Świętokrzyskie: Znajdź pomysł na aktywne działanie

eśli jesteś aktywnym seniorem, mieszkającym na terenie województwa świętokrzyskiego oraz masz dużo sił i energii, ale nie wiesz, co robić w wolnym czasie - sprawdź, o jakich wydarzeniach w Twoim regionie warto pamiętać i jak samemu możesz zorganizować swój wolny czas.

Istnieje wiele placówek, które wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów, którym często brakuje odwagi bądź motywacji do działania, organizują zajęcia z przeróżnych dziedzin (w tym zajęcia ceramiczne, śpiewu czy tańca). Warto przyjrzeć się takim placówkom, jak Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, który zaprasza na wakacyjny kurs tańca towarzyskiego dla seniorów (zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz. od 12-13).

Wart uwagi jest także Klub Seniora przy ul. Św. St. Kostki 4a w Kielcach, który oferuje m.in. kurs samoobrony i zumby, kąciki kulinarne czy lektoraty języka angielskiego i włoskiego. Dołączenie do klubu jest bezpłatne. W tym samym mieście podobnie na nieodpłatne zajęcia z podstawowej obsługi komputera, zabawy taneczne czy projekcje filmowe zaprasza także Filia Klubu Seniora przy ul. Żeromskiego 44.

Dzięki takim aktywnościom osoby starsze mogą poznać nowych ludzi i wymienić się doświadczeniami. Dla seniorów, którzy zachowali siły witalne jest wiele ofert bezpłatnych wycieczek grupowych. Warto pomyśleć o sportach takich, jak np. golf, które nie wymagają większego wysiłku, a jedynie precyzji.

Dla seniorów, którzy chcą włączyć się w aktywne działanie, lecz niekoniecznie związane z wysiłkiem fizycznym organizowane są cykle dydaktyczne, spotkania terapeutyczne oraz różne koncerty i pikniki. Warto także zwrócić uwagę na Świętokrzyski Uniwersytet Seniora organizujący warsztaty, seminaria i kawiarenki dla seniorów.

Jeśli nadal nie wybrałeś nic dla siebie, możesz wziąć sprawy we własne ręce i sam zorganizować swój czas. Świetnie sprawdzą się gry planszowe, komputerowe czy dobra książka. Warto także zadbać o swoje zdrowie, wybierając ostatnio bardzo popularny nordic walking lub tradycyjne zajęcia na basenie.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!