Emma Morano: 116 lat w szczęściu i zdrowiu

mma Morano jest jedną z ostatnich urodzonych w XIX wieku osób, które wciąż cieszą się życiem. W czym tkwi sekret długowieczności według Emmy? Sprawdź i poznaj jej niezwykłą historię.

Emma jest być może najstarszą osobą na świecie, miała okazję żyć w XIX, XX i XXI wieku, lubi pić surowe jajka i brandy. Twierdzi, że dobre samopoczucie zawdzięcza właśnie jajecznej diecie, wczesnemu chodzeniu spać i… byciu singielką.

Emma przyszła na świat w 1899 roku w północnych Włoszech. Teraz mieszka w małym miasteczku, położonym wśród jezior, przy granicy ze Szwajcarią. Miejscowy lekarz dzwoni do niej regularnie  i pyta o stan zdrowia, a Emma, jak zawsze odpowiada, że ma się dobrze. W dzieciństwie Emma często borykała się z anemią. Lekarze polecali jej… picie surowych jajek. Ten zwyczaj pozostał Emmie do dziś.

Rozstanie z mężem i zakończenie nieszczęśliwego małżeństwa również pomogło Emmie zmienić życie na lepsze. Zdecydowała się na separację w 1938 roku i już nigdy ponownie nie wyszła za mąż. „Nie chciałam być dominowana przez nikogo” – opowiada Emma i dodaje, że miała wielu kolegów i adoratorów. Pracowała w fabryce, a później jako kucharka. Przeszła na emeryturę w wieku 75 lat, czyli dokładnie 41 lat temu. Co za emerytura!

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!