak po dłuższych wakacjach? Łukasz Długowski, autor książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście” twierdzi, że nie potrzeba w tym celu ani wielkich pieniędzy, ani specjalnych umiejętności. Najczęściej wystarczy tylko chęć przeżycia czegoś nowego i kilka drobiazgów, jak latarka, zapałki, wygodna odzież i… śpiwór.

Mikrowyprawy to coś, co może uprawiać każdy. W każdym większym mieście w Polsce znajdziemy miejsca, które nadal urzekają pięknem dzikiej przyrody. Są dosłownie na wyciągnięcie ręki, albo naprawdę niedaleko, godzinę od granic miasta.

Długowski zachęca do odkrywania najbliższej okolicy i spojrzenia na nią z nowej perspektywy. Przedstawia czytelnikowi proces zmiany własnego sposobu myślenia dotyczący podróżowania. Opisuje, jak w pewnym momencie swojego życia zauważył, że żeby przeżyć wspaniały wyjazd pełen przygód i niezapomnianych wrażeń nie jest konieczne wyjeżdżać setki kilometrów za granicę naszego kraju.

Jeśli jesteśmy zapracowani i przemęczeni, i za nic nie możemy sobie na dzień wolnego, to nocleg w ruinach starego zamku nie tylko stanie się okazją do przeżycia wspaniałej przygody, ale będzie natychmiastowym resetem dla naszego organizmu. A spanie na pomoście? Pod gwiazdami? Noc i pobudka w takim miejscu, zamiast we własnej sypialni to bezcenna dawka tlenu i relaksu. Wystarczy tylko karimata, śpiwór i namiot!

Książka zawiera praktyczne wskazówki do każdej wyprawy, takie jak koszty i spis potrzebnych rzeczy, sposób dotarcia na miejsce i czas, który należy na nią poświęcić. Warto po lekturze pomyśleć jak zabrać się do organizacji własnych, prywatnych mikrowypraw, bo przecież każdy może na tysiąc innych sposobów zaplanować swój upragniony wyjazd. Książkę polecamy każdemu, bez względu na wiek, zawód, pasje i upodobania.