Co żądny emocji senior robi w mieście?

Jesień w pełni! Dni są coraz krótsze, coraz chłodniejsze, spędzanie czasu na dworze , jakkolwiek nadal atrakcyjne, wymaga od nas już większych nakładów energii. Zmarźlaki wcale nie mają lekko. Powoli zaczyna się okres, gdy rozrywki szukamy raczej w miejscach murowanych, zadaszonych, w których kropla wody na głowę nie spadnie.

W dni deszczowe i wietrzne można wybrać się do kina, do teatru, do opery czy – zwyczajnie – do przyjaciół. Niemniej jednak, te znane i lubiane pomysły są już nieco oklepane. Miasta oferują przecież o wiele więcej! Gdzie można pójść, by wprowadzić do swojego odpoczynku nieco świeżego powietrza? Opcji nie brakuje!

Escape Room

Ta anglojęzyczna nazwa oznacza tyle, co „Pokój Ucieczki”. Zasady są proste: grupa kilku osób (optymalnie 3 do 5) zostaje zamknięta w pokoju. Jej zadaniem jest wydostać się w ciągu 60 minut. W tym celu musi rozwiązać szereg zagadek. To niesamowita gimnastyka dla szarych komórek i sposób na budowanie relacji z bliskimi. Jedynie udana współpraca i zaangażowanie uczestników może doprowadzić do zwycięstwa.

Koncert

Kto powiedział, że koncerty są tylko dla młodych? Mam nadzieję, że nikt, bo to rozrywka dla osób w każdym wieku. Chodzi wszakże o dobrą zabawę i oderwanie się od codzienności. Mnogość gatunków muzycznych i różnorodność lokalizacji, w których odbywają się koncerty (stadiony, kluby, kina, sale koncertowe, sale konferencyjne) na pewno pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. Muzyka słyszana na żywo nijak ma się do tej odtwarzanej.

Tunel aerodynamiczny

Każdy z nas na jakimś etapie swojego życia marzył o tym, by móc latać. Niestety, póki co – mimo dynamicznego rozwoju technologii – pragnienie to nadal pozostaje jedynie w sferze marzeń. Niemniej jednak, smak tego, co znaczy naprawdę oderwać się od ziemi i zawisnąć w powietrzu, można poczuć w tunelu aerodynamicznym. Tam ubrani w specjalne kombinezony i gogle po odbyciu instruktażu zamieniamy się w ptaki. Może warto trochę „pobujać w obłokach”?

Kursy, szkolenia, warsztaty

To propozycja dla tych, którzy od gwałtownych emocji wolą stopniowo wzrastające poczucie zadowolenia z siebie i satysfakcji. Oferta edukacyjna jest szeroka – od kursów kroju i szycia przez warsztaty asertywności po szkolenia komputerowe. Można również zapisać się na kurs tańca czy języka obcego. Do wyboru, do koloru, trzeba tylko rzetelnie przeszperać Internet i popytać znajomych. Jesień to czas, kiedy większość zajęć rusza, więc warto się pospieszyć.

Miasta oferują całą masę różnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Kto wie, może nowa pasja właśnie czeka na to, by zostać odkrytą? Jeśli nie spróbujesz, nigdy się o tym nie przekonasz.