„Dojrzałość jest piękna”. Kalendarz Charytatywny z udziałem łódzkich Seniorek – modelek

12 listopada 2021 r. o godzinie 13:00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej 137/139 w Łodzi odbędzie się premiera Kalendarza Charytatywnego na 2022 rok, promującego kampanię „Dojrzałość jest piękna”. W wydarzeniu wezmą udział Seniorki, które zapozowały do kalendarza w roli modelek. Patronat nad wydawnictwem objęła Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska.
Kobieta pozuje na krześle
Źródło: materiały partnera

„Dojrzałość jest piękna” - to hasło kampanii społecznej, mającej na celu pokazanie piękna kobiet dojrzałych oraz odczarowanie  mitu, że tylko młode dziewczyny mogą zaistnieć w modelingu czy reklamie.  

Piękno tkwi w nas, piękno nie ma lat, piękno się nie starzeje. Jedna z najpiękniejszych kobiet wszechczasów, Vivien Leigh,  mówiła: „Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne”. 

- Zainspirowani tą myślą postanowiliśmy zorganizować sesję z udziałem Seniorek. Jej wynikiem jest kalendarz na 2022 rok, ukazujący piękno i mądrość kobiet dojrzałych. Udział w sesji zaproponowaliśmy dwunastu paniom w tzw. „srebrnym wieku”,  od 60+ do 80-. Mają za sobą różne doświadczenia i różne spojrzenie na świat. Każda nabyta zmarszczka to historia ich życia - mówi Elżbieta Łacina, Prezes Zarządu DOZ Fundacji dbam o zdrowie, która jest pomysłodawcą akcji. 

- Dzięki udziałowi w sesji Seniorki przekonały się, że każda z nich jest piękna, mimo że każda jest inna, każda ma inny typ  urody. Panie uwierzyły w siebie, stały się bardziej otwarte i odważne. Dla wielu z nich było to spełnienie najskrytszych marzeń.  Chciały się poczuć się jak prawdziwe damy i modelki, mieć profesjonalny makijaż, wizaż i sesję. Cieszymy się, że mogliśmy  pomóc wydobyć ich naturalne piękno – dodaje Elżbieta Łacina. 

- Nie wszystkie panie się znały. Teraz łączy je wspólne przeżycie, wspólna przygoda, którą - jak mówią - będą pamiętać do  końca życia – podkreśla Aleksandra Pawlak z Biura Usług Turystycznych „Przygodowo-Podróże”, które przyłączyło się do  inicjatywy. 

Zdjęcia do kalendarza wykonała Anna Wajs z „Pastelowe Atelier”. Projekt graficzny opracował Michał Szafrański z DOZ S.A. Za  makijaż i fryzury modelek odpowiada Gabriela Kwestarz-Biczysko z DOZ Fundacji dbam o zdrowie, zaś stylizacje przygotowała Elżbieta Łacina również z DOZ Fundacji. Spotkanie uświetni występ Anny Cymmerman, śpiewaczki operowej. 

 

Kupując kalendarz i promując go, można wesprzeć kampanię „Dojrzałość jest piękna”. Pozyskane ze sprzedaży kalendarza  środki zostaną przeznaczone na wsparcie działań na rzecz osób starszych. 

Kalendarz można zamówić i kupić w: BUT Przygodowo-Podróże | ul. Narutowicza 67 | 90-132 Łódź | T:530 158 803| @: przygodowo@op.pl