Świętokrzyskie: Znajdź pomysł na aktywne działanie

Jeśli jesteś aktywnym seniorem, mieszkającym na terenie województwa świętokrzyskiego oraz masz dużo sił i energii, ale nie wiesz, co robić w wolnym czasie - sprawdź, o jakich wydarzeniach w Twoim regionie warto pamiętać i jak samemu możesz zorganizować swój wolny czas.

Istnieje wiele placówek, które wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów, którym często brakuje odwagi bądź motywacji do działania, organizują zajęcia z przeróżnych dziedzin (w tym zajęcia ceramiczne, śpiewu czy tańca). Warto przyjrzeć się takim placówkom, jak Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, który zaprasza na wakacyjny kurs tańca towarzyskiego dla seniorów (zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz. od 12-13).

Wart uwagi jest także Klub Seniora przy ul. Św. St. Kostki 4a w Kielcach, który oferuje m.in. kurs samoobrony i zumby, kąciki kulinarne czy lektoraty języka angielskiego i włoskiego. Dołączenie do klubu jest bezpłatne. W tym samym mieście podobnie na nieodpłatne zajęcia z podstawowej obsługi komputera, zabawy taneczne czy projekcje filmowe zaprasza także Filia Klubu Seniora przy ul. Żeromskiego 44.

Dzięki takim aktywnościom osoby starsze mogą poznać nowych ludzi i wymienić się doświadczeniami. Dla seniorów, którzy zachowali siły witalne jest wiele ofert bezpłatnych wycieczek grupowych. Warto pomyśleć o sportach takich, jak np. golf, które nie wymagają większego wysiłku, a jedynie precyzji.

Dla seniorów, którzy chcą włączyć się w aktywne działanie, lecz niekoniecznie związane z wysiłkiem fizycznym organizowane są cykle dydaktyczne, spotkania terapeutyczne oraz różne koncerty i pikniki. Warto także zwrócić uwagę na Świętokrzyski Uniwersytet Seniora organizujący warsztaty, seminaria i kawiarenki dla seniorów.

Jeśli nadal nie wybrałeś nic dla siebie, możesz wziąć sprawy we własne ręce i sam zorganizować swój czas. Świetnie sprawdzą się gry planszowe, komputerowe czy dobra książka. Warto także zadbać o swoje zdrowie, wybierając ostatnio bardzo popularny nordic walking lub tradycyjne zajęcia na basenie.