Ciepłe, jesienne akcenty w Twoim domu lub mieszkaniu

Co zrobić, żeby późna jesień nie wydawała się nam szara i ponura?  Zaproś do domu złotą jesień i odkryj ją w nasyconych kolorach przebarwionych liści, jarzębiny, kasztanów oraz w różach i fioletach astrów i wrzosów. Zobacz, jakie dodatki poprawią Ci humor, gdy za oknem panuje jesienna słota.Złota jesień na stole i nie tylko

Bukiet z wielokolorowych astrów lub chryzantem, wrzos lub wrzosiec w czerwonej, wiśniowej lub białej doniczce dodadzą wnętrzu pozytywnej energii i ciepłych barw. Możesz także skomponować oryginalny jesienny stroik z zebranych na spacerze przebarwionych, kolorowych liści, np. gałązek klonu, borówki i jarzębiny. Pod wazon lub dzban podłóż kontrastujący kolorem obrus lub matę: bordo, czerwony lub biały. W pochmurniejszy dzień przydadzą się także lampiony, świeczniki klimatycznie rozpraszające światło i zapachowe świece. Czyż może być bardziej klimatycznie jesienią?

Ciepłe tkaniny i jeszcze cieplejsze kolory

Kanapa i wygodny fotel często stają się jesienią naszymi ulubionymi meblami. Spędzamy na nich nieco więcej czasu z gorąca herbatą, książką, gazetą lub pilotem do telewizora w ręku. Nic dziwnego, skoro pogoda za oknem często nie zachęca nas do wyjścia na dwór. Aby umilić sobie czas spędzany w naszym jesiennym kąciku warto zaopatrzyć się w ciepłe, przyjemne w dotyku i kolorowe kapy, narzuty lub koce. Polecamy szczególnie miłe i ciepłe materiały, takie jak mięciutka mikrofibra, plusz i welur. Warto wybierać kolory złotej jesieni, czyli ciepłe odcienie żółci, pomarańczy, czerwieni i brązu lub nieco chłodniejsze barwy wrzosu, wrzośca czy fioletowych chryzantem. Kilka wygodnych poduszek i przyjemny pled zamienią naszą kanapę w przytulny jesienny azyl.

Jesienna natura w kuchni lub jadalni

Nie musisz prowadzić ogrodu, by przystroić swoją kuchnię lub jadalnię w kolorowe, jesienne warzywa i owoce. Wystarczy wybrać się na targ lub do osiedlowego sklepu w poszukiwaniu pięknie wybarwionych, pomarańczowych dyń, czerwonych jabłek lub złotych gruszek. Ułóż drobniejsze owoce w drewnianej lub szklanej misie, by jeszcze bardziej wyeksponować ich naturalne piękno i świeżość.

Nie zapomnij o łazience

Przystrajając dom warto pomyśleć także o łazience. Kilka jasnych świec i zapachowe flakoniki trzcinowe wystarczą by stworzyć ciepłą, jesienną atmosferę. Warto zainwestować także w rozgrzewający żel pod prysznic albo w płynne mydła o kojarzących się z jesienią zapachach pomarańczy, cynamonu, czy migdałów. Przydadzą się także intensywnie nawilżające balsamy do ciała i regenerujące, lekko natłuszczające kremy do rąk, gdyż wraz z obniżaniem się temperatury otoczenia warto zadbać o naszą skórę.