string(8) "szukanie" Ketonal na migreny i bóle głowy - czy jest skuteczny?

Ketonal na migreny i bóle głowy - czy jest skuteczny?

Migrena to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Jeśli jest silna, może utrudnić choremu codzienne funkcjonowanie, dlatego jej atak warto wyciszyć, nim rozwinie się na dobre. Jednym z leków łagodzących napady migreny jest Ketonal. W jego składzie znajduje się ketoprofen – związek o silnym działaniu przeciwbólowym. Czy faktycznie jest skuteczny?
Ketonal na migreny

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Jak działa Ketonal?

Ketonal jest silnym lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Obecny w jego składzie ketoprofen to substancja należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych – dużej grupy preparatów łagodzących tego rodzaju dolegliwości. Ketoprofen jest uważany za jeden z silniejszych, dlatego trzeba go stosować z umiarem i tylko w takich dawkach, jakie producent podał na ulotce. Przedawkowanie mogłoby się wiązać ze sporymi problemami ze zdrowiem.

W organizmie człowieka obecne są receptory bólowe, które w momencie choroby zostają podrażnione. Schorzenie jest wtedy bardzo uporczywe i objawia się dużym dyskomfortem. Podobnie jest z migrenowymi bólami głowy, choć ich przyczyną są zmiany neurologiczne w mózgu. Silne bóle mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego warto je złagodzić, zanim staną się nie do wytrzymania. Ketonal jest w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem.

Czy Ketonal jest w stanie poradzić sobie z migreną?

Ketonal jest skutecznym lekiem przeciwbólowym. Z powodzeniem poradzi sobie z migreną, ale należy pamiętać, że lek łagodzi jedynie bóle o umiarkowanym natężeniu. W związku z tym migrena musi być w początkowym stadium zaawansowania. Nie u wszystkich jest ona bezobjawowa. W wielu przypadkach atak poprzedza wystąpienie tzw. aury. Ketoprofen, który jest w Ketonalu, ma nie tylko działanie przeciwbólowe. Hamuje również odczyny zapalne i niweluje obrzęki. Łagodzi zwiększone napięcie mięśniowe, co przy migrenie jest niezwykle istotne.

Dawkowanie Ketonalu

Producenci leków z ketoprofenem zawsze jasno określają sposób dawkowania. Ketonalu na pewno nie mogą zażywać dzieci. Lek jest na tyle silny, że zaleca się go młodzieży powyżej 15 roku życia, dorosłym i osobom w podeszłym wieku (po konsultacji z lekarzem). Dawkowanie Ketonalu to 3 tabletki dziennie, przy założeniu, że jest to środek kupiony bez recepty. Nie powinno się przekraczać tej dawki, ponieważ nadmiar leku będzie skutkował poważnymi problemami ze zdrowiem.

Ketonal a koronawirus

Ketonal działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, ale też przeciwgorączkowo. Właściwości tego leku sprawiły, że wśród pacjentów pojawiło się wiele pytań na temat COVID–19. Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Zachorować może każdy, kto ma styczność z zakażonym. Charakterystycznym symptomem wirusa jest bardzo wysoka gorączka, dlatego wiele osób chciałoby wiedzieć, czy Ketonal będzie skuteczny na koronawirusa. Zawarta w nim substancja na pewno obniży gorączkę, ale nie ma pewności, że chory pokona patogen. Nie ma on bowiem typowego działania przeciwwirusowego.

Przeciwwskazania do stosowania Ketonalu

Ketoprofen to bardzo silna substancja czynna, dlatego jej zażywanie wiąże się z szeregiem przeciwwskazań. Lek może podrażniać śluzówkę w przewodzie pokarmowym, czego skutkiem jest biegunka i bóle brzucha, dlatego powinni go unikać wrzodowcy i osoby z chorobami przewodu pokarmowego. Ketonal wchodzi też w reakcje z wieloma lekami, dlatego ludzie starsi muszą poinformować lekarza o jego przyjmowaniu. Niektórzy seniorzy mają szereg chorób współistniejących i dość często stosują wiele leków, na których stężenie w organizmie może wpływać ketoprofen. 

Preparatu nie wolno łączyć z substancjami z tej samej grupy chemicznej, ponieważ można doprowadzić do zatrucia. Jeśli ktoś ma wątpliwości, jakie leki zaliczają się do tej grupy, można zapytać o nie farmaceutę w aptece lub lekarza podczas konsultacji medycznej. Lek stosowany w prawidłowej dawce i pod okiem specjalisty nie powinien wpływać na pogorszenie stanu zdrowia.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij