Łódzcy seniorzy będą mogli po raz kolejny spotkać się podczas konferencji zorganizowanej przez DOZ Fundację. Tym razem zostaną zaproszeni na spotkanie pt. „Zdrowy wzrok”, które zaplanowano na 14 listopada o godz. 12.

W programie znalazły się takie punkty jak:

  • wykład doktora Jerzego Pleszaka, specjalisty chorób oczu II stopnia „Jak dbać o wzrok w wieku dojrzałym?”;
  • wskazówki optyka Piotra Białeckiego odnośnie zasad doboru szkieł i trendów modowych;
  • „Piękna Łódź” – spotkanie z Andrzejem Machejkiem, wydawcą książek o Łodzi.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przeczytaj również: Jak dobrać okulary i oprawki – do kształtu twarzy i wady wzroku

DOZ Fundacja

To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Seniorzy ostatnio wzięli udział w spotkaniu o alergiach pokarmowych, wcześniej mieli możliwość także zapoznać się bliżej z tematyką ziołolecznictwa.

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

Sprawdź także: Badanie wzroku – komputerowe badanie wzroku

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

Zobacz jeszcze: Jak poprawić wzrok – dobry wzrok, jak polepszyć wzrok?

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 

Spotkanie odbędzie się w środę (14 listopada) w Łodzi w centrum handlowym Sukcesja przy al. Politechniki na poziomie -1 o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny.