Zmiany skórne

W tej kategorii znalazły się treści, które pomogą ci zrozumieć potrzeby skóry dojrzałej i dbać o nią w prawidłowy sposób. Wiesz, że skóra to największy i jednocześnie najcięższy organ człowieka? Skóra stanowi około 16 procent całej masy naszego ciała.

  Rodzaj cery

  Skóra szczególnie na twarzy jest bardzo delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jednak by właściwie o nią dbać musisz wiedzieć, jaki masz rodzaj cery. Podpowiemy jakie kosmetyki dobrać by ładna skóra przy cerze: tłustej, mieszanej, suchej lub naczynkowej, utrzymywała się przez lata.

  Systematycznie dbając o skórę, możesz spróbować zatrzymać czas. Doradzimy ci, jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy i jak dbać o skórę domowymi sposobami.

  Poparzenia termiczne

  Zdarza się, że skóra ulega poparzeniom. Dlatego warto wiedzieć nie tylko, jak bezpiecznie się opalać, ale także znać zasady pierwszej pomocy w przypadku poważniejszych poparzeń II i III stopnia. Dzięki naszym artykułom dowiesz się także jak radzić sobie z oparzeniami.

  Choroby skóry

  Z artykułów w tej kategorii dowiesz się także więcej o chorobach skóry: jak je rozpoznać i leczyć, ale także jak im przeciwdziałać.